Podejście zorientowane na użytkownika do zaprojektowania strony internetowej PrestaShop

a-user-centric-approach-to-design-a-prestashop-website

Aby zbudować interaktywną i wydajną stronę eCommerce, PrestaShop z pewnością jest świetną opcją dla wszystkich małych firm i dużych firm. Główną zaletą Tworzenie stron internetowych PrestaShop jest to, że administrator sklepu może po prostu zarządzać całą witryną za pomocą kilku poprawek, co ostatecznie daje ogromne wyniki w kwestii zasięgu i sprzedaży. Do tej pory prawie każda firma eCommerce zdaje sobie sprawę, że musi obsługiwać klientów w bardziej spersonalizowany sposób niż kiedykolwiek wcześniej. Doprowadziło to e-firmy do podjęcia szeroko zakrojonych działań i budowania lojalności wobec odbiorców. Taki wzorzec biznesowy poprawił reputację tych firm i jest świadkiem, że coraz więcej firm zaczęło wdrażać takie projektowanie w sklepie. Ale w celu zaprojektuj stronę internetową PrestaShop mając punkt widzenia klienta u góry, należy ponownie rozważyć wiele czynników, niż tylko konwencjonalne projektowanie strony internetowej eCommerce. Ten artykuł ma na celu przedstawienie różnych takich parametrów, które pomagają w zaprojektowaniu sklepu internetowego PrestaShop, ze szczególnym naciskiem na poprawę doświadczenia i satysfakcji użytkownika. Sprawdź poniższe punkty, aby dowiedzieć się więcej:

# 1. Wypisz swoje potrzeby:

Określ, czy będziesz potrzebować rynek wielu dostawców lub tylko jeden sklep. Podobnie ułóż wszystkie swoje plany, aby zainteresowany zespół mógł pracować nad najlepszym możliwym projektem witryny PrestaShop. Jeśli masz już witrynę PrestaShop i musisz ją tylko przeprojektować, zamiast budować nową stronę, miej jasność na temat kontroli i trendów. Następnie dogadaj się z dalszym ruchem.

# 2. Elastyczny projekt:

responsywny projekt

Zachowaj swoją witrynę PrestaShop jako kanał wielokanałowy. Ponieważ wielu z nas na co dzień korzysta z Internetu za pośrednictwem smartfona, projekt sklepu musi być kompatybilny z urządzeniami mobilnymi, a także reagować zwinnie. W rzeczywistości firmy eCommerce idą na wyższy poziom nie tylko dzięki responsywnemu projektowi, ale także dzięki AMP (Accelerated Mobile Pages) lub PWA (Progressive Web Apps), a nawet własnej aplikacji mobilnej PrestaShop. Wszystko to przyczynia się do pozyskiwania i obsługi różnych klientów na wszystkich możliwych urządzeniach i przeglądarkach. Domyślnie PrestaShop reaguje. Ale jeśli kodowane jest dowolne niestandardowe przeprojektowanie, musi ono również zostać ręcznie dostosowane, aby wyglądało pięknie na urządzeniach mobilnych.

# 3. Uwzględnij wezwania do działania:

Elementy wezwania do działania są naprawdę ważne, ponieważ mają przyciągnąć odwiedzających, aby Twoja firma mogła zdobyć więcej potencjalnych klientów. CTA jest zwykle utrzymywane precyzyjnie z prostym, ale chwytliwym komunikatem. Powinien zachęcać odwiedzających witrynę do interakcji i podjęcia działań. Najpopularniejszym z nich jest przycisk CTA do zapisywania się do newslettera. W zależności od celu skorzystaj z odpowiednich wezwań do działania na stronie internetowej, ale nie przesadzaj.

# 4. Zaprezentuj opinie klientów:

zezwól na recenzje klientów

Na stronie produktu witryny internetowej należy zaprojektować projekt, który pozwala użytkownikom pisać recenzje zakupionych przez nich produktów. Posiadanie takiego świadectwa wpływa na to, że inni kupują produkty na podstawie ich recenzji. Stwierdzono również, że e-klienci uważają, że dobrze jest mieć autentyczne recenzje produktów. Zapewnia to bezstronne informacje o produktach i pomaga początkującym w podjęciu decyzji. Zgodnie z ankietą 84% osób ufa recenzjom produktów tak samo jak rekomendacjom znajomych. Jest to więc modna i obowiązkowa funkcja oferująca uczciwe recenzje produktów.

# 5. Bezproblemowa nawigacja i dostępność:

Na jakiejkolwiek stronie eCommerce umieszczenie produktów na liście bez odpowiedniej kategoryzacji nie jest idealne. Oprócz kategoryzacji produktów, każda kategoria / podkategoria musi być ułożona w pasku nawigacyjnym / menu przełączającym w taki sposób, aby klienci nie musieli wykonywać więcej niż 4 do 5 kliknięć, aby dokonać wyboru. Posiadaj również wszystkie inne niezbędne linki w menu nawigacyjnym. Ustaw adresy URL kategorii, aby były przyjazne dla SEO i mieć odpowiednie obrazy z kciukiem do paznokci i znacznikami alt w kodzie źródłowym obrazów. To dodatkowo poprawia SEO na stronie i sprawia, że ​​obraz kategorii jest możliwy do znalezienia i osiągalny w wynikach wyszukiwania.

# 6. Projekt strony produktu:

W zależności od produktu, który sprzedajesz, dodaj niezbędne pola, takie jak SKU, wymiary / waga, data ważności, dostępność towaru, minimalna ilość na zamówienie, koszty wysyłki i podatki, dostarczalność w określonych obszarach (kod PIN) itp. Masz możliwość dodania produkt do listy życzeń. Niektóre strony internetowe eCommerce pozwalają również użytkownikom tworzyć wiele folderów z listą życzeń, które mogą również udostępniać odpowiednim znajomym. Może to również zachęcić nowych użytkowników do założenia nowego konta i przyczynić się do zwiększenia konwersji w witrynie eCommerce. Dodaj szybkie łącza do udostępniania społecznościowego dla popularnych platform, takich jak Facebook, WhatsApp, Pinterest, Instagram, niestandardowy adres URL itp. Oprócz zdjęć produktów, trendem jest również dodawanie wideo o produkcie. Pomaga klientom uzyskać lepszy widok różnych szczegółów dotyczących produktu. To dodatkowo pomaga zwiększyć sprzedaż tego konkretnego produktu. Na przykład wideo z montażu szafy dla majsterkowiczów (jak IKEA).

# 7. Dodaj Chatbota:

Chatboty mają moc, by statycznie / dynamicznie obsługiwać klientów 24/7. Ponadto około 50% internautów woli początkowo łączyć się z firmą za pośrednictwem chatbotów. Dołącz chatbota i pozwól użytkownikom dzielić się z tobą zapytaniami. Statyczne chatboty są dość przystępne cenowo i mogą być do pewnego stopnia zautomatyzowane. Chatboty można również zintegrować z technologiami sztucznej inteligencji, aby zapewnić bardziej dynamiczne i podobne do ludzkich wsparcie. Wybierz ten zgodnie z wymaganiami biznesowymi.

# 8. Uproszczona procedura realizacji transakcji:

uproszczenie procedur kasowych

Długotrwały i skomplikowany proces realizacji transakcji może zmarnować kupujących online, prowadząc do zmniejszenia zadowolenia i utrzymania klientów. Aby uniknąć takich upadków, przygotuj szybkie procedury kasowe, projektując Kasa jednostronicowa na stronie internetowej. Zoptymalizuj go, aby zawierał niektóre wstępnie wypełnione wpisy, takie jak poprzednie adresy, numery telefonów itp. W dzisiejszych czasach większość stron internetowych zapisuje wcześniej używane opcje płatności w celu szybszego finalizowania transakcji. Kasy gości również stają się modne wśród firm eCommerce. Jest to pomocne dla nowych gości, którzy nie chcą przechodzić przez długie procedury rejestracji i zwiększać wysiłki przy kasie.

# 9. Bezpieczne metody płatności:

bezpieczne metody płatności

Zaoferuj wszystkie niezawodne opcje płatności w sklepie zgodnie z obsługiwanymi odbiorcami. Skonfiguruj bramki płatności wraz ze wszystkimi wymaganymi czynnikami bezpieczeństwa. Uprość proces, aby użytkownicy nie wycofywali się z kas i płatności.

# 10. Strategie zatrzymywania użytkowników:

Utrzymanie użytkowników odgrywa istotną rolę w poprawie sprzedaży witryny PrestaShop, ponieważ powracający użytkownicy mają najlepszą szansę na więcej zakupów. Zachowaj wygląd sklepu eCommerce, aby zachęcić użytkowników do powrotu w przyszłości na zakupy. Odpowiednie wezwania do działania można wykorzystać do osiągnięcia tego samego. Atrakcyjne i chwytliwe nadchodzące banery sprzedażowe z prawidłowym wyświetlaniem kuponów, kuponów, programów polecających lub programów lojalnościowych zwykle pomagają w utrzymaniu użytkowników.

Wnioski:

Wszystkie powyższe czynniki pomagają w zaprojektowaniu strony internetowej eCommerce, która tworzy ekosystem spersonalizowanych usług dla Twoich klientów. Chodzi o to, aby skupić się na tym, jak lepiej obsługiwać klientów. Jeśli chcesz dać z siebie wszystko w projektowaniu takiej witryny, zalecamy nawiązanie połączenia Wtyczki KnowBand lub napisz do nas maila na support@knowband.com. W końcu w tak konkurencyjnym środowisku detalicznym nie może być żadnych czynników spowalniających Twój biznes.

szukasz-usługi-projektowania-do-twojego-sklepu


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *