6 strategii marketingowych e-commerce w celu rozwoju firmy

6 Ecommerce Marketing Strategies to Grow your Business

Codziennie w Google przeprowadzane są miliony wyszukiwań, a każde pojedyncze wyszukiwanie daje mnóstwo wyników. Konkurencja na rynku online / eCommerce jest niezwykle duża. Rozpoczęcie działalności online nie będzie bułką z masłem, gdy Internet jest już zajęty przez wiele firm skupionych wokół określonej niszy. Cóż, założenie witryny eCommerce nie jest wielkim problemem, wyzwanie polega na rozwoju Twojej firmy. To, co oferujesz, prawdopodobnie prowadzi w tej niszy wiele firm internetowych. Kiedy ludzie wpisują zapytanie, jest bardzo mało prawdopodobne, że pojawisz się na górze wyników wyszukiwania; nawet nie blisko, nie mówiąc już o szczycie. Aby wyróżnić się i wyprzedzić konkurencję, musisz skupić się na strategiach marketingowych eCommerce, aby Twoja marka stała się znana internautom.

Strategie marketingowe e-commerce

Od niedrogich po drogie – znajdziesz różne rodzaje strategii marketingowych, które pomogą Ci w rozwoju Twojej firmy. Jednak w tym piśmie przedstawiłem 6 najlepszych strategii marketingowych eCommerce.

1 optymalizacja wyszukiwarki

optymalizacja wyszukiwarki

SEO jest integralną częścią marketingu eCommerce. Bez względu na to, jak dobrze zaprojektowana jest Twoja witryna, jej istnienie nie ma znaczenia, nawet jeśli nie jest zoptymalizowana pod kątem SEO. Skąd internauci mieliby wiedzieć, że Twoja marka istnieje, jeśli nie pojawia się w wynikach wyszukiwania? Po to jest SEO – aby poznać Google lub inne wyszukiwarki na temat Twojej firmy i jej oferty, tak aby gdy użytkownik przeprowadzał wyszukiwanie, a zapytanie dotyczyło Twojej firmy, wyszukiwarka wyświetlała Twoją witrynę pod wynikami. Dlatego najważniejszą rzeczą do wykonania, jeśli chodzi o zwiększenie widoczności Twojej marki, jest optymalizacja witryny pod kątem SEO. Przeprowadź badanie słów kluczowych. Wypisz słowa kluczowe, które chcesz uszeregować w wyszukiwarce i umieść je na swoich stronach internetowych. Unikaj upychania słów kluczowych; może zaszkodzić wydajności Twojej witryny. Słowa kluczowe mają informować wyszukiwarkę, na czym opiera się Twoja firma. Gdy bot indeksuje twoją witrynę i identyfikuje kilka słów kluczowych, na które kładziono większy nacisk, zasugeruje twoją witrynę użytkownikom w celu uzyskania zapytań dotyczących tych słów kluczowych.

2. Media społecznościowe

Drugim na mojej liście strategii marketingowej eCommerce są media społecznościowe. Dziś nic nie jest tak blisko Media społecznościowe kiedy mówimy o marketingu na stronie eCommerce. Sieci społecznościowe, takie jak Facebook i Instagram, które wcześniej były przeznaczone wyłącznie do celów rozrywkowych, stały się teraz ogromnymi platformami marketingowymi. Dlaczego media społecznościowe? Głównym powodem, dla którego powinieneś rozważyć social media marketing jest bazą odbiorców. Facebook i Instagram mają odpowiednio prawie 2.6 miliarda i 1 miliard aktywnych użytkowników na całym świecie. Przy tak dużej liczbie użytkowników 90–95% docelowej grupy docelowej prawdopodobnie będzie obecne na tych platformach. Po drugie, są całkowicie bezpłatne. Możesz teraz utworzyć stronę marki w ciągu kilku minut. Media społecznościowe zapewniają szeroki zasięg organiczny Twojej marce i produktom, a za pośrednictwem platformy możesz pozyskać wielu klientów. Aby zwiększyć świadomość marki, możesz również wydać kilka dolców na płatną promocję, korzystając z reklam w mediach społecznościowych. Tylko sugestia – nie używaj mediów społecznościowych tylko do promocji. Użyj go, aby pielęgnować relacje z wyznawcami. Buduj połączenia, odpowiadaj na ich pytania i współpracuj z nimi. Oprócz Facebooka i Instagrama, LinkedIn i Twitter są również jednymi z docelowych platform marek. To od Ciebie zależy, gdzie chcesz sprzedawać swoje produkty i ile czasu potrzebujesz na zarządzanie tymi kontami.

3. Dotrzyj do wpływowych

Do strategii marketingowej eCommerce dodaje się Influencer Marketing. Obecny trend to marketing wpływowy. Jest to forma marketingu, w której docierasz do osoby wpływowej i prosisz ją o promowanie swojej marki lub produktów. Płacisz im opłatę, a oni popierają Twoją markę. Ile ładunków wpływających zależy od ich popularności. Ktoś popularny wśród internautów i posiadający większą liczbę obserwujących będzie pobierał opłaty stosunkowo wysokie niż te mniej popularne. Jak sugeruje to termin, marketing wpływowy wpływa na decyzję zakupową obserwujących, ponieważ mają sympatię do influencera. Innymi słowy, można powiedzieć, że marketing wpływowy jest jak mała wersja reklam wykonywanych na większą skalę, takich jak reklamy telewizyjne.

4. Marketing treści i post gościnny

Po prostu nie można przeoczyć content marketingu, jeśli chodzi o strategię marketingową e-commerce. Utwórz bloga dla swojej witryny i zacznij pisać. Kiedy piszesz, upewnij się, że zapewniasz czytelnikom jakąś wartość. Nie powinno to brzmieć w pełni promocyjnie. Wiem, że chcesz połączyć swoje produkty, ale nie należy tego robić w sposób zakłócający przepływ treści. Zidentyfikuj tematy wokół swojej niszy, dowiedz się, czego szukają ludzie, a następnie napisz post na blogu, który się wokół niej kręci. W ten sposób będziesz mógł promować swój produkt, nie tylko pomagając czytelnikom uzyskać odpowiedzi, których szukali. Content marketing to nie tylko blogowanie. Możesz napisać przewodnik i udostępnić eBook użytkownikom, a aby go promować, możesz skorzystać z magnesów ołowiowych. W celu dalszego marketingu możesz dotrzeć do innych publikacji i publikować posty gości, co nie tylko zapewnia link zwrotny do Twojej witryny, ale także daje Ci możliwość zaprezentowania swojej marki przed nową publicznością. W Internecie można znaleźć wiele odpowiednich witryn z ogłoszeniami gości. Skontaktuj się z nimi, postępuj zgodnie z ich wskazówkami i prześlij swoje posty.

5. Referencje

referencje

Nic nie może równać się z poziomem szczęścia marki, gdy ich klienci lub klienci zostawiają pozytywną uwagę na ich temat, którą nazywamy referencjami. Celem każdej firmy jest dostarczanie wysokiej jakości produktów i usług dla swoich klientów / klientów. A kiedy czują się zadowoleni z Twojej marki, jest to oznaką lojalność i zaufanie w twojej marce, która jest bardzo ważna z punktu widzenia marki. Gdy klient wyrazi pozytywną opinię, zaznacz referencje na swojej stronie internetowej, przede wszystkim na stronie głównej. Możesz także promować referencje na platformach społecznościowych. Referencje są pomocne, aby zachęcić nowych użytkowników do zaufania Twojej marce i przekształcenia ich w lojalnych klientów.

6. Marketing rekomendacji

Marketing rekomendacji jest jedną z popularnych strategii marketingowych eCommerce. Za każdym razem, gdy marka jest nowa na rynku, marketerzy lub właściciele firm korzystają z marketingu rekomendacji w celu jej popularyzacji i pozyskania nowych klientów. Żaden klient nie byłby zainteresowany nową marką. Aby wzbudzić ich zainteresowanie, możesz uruchomić programy polecające, w których nagradzasz użytkowników zachętami lub prowizjami za każdym razem, gdy polecają Twoją markę / witrynę innym osobom. Kiedy ludzie otrzymują świadczenia, jeden odnosi się do drugiego i powstaje długi łańcuch. Zwiększa to świadomość marki.

Final Thoughts

Chciałem również dołączyć e-mail marketingu na tej liście strategii marketingowych eCommerce. Ale jest to bardzo podstawowy i dlatego unikałem wyjaśnienia go w skrócie. Wspomniane powyżej sześć strategii okazało się niezwykle przydatne dla wielu firm internetowych. Wypróbuj je i daj mi znać, jak Ci się udało. Możesz również komentować, jeśli masz więcej punktów do dodania.

Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *