WooCommerce vs PrestaShop: bezpośrednie porównanie

woocommerce-vs-prestashop-head-to-head-comparison

Sprzedaż online zaczyna się od dobrze utrzymanego sklepu internetowego. Co więcej, różne konfigurowalne rozwiązania eCommerce oferują sprzedawcom wiele opcji. Nie tylko detaliści mogą wybierać spośród platform eCommerce, ale także mogą je oceniać na podstawie ich zalet i wad. Podobnie w poniższym artykule porównamy, głowa po głowie, dwie najpopularniejsze platformy eCommerce. WooCommerce i PrestaShop to niewątpliwie dwaj główni gracze w branży eCommerce. Kiedy PrestaShop jest najpopularniejszą platformą eCommerce w Europie. Z drugiej strony WooCommerce jest najbardziej znaną wtyczką WordPressa i ma ponad 5 milionów aktywnych pobrań. Dzisiaj porównamy zarówno WooCommerce, jak i PrestaShop z różnych punktów widzenia. Dlatego zatrzymaj się z nami, aby znaleźć najlepszą dla Ciebie opcję rozpoczęcia sklepu internetowego.

Sklep Presta:

Knowband-prestashop-platforma

PrestaShop to dobrze znana platforma eCommerce. Główna baza handlowa platformy znajduje się w Europie. Nie tylko sprzedawcy mogą uruchomić witrynę eCommerce bez kodu za pomocą PrestaShop, ale także PrestaShop pasuje do wszelkiego rodzaju usług hostingowych. Ponadto PrestaShop oferuje niestandardowe szablony do projektowania sklepu, które pozwalają sprzedawcom bezproblemowo zbudować pożądany sklep eCommerce. Co więcej, jeśli znasz podstawy PHP, z pewnością uznasz, że PrestaShop jest tak wygodny, jak chcesz. Jedyną wadą zgłaszaną przez administratorów jest to, że wsparcie PrestaShop czasami pokazuje opóźnienia w procesie rozwiązywania problemów. Jednak PrestaShop ma ogromną bazę fanów, która przyciąga coraz więcej sprzedawców do rozpoczęcia działalności online z PrestaShop. Z drugiej strony, dzięki znaczącemu ponad 12-letniemu doświadczeniu, Knowband oferuje dedykowane wsparcie społeczności sprzedawców PrestaShop. Jeśli chcesz założyć swój sklep internetowy za pomocą PrestaShop i nie jesteś pewien co do kroków, zawsze możesz nas znaleźć pod adresem wsparcie@knowband.com.

WooCommerce:

Platforma Knowband-woocommerce

Jeśli znasz WordPressa, na pewno słyszałeś o WordPressie. WordPress jest uważany za jedno z najłatwiejszych rozwiązań do uruchamiania stron internetowych. Natomiast, WooCommerce jest jedną z najwyżej ocenianych wtyczek WordPressa. Nie tylko WooCommerce pozwala sprzedawcom internetowym zamienić swoją stronę internetową w sklep eCommerce, ale także zajmuje się zarządzaniem zamówieniami.

Z tego samego powodu WooCommerce jest niezwykle popularny i ma do tej pory ponad 5 milionów aktywnych pobrań. W porównaniu do PrestaShop, WooCommerce oferuje społeczności sprzedawców więcej opcji modyfikacji sklepu. Nie tylko możesz przesłać CMS za pomocą WooCommerce, ale także zmienić swoją witrynę w gotowy do zamówienia sklep internetowy.

W zakresie usług hostingowych, takich jak PrestaShop, WooCommerce jest również gotową do kompatybilności platformą. Co więcej, jeśli jesteś użytkownikiem WordPressa, możesz zdobyć WooCommerce w bardzo rozsądnych cenach.

WooCommerce vs PrestaShop: szczegółowe porównanie

Modyfikacje:

Jeśli szukasz lepszego dostosowywanie opcja między WooCommerce i PrestaShop, oba stoją jednakowo. Możesz znaleźć wiele gotowych do użycia rozszerzeń zarówno dla WooCommerce, jak i PrestaShop. Podobnie Knowband oferuje różne dodatki dla obu platform eCommerce. Jeśli nie masz dużego prawdopodobieństwa umiejętności kodowania, znajdziesz wtyczki brzmiące dla Ciebie. Z drugiej strony, jeśli znasz podstawowe PHP, PrestaShop ma bardziej przyjazny interfejs dla programistów niż WooCommerce. Ponadto nie ma ograniczeń co do dostosowań. Możesz skonfigurować swój sklep internetowy tak, jak chcesz.

Instalacja:

Instalacja Knowband

Proces instalacji zarówno PrestaShop, jak i WooCommerce jest prosty i nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy odwiedzić oficjalne strony internetowe PrestaShop i WooCommerce, aby sprawdzić różne plany dotyczące ich działalności online. Z punktu widzenia procesu instalacji instalacja WooCommerce jest stosunkowo łatwa niż PrestaShop. Chociaż jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia w instalowaniu oprogramowania na hostingu, może to wymagać trochę wysiłku. Zgodnie z naszymi zaleceniami, zawsze dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalistów podczas instalowania platform eCommerce na swoim serwerze. A jeśli znasz podstawy PHP, wszystko będzie dla ciebie znacznie łatwiejsze.

Cennik:

Zarówno w przypadku PrestaShop, jak i WooCommerce na początku będziesz potrzebować usługi hostingowej. Zawsze dobrze jest wybrać odpowiednią nazwę domeny i dostawcę hostingu. Ponadto na liście rzeczy do zrobienia powinieneś podać preferencje szybkiemu i autentycznemu dostawcy usług hostingowych. Natomiast podczas instalacji PrestaShop potrzebujesz tylko serwera hostingowego i nazwy domeny. Z drugiej strony, jeśli chcesz uruchomić swój sklep eCommerce za pomocą WooCommerce, będziesz potrzebować strony internetowej opartej na WordPressie. Jeśli chodzi o dostosowania, dodatki PrestaShop są nieco droższe w porównaniu do wtyczek WooCommerce. Co więcej, jeśli masz zaplanowany budżet, możesz również skorzystać z bezpłatnych wtyczek oferowanych przez Knowband.

Wydajność i skalowalność:

wydajność i skalowalność

Porównywanie obu platform na podstawie wydajności może nie być sprawiedliwe. Powodem jest to, że szybkość ładowania strony i witryny zależy głównie od serwera hostingowego. Oznacza to, że nie powinieneś się martwić jest gwarancją najlepszej jakości, które mogą dostarczyć Ci Twoje monitory, jednej z platform eCommerce. Inną rzeczą, która ma znaczenie, jeśli chodzi o wydajność, jest wersja PHP, której używasz w swoim sklepie internetowym. Raporty pokazują, że aktualizacje wersji PHP znacznie zwiększają wydajność Twojego sklepu. Z perspektywy skalowalności zarówno WooCommerce, jak i PrestaShop mogą obsługiwać zamówienia w dużych ilościach. Co więcej, jeśli chcesz wymienić setki tysięcy produktów online. Obie platformy są niezawodne.

Ostatnie słowa:

Wybór kogokolwiek z obu jest trudny. Zarówno PrestaShop, jak i WooCommerce mają swoje plusy i minusy. Z drugiej strony, niektórzy uważają PrestaShop za bardziej brzmiący, a niektórzy nadal preferują WooCommerce. W końcu oba są jednakowo podobne i wykonują to samo zadanie, sfinalizowanie wyboru zależy wyłącznie od Ciebie. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy podczas konfigurowania sklepu internetowego. Lub jeśli szukasz niestandardowego rozwoju w sklepach eCommerce, znajdź nasz dedykowany zespół pod adresem support@knowband.com.

Powiązany post:

Which Platform to Choose Between Magento 2 and WooCommerce

 

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *