W jaki sposób oferta ograniczona czasowo może zwiększyć sprzedaż?

How a Limited-Time Offer can boost your Sales?

Tag z Oferta limitowana is wyzwalanie i stwarza konieczność Często widziałeś oferty czasowe na stronie eCommerce. W rzeczywistości nie tylko na stronie internetowej, ale także poza showroomem w centrum handlowym.

Co to jest oferta ograniczona czasowo?

Jak sugeruje to termin, oferta ograniczona czasowo jest rodzajem oferty obejmującej zniżki, oferty, nagrody itp. Przez ograniczony czas. Krótko mówiąc, kupujący mogą skorzystać z korzyści, jeśli robią zakupy w tym określonym czasie. Taki jest rzeczywisty cel umów na czas określony; aby zachęcić kupujących do zakupu, przekonać ich do szybkiego działania. Czego inne kampanie marketingowe mogą nie być w stanie zrobić, oferta na czas określony.

Oferta ograniczona czasowo jako strategia sprzedaży

Oferty ograniczone w czasie są oferowane na różne sposoby, takie jak „Kup 1, zdobądź 1”, „Zniżka X% na wszystkie produkty”, „Darmowa dostawa”itp. Tego rodzaju tagi są bardzo kuszące z punktu widzenia klienta i lubią wykorzystywać tę okazję przed jej wygaśnięciem, aby nie żałować później.

Dlaczego Marki prowadzą ograniczoną ofertę?

Cóż, jedną z głównych zalet prowadzenia umowy na czas określony jest zwiększenie sprzedaży. Kupujący są zobowiązani do odwiedzenia Twojego sklepu, jeśli zaoferujesz im zniżkę. Po drugie, ma na celu zwiększyć konwersje, ostatecznie pomagając pozyskać nowych klientów. Gdy poinformujesz odwiedzających o ograniczonym czasie sprzedaży w Twojej witrynie, w danym okresie na Twoją stronę będzie przychodzić coraz więcej osób. Ruch w witrynie byłby bardzo wysoki w porównaniu do innych dni. Przy tak dużej liczbie odwiedzających będą zarówno nowi klienci, jak i dotychczasowi klienci. Po trzecie, obniżenie ceny produktu lub tagu bezpłatnej wysyłki zapewnia klientom poczucie, że w pełni wykorzystają swoje pieniądze. Jeśli przegapią tę ofertę, będą musieli później kupić ten sam produkt po wyższej cenie.

Jak najlepiej wykorzystać oferty ograniczone czasowo?

Po zaplanowaniu ograniczonego czasu oferty możesz dowiedzieć się o tym od odbiorców i zachęcić ich do zakupów.

1. Ustaw licznik czasu

set-a-countdown-timer

Samo wyświetlenie daty rozpoczęcia umowy lub okresu do jej zakończenia nie przyniosłoby tak wiele korzyści, jak ustawienie timera odliczającego na początku sprzedaży o ograniczonym czasie, a także uruchomienie timera do wygaśnięcia. Na początek pozostawić wrażenie, że odwiedzający zacznie wkrótce. Licznik czasu wygaśnięcia zmusza odwiedzających do ubiegania się o ofertę tak szybko, jak to możliwe.

2. Utwórz atrakcyjne wezwanie do działania

Twoje wezwanie do działania, tj. Wezwanie do działania, ma bardzo duże znaczenie w zmuszaniu użytkowników do działania. Jeśli CTA nie jest intrygujące, nie będzie to miało wpływu na kupujących. Aby skłonić ich do działania, użyj wezwań do działania, które wzbudzą zainteresowanie odwiedzających. Możesz znaleźć wiele wezwań do działania w Internecie na podstawie swojej niszy. Kreatywność odgrywa również istotną rolę przy projektowaniu wezwania do działania. Im bardziej atrakcyjny i przekonujący będzie wyglądać, tym więcej kliknięć otrzymasz.

3. Nie zagracaj swojej oferty

Oferta powinna być przejrzysta i przejrzysta. Nie wypełniaj go zbyt wieloma elementami, ponieważ może to odwrócić uwagę klientów od głównego nagłówka. Podświetl pogrubioną czcionką najważniejsze rzeczy z dużym rozmiarem tekstu. Użyj profesjonalnej czcionki. Spróbuj wymienić tylko te punkty, które odzwierciedlają zalety oferty i dlaczego klienci nie powinni przegapić tej okazji.

4. Trzymaj się swoich słów

Jeśli umowa mówi, że oferta wygaśnie za X dni lub w ciągu X godzin, powinna wygasnąć, jak wspomniano. Jeśli odwiedzający przyjdą do Twojego sklepu i zobaczą, że umowa jest nadal ważna, mogą wątpić w wiarygodność. Więc bądź szczery z tym, co mówisz. W przeciwnym razie od następnego razu klienci nie zaufaliby Twojej marce i myśleli, że oferta i tak się przedłuży, a jeśli zastosujesz właściwe podejście, od razu będą czujni, aby nie przegapić Twoje oferty.

5. Wysyłaj biuletyny, promuj w mediach społecznościowych

wyślij biuletyny promocyjne na media społecznościowe

Nie ma sensu uruchamiać oferty ograniczonej czasowo, jeśli Twoi odbiorcy nie są tego świadomi. Oprócz wzmianki o ofercie na swojej stronie internetowej, promuj ją wszędzie, gdzie to możliwe, aby powiadomić klientów i potencjalnych klientów. Upuść wiadomość e-mail do swoich subskrybentów i poinformuj ich, kiedy rozpocznie się umowa. Jeśli masz Media społecznościowe strony Twojej marki, publikuj posty na jej temat na każdej platformie. Możesz także skorzystać z reklam w mediach społecznościowych, aby ta oferta dotarła do większej liczby odbiorców.

Final Thoughts

Oferta ograniczona czasowo to inteligentna taktyka marketingowa. Po prostu powinieneś wiedzieć, jak wpłynąć na swoich klientów i potencjalnych klientów. Kupujący powinni poczuć, że jest to okazja, której nie mogą przegapić. Mam nadzieję, że wskazówki i informacje, które Ci udostępniłem, były dla Ciebie pomocne. Jaka jest Twoja strategia związana z ofertą czasową?


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *