tips-to-customize-prestashop-website-for-good-friday-easter-sale

Wskazówki, jak dostosować stronę internetową PrestaShop na dobry piątek i wyprzedaż wielkanocną

Przez większość sezonów wakacyjnych e-klienci są bardzo aktywni i podekscytowani, jeśli chodzi o zakupy online. Niezależnie od religii, zakupy online to coś, w co angażuje się każdy internauta. Nadchodzący festiwal to Wielkanoc i Wielki Piątek, a my już zaczęliśmy widzieć strony internetowe eCommerce, które oferują zwiastuny sprzedaży w okresie świątecznym. Wszystkim właścicielom witryn eCommerce przedstawiamy niektóre z dostosowań witryny PrestaShop, które należy wypróbować w celu zwiększenia strategii sprzedaży w sklepie internetowym. Ten artykuł jest pomocny dla firm eCommerce, których strona internetowa zbudowana jest w PrestaShop. Dzięki PrestaShop staje się bardzo wygodne dla administratorów sklepów internetowych, aby dostosować ich stronę internetową do tematu Wielkanocy / Wielkiego Piątku. Niektóre z tych przydatnych dostosowań wymieniono poniżej:

1. Haki PrestaShop na Wielkanoc i Wielki Piątek:

Haki w PrestaShop to obrazy, które mogą być używane tylko do wyświetlania lub jako hiperłącze. Haki to coś, co przede wszystkim służy do podkreślania czegokolwiek. Aby wyróżnić oferty, nowości, wielkanocne gadżety itp., Użyj różnych haczyków na stronie głównej, stopce, pasku bocznym itp. I informuj użytkownika.

a) Haczyki akcji:

Tego rodzaju zaczepy pozwalają obrazom zawierać hiperłącza. Te zaczepy są klikalne i dlatego można ich użyć do przekierowania osoby odwiedzającej witrynę na odpowiednią stronę. Użyj zdjęć wielkanocnych i przekieruj użytkownika do określonej strony produktu / kategorii. Tego rodzaju haczyki działają również jak wezwanie do działania i muszą być rozmieszczone strategicznie, aby uzyskać lepszy współczynnik klikalności, a tym samym konwersje.

b) Wyświetlacze:

Jak sama nazwa wskazuje, haczyki wyświetlacza to tylko zwykłe obrazy. Te haki nie pozwalają na dodawanie hiperłączy i są po prostu wyświetlane. Do świątecznej wyprzedaży użyj obrazów z tekstem informacyjnym i chwytliwym, aby poinformować użytkowników o różnych sposobach skorzystania z świątecznej wyprzedaży. Pokaż kody kuponów, oferty promocyjne i inne informacje na tych haczykach. Oprócz tworzenia tych haczyków należy również zwrócić uwagę na ich umiejscowienie. Niektóre typowe obszary, w których można umieścić haki, to: a) Wiele obszarów na stronie głównej. c) Lewe / prawe obszary widżetów. d) Stopka.

2. Dostosowywanie banerów u góry:

PrestaShop ma domyślnie skonfigurowany górny baner, który administratorzy e-sklepu mogą po prostu włączyć lub wyłączyć. Musisz mieć specjalne zniżki lub kody kuponów wielkanocnych na sprzedaż. Wyświetlaj je użytkownikom na tym górnym banerze. Ten cienki baner w górnej części strony jest łatwo widoczny dla odwiedzających witrynę.

3. Powiadom swoich klientów:

Korzystanie z powiadomienia internetowe, powiadomienia push i e-maile, daj swoim klientom powody, dla których nie powinni przegapić wyprzedaży wielkanocnej / wielkopiątkowej. Zwab ich ofertami promocyjnymi i programami polecającymi. Z zaplecza witryny PrestaShop możesz tworzyć i wysyłać te powiadomienia do swoich obecnych klientów. Jeśli posiadasz również aplikację mobilną PrestaShop, wysyłaj powiadomienia push w aplikacji do użytkowników aplikacji mobilnej. Zastanawiasz się, jak zbudować aplikację PrestaShop ze swojej witryny? Spróbuj PrestaShop Mobile App Builder moduł do uruchomienia aplikacji mobilnej eCommerce.

4. Oferuj również rabaty na czas określony:

Zachowaj swoje wielkanocne specjalne zniżki i kupony ważne tylko przez ograniczony czas i informuj o tym odwiedzających witrynę. Jest to jeden z przykładów, dlaczego sprzedaż podczas takich festiwali rośnie. Możesz także zaprojektować baner odliczający czas. Widząc odliczający czas odliczanie, więcej e-kupujących prawdopodobnie zaangażuje się w niego i wspomniane oferty.

5. Zaryzykuj niektóre wielkanocne wezwania do działania:

Zamiast używać prostych elementów wezwania do działania na swojej stronie, skorzystaj z kilku ich gamifikowanych wersji. Tak jak 'Koło rabatowe Spin & Win”lub interaktywny quiz loterii Easter Bunny.

Zamotać

Istnieją pewne wskazówki dotyczące dostosowywania PrestaShop, które, mam nadzieję, mogą pomóc w przygotowaniu witryny PrestaShop na nadchodzący sezon sprzedaży. Ponieważ PrestaShop jest modułem typu open source, możesz wprowadzać wiele innych dostosowań, po prostu wykorzystując różne jego funkcje zaplecza i Zewnętrzne moduły a nawet niestandardowe kody. Teraz to od Ciebie zależy, jak najlepiej wykorzystać ten festiwal i jak najlepiej obsłużyć klientów podczas Wielkanocy. Dlatego w przypadku każdego takiego wymagania wyślij nam wiadomość na adres support@knowband.com lub odwiedzić KnowBand.

usługi personalizacji prestashop


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *