Pomysły i strategie marketingowe w Czarny piątek w cyberprzestrzeń (BFCM) w celu zwiększenia sprzedaży świątecznej

Black Friday Cyber Monday Marketing

Pięciodniowy okres składający się z okazji Święta Dziękczynienia, po którym następuje Czarny piątek i Cybernetyczny poniedziałek, jest najbardziej pracowitym okresem dla kupujących online i przynosi ogromną sprzedaż dla sprzedawców eCommerce. Zbliżają się pracowite godziny zakupów i najwyższy czas zacząć przygotowania do strategii marketingowych BFCM 2019 najwcześniej, aby zwiększyć sprzedaż. Najpierw rzućmy okiem na kilka statystyk zebranych przez Forbes w tym okresie wakacyjnym w 2018.

święto Dziękczynienia Zajęte $ 3.7 mld w sprzedaży internetowej, która była prawie o X% wyższa niż w poprzednim roku.

Czarny piątek Uderz $ 6.2 mld znak przychodów w 2018 w Stanach Zjednoczonych, który był o około 23.6 wzrostem w porównaniu ze sprzedażą online w 2017.

Cyber ​​poniedziałek był dniem najlepiej sprzedającym się, osiągając $ 7.9 mld w sprzedaży online.

Czyni to mniej więcej całkowitą sumę miliarda dolarów 18 za wszystkie trzy święta łącznie. Z tymi zadziwiającymi liczbami nie ma nawet pytania, dlaczego nie powinieneś skupić się całkowicie na planowaniu wakacji. Oto kilka strategii marketingowych Dziękczynienia i BFCM 2019 oraz pomysłów na zwiększenie Twoich przychodów.

1. Jak najlepiej wykorzystaj stronę główną

Pierwszą na liście pomysłów marketingowych BFCM byłoby dostosowanie strony głównej. Jeśli codziennie odwiedzasz znaczny ruch w swojej witrynie, rozsądnie byłoby zwrócić uwagę użytkownika za pomocą strony głównej opartej na motywach. Cóż, nawet jeśli natężenie ruchu jest niskie, powinieneś skoncentrować się na zaprojektowaniu strony głównej swojej witryny pod kątem marketingu w Czarny piątek w cyberprzestrzeń. Na przykład możesz ustawić całkowicie czarne tło w Czarny piątek z tekstem „Czarny piątek”, aby złapać świątecznego ducha.

Strategie marketingowe BFCM 2019

Lub jeśli masz zakręć i wygraj wyskakujące okienko, możesz dostosować je na różne okazje. Podobne podejście można zastosować w Święto Dziękczynienia i Cybernetyczny poniedziałek.

Wyskakuj i wygrywaj wyskakujące okienko w Czarny piątek

Możesz podświetlić kod kuponu i nakarmić go w umyśle użytkownika, gdy tylko wejdzie on do Twojego sklepu. Podejście oszczędzające czas pozwala uniknąć konieczności wyszukiwania sekcji ofert.

2. Krzycz swoim klientom przez e-mail

Dodanie do listy strategii w Czarny piątek w Cyberponiedziałek oznacza wysłanie e-maila do subskrybentów i uświadomienie im twoich ofert na Święto Dziękczynienia, Czarny piątek i Cybernetyczny poniedziałek. Możesz też podzielić klientów na segmenty i kierować je osobno. Chociaż dziś marketing e-mailowy nie jest tak skuteczny jak kiedyś, wciąż jest jedną z najlepszych praktyk w okresie świątecznym. Aby upewnić się, że e-maile dostarczają użytecznych wyników, staraj się nie stosować tradycyjnego podejścia. Co robić? Wymyśl chwytliwy temat. Gdy powiadomienie pojawia się na telefonie komórkowym lub komputerze, powinno być wystarczająco kuszące, aby mogli je otworzyć i przeczytać zawartość wewnętrzną. Po drugie, jeśli masz określony kod kuponu, zaznacz go w treści wiadomości e-mail. Na koniec ustaw odpowiednio czas. Zaplanuj swoje e-maile na czas, gdy użytkownicy będą bardzo aktywni.

3. Wykorzystaj platformy mediów społecznościowych

Zaangażowanie użytkowników w sieciach społecznościowych takich jak Facebook, Instagram i Twitter jest największe w okresie wakacyjnym. Jest też mnóstwo postów od marek, które mają uświadomić odbiorcom / obserwującym kuszące oferty. Strategia marketingowa w mediach społecznościowych na Święto Dziękczynienia i BCFM musi być zaplanowana z dużym wyprzedzeniem, ponieważ te wakacje następują jeden po drugim. Musisz więc podjąć szybkie działania. Na początek możesz zastąpić istniejące zdjęcie profilowe marki i zdjęcie na okładkę obrazem związanym z wakacjami. Następnie możesz zaplanować posty na odpowiedni czas, głównie gdy zasięg jest większy. Możesz także skorzystać z reklam w mediach społecznościowych, aby Twoje posty docierały do ​​większej liczby odbiorców. Co najważniejsze, nie zapomnij użyć hashtagów. Hashtagi mogą nie być skuteczne na Facebooku, ale mogą znacznie zwiększyć popularność innych kanałów mediów społecznościowych, takich jak Instagram i Twitter.

4. Utwórz pilność, ustawiając odliczanie czasu

Klienci zazwyczaj lubią porównywać cenę produktu z cenami konkurencji. Czekają, aż ceny spadną, a następnie kupują od oferty po najniższej cenie. Pozwól klientom nie czuć, że mogą skorzystać z oferty w dowolnym momencie w ciągu dnia. Stwórz poczucie pilności, wyświetlając odliczanie czasu na stronach produktów, aby klienci bali się przegapić wyprzedaż. Zapewnia to doskonałą okazję do zamknięcia sprzedaży w tym samym momencie. Możesz także wyświetlić licznik czasu na stronie głównej, informujący o rozpoczęciu świątecznej wyprzedaży sezonowej, aby klienci byli bardzo dobrze poinformowani, kiedy rozpocznie się wyprzedaż. To również powinno zostać uwzględnione w e-mailach.

5. Przedstaw karty upominkowe

Jedyne, czego kupujący online szukają podczas pracowitych dni zakupów, to karty podarunkowe. Cyfrowe karty podarunkowe złagodziłem poszukiwania idealnego prezentu. Teraz, gdy ludzie mają mało czasu na kupowanie prezentów, wybierają opcję Karty podarunkowej. Właśnie dlatego karty podarunkowe mogą zwiększyć sprzedaż Twojej firmy online. Zaprojektowanie motywacyjnej karty podarunkowej na Święto Dziękczynienia, Czarny piątek i Cybernetyczny poniedziałek stanowiłyby idealny sposób, aby umożliwić klientom zakup karty podarunkowej i zachować świąteczny nastrój. To sprawia, że ​​jest to jeden ze skutecznych pomysłów marketingowych BFCM.

Pomysły marketingowe w Cyberponiedziałek

Nie masz sekcji kart podarunkowych, ale chcesz ją dodać do swojej witryny? Przejdź do Knowband's Menedżer kart podarunkowych.

Czytać: Dlaczego cyfrowe karty podarunkowe są ważne dla Twojej firmy?

6. Uruchom kampanię generowaną przez użytkowników

Kilka dni przed okresem świątecznym 5 możesz ogłosić kampanię generowaną przez użytkowników i poprosić użytkowników o wzięcie w niej udziału przy użyciu określonych hashtagów związanych z Twoją marką i oczywiście nadchodzącego wydarzenia. Na przykład z okazji Czarnego piątku możesz poprosić użytkowników o podzielenie się zakupami wraz z ich doświadczeniem z Twoją marką, używając nazwy marki i nazwy produktu w hasztagu. Możesz ogłosić kupony upominkowe dla niektórych szczęśliwych zwycięzców. W ten sposób nie tylko zachęcisz ludzi do zakupu, ale także zwiększysz świadomość marki. Ten rodzaj marketingu bije nawet reklamy płatne.

7. Uruchom program poleceń

Program poleceń jest świetną formą marketingu szeptanego, w którym nagradzasz ludzi za polecanie Twojej marki / produktów innym osobom. Jest to skuteczny i opłacalny sposób na pozyskanie nowych klientów i zwiększenie sprzedaży. Możesz uruchomić program polecający na czas określony, w którym nagradzasz zarówno osobę polecającą, jak i osobę polecającą, gdy ta dokona udanej rejestracji lub dokona zakupu. Możesz wykrzyczeć tę wiadomość również na swoich stronach w mediach społecznościowych. Chcesz uruchomić podobny program? Sprawdzić

Program partnerski i skierowania PrestaShop

Program partnerski i polecający Magento

Program partnerski i skierowania Magento 2

8. Ekskluzywne oferty dla lojalnych klientów

Spraw, aby Twoi lojalni klienci poczuli się wyjątkowo, wprowadzając dla nich ekskluzywne oferty. Możesz też nagrodzić je punktami lojalnościowymi i zachęcić ich do powrotu do sklepu i zakupu. Zwiększa lojalność wobec marki. Lojalni klienci są Twoimi stałymi klientami i zasługują na specjalne traktowanie. Knowband oferuje moduł punktów lojalnościowych dla PrestaShop, OpenCart i Magento, w którym możesz nagradzać nie tylko obecnych klientów, ale także zapewniać nowym klientom punkty lojalnościowe podczas rejestracji. Sprawdzić

Punkty lojalnościowe PrestaShop

Punkty lojalnościowe OpenCart

Punkty lojalnościowe Magento

Ostatnie słowo

Możesz zastosować jeszcze kilka pomysłów, takich jak Upselling i Cross-selling, wywołać porzucone e-maile z koszykiem z ofertą rabatu itp. Wykorzystaj te pomysły i strategie marketingowe BFCM w pełni. Nie pozostawiaj tej okazji raz w roku, aby podnieść sprzedaż. Wszystkiego najlepszego na sezon wakacyjny! Masz o co zapytać? Pozwól mi w komentarzach poniżej.


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *