Wzrost zmiany eCommerce podczas kryzysu COVID-19

Increase in the eCommerce shift during COVID-19 crisis

Mimo że operacje eCommerce mogą nie przebiegać tak płynnie, jak gdyby nie pandemia COVID-19, blokada doprowadziła do przeniesienia sklepów stacjonarnych do handlu detalicznego online. Obecny kryzys utrudnił przetrwanie większości firm, zwłaszcza firmom offline. Wiele firm zostało zamkniętych na stałe, a niektóre tymczasowo. Musiało się to stać, ponieważ ludzie zostali poproszeni o pozostanie w pomieszczeniach. Ostatecznie ta globalna pandemia przyspieszyła rozwój branży eCommerce. Handel elektroniczny szybko się rozwija.

Możesz polubić: 7 powodów, dla których Twoja firma offline musi mieć obecność online

COVID-19 wywarł również ogromny wpływ na nawyki zakupowe konsumentów i pozostanie niezmieniony przez długi czas. Badania sugerują, że odkąd koronawirus przekształcił się w globalną pandemię, zakupy online odnotowały wzrost o prawie 25-80% wśród konsumentów, którzy kupują 50% lub więcej produktów robiąc zakupy online. A nawet jeśli pandemia minie, co 6 na 10 konsumentów prawdopodobnie będzie kontynuować zakupy w Internecie. Ponieważ blokada nieco się zmniejszyła w wielu krajach, popyt na nieistotne przedmioty dotknął nieba. Rzućmy okiem na tweeta od Jean-Michela Lemieux, CTO Shopify.

tweet przez shopify cto

Liczba kupców (nowych domen) zdobytych przez Shopify na swojej platformie w pierwszym kwartale tego roku będzie dla Ciebie zaskoczeniem. Prawie 70 tys. Nowych domen zostało zarejestrowanych w Shopify w lutym i marcu, czyli więcej niż w całym 2018 roku. Po przeprowadzeniu ankiety wśród konsumentów z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec; trzech największych internetowych rynków detalicznych w Europie, stwierdzono, że jeśli detaliści przyjmą model eCommerce, będą mieli doskonałą okazję do wyjścia z obecnego kryzysu, gdy ludzie pozbędą się pandemii COVID-19. Badanie wykazało również, że około 80% konsumentów prawdopodobnie wróci do zakupów online za zbędne towary w następnej połowie roku.

Zmiana w ruchu eCommerce

Statista udostępnił plik raport natężenia ruchu we wszystkich sektorach eCommerce po wybuchu koronawirusa we Francji. Od maja 2016 r. Największy spadek odnotowano w dziale podróży i turystyki, a następnie w branży motoryzacyjnej. Apteki internetowe są świadkami największego wzrostu ruchu.

działalność w zakresie rozwoju e-commerce statista

Możesz również przyjrzeć się kursowi transakcji w tym samym okresie tutaj. SEMrush opublikował również szczegółowe informacje o ruchu związanym z wyszukiwaniem, w którym stwierdzono, że pierwszeństwo mają „Książki i literatura”, a następnie „Hobby i rozrywka”, „Ludzie i społeczeństwo” itd. Wśród towarów odnotowano szczytowy wzrost liczby wyszukiwań papieru toaletowego. W kategoriach produktów serwisu eBay największą liczbę wyszukiwań miały kupony na karty podarunkowe.

Przeczytaj także:

COVID-19 i jego wpływ na firmy eCommerce

Jak COVID-19 wpłynął na zachowanie zakupów online i sprzedaż e-commerce?

5 porad dotyczących marketingu e-mailowego podczas pandemii COVID-19

Jak zatrzymać klientów w związku z epidemią wirusa Coronavirus?

Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *