Email Marketing Guide in 2020

Ostateczny przewodnik po skutecznym e-mail marketingu w 2020 roku

Najpopularniejszą formą marketingu internetowego od lat jest Email Marketing. Mimo że stał się konwencjonalny, wciąż jest jednym z najbardziej preferowanych kanałów komunikacji dla marketerów. Nastąpiła ogromna zmiana w sposobie prowadzenia marketingu, szczególnie z wprowadzeniem Media społecznościowe. Ale czy to oznacza, że ​​e-mail marketing nie jest już skuteczny? Nie! Nawet dzisiaj marketing e-mailowy jest dość skuteczny, ale tak jak każda inna rzecz, która wymaga improwizacji lub zmiany w czasie, również marketing e-mailowy wymaga zmiany w podejściu. W tym piśmie podzielę się, jak zrobić e-mail marketing we właściwy sposób w 2020 roku. Zacznijmy.

Co to jest e-mail marketing?

Mówiąc najprościej, korzystanie z wiadomości e-mail w celu promowania swoich produktów lub usług nazywamy marketingiem e-mail. Ale to nie tylko promocja. Marketing e-mailowy jest początkiem relacji z potencjalnymi klientami. Aby związek ten był udany, należy poświęcić mu czas i wysiłek, a także zapewnić potencjalnym klientom pewną wartość. Wymaga to regularnej komunikacji, aby zrozumieć swoich klientów, abyś mógł przedstawić im swoje produkty zgodnie z ich odpowiedzią.

Email Marketing Best Practices 2020

Postępuj zgodnie z poniższymi sprawdzonymi metodami marketingu e-mailowego.

1. Niech twoja linia tematu wzbudzi ciekawość

Jeśli chcesz, aby subskrybenci wiadomości e-mail zwracali uwagę na wiadomości e-mail, temat ma do odegrania ważną rolę. Treść wiadomości e-mail w środku nie miałaby nawet znaczenia, jeśli Twój temat nie będzie się wyróżniał. W ten sposób Twój e-mail po pewnym czasie pozostanie nieotwarty lub wyląduje w folderze spamu. Aby mieć wysoką częstotliwość otwierania wiadomości e-mail, upewnij się, że temat jest chwytliwy i budzi ciekawość, aby go otworzyć, ale jednocześnie nie powinien być niejasny lub mylący jak przynęta na kliknięcie.

2. Pokaż odrobinę kreatywności w treści wiadomości e-mail

Zadanie nie kończy się, jeśli udało Ci się sprawić, by Twoi potencjalni klienci otworzyli e-maile z kuszącym tematem. Treść wiadomości e-mail jest równie ważna. Oba się uzupełniają. Jeśli treść nie jest interesująca, tematy wiadomości e-mail mogą z czasem stracić na znaczeniu. Wyobraź sobie przez chwilę. Pod wrażeniem tematu, Twoi subskrybenci otworzyli Twój e-mail, oczekując, że treść będzie równie niesamowita jak temat, ale po pewnym czasie okazuje się, że jest zbyt nudny. Co by się stało? Po pierwsze, będziesz miał niski współczynnik klikalności. Po drugie, mogą nawet zrezygnować z subskrypcji. Po trzecie, nie zakochaliby się w temacie w przyszłości. Ale jeśli Twoje treści są niesamowite, które utrzymują ich zaangażowanie, będą czekać na otrzymanie aktualizacji e-mail. W ten sposób uzyskasz wyższy współczynnik otwarcia, a także wyższy współczynnik kliknięć. Aby pisać niesamowite treści, staraj się, aby były jak najostrzejsze. Pisz prostym i łatwym do zrozumienia językiem angielskim. Zachowaj płynność i dodaj również odrobinę humoru. Tak, powinieneś być profesjonalistą, ale zbyt wiele z nich może zabić zainteresowanie. Powinna być życzliwość.

3. Podziel odbiorców na segmenty

Ważne jest, aby wiadomości e-mail były dostarczane do odpowiednich odbiorców zamiast przypadkowego subskrybenta. Chociaż może być przydatny dla niektórych, może być zupełnie nieistotny dla innych. Nie robi to dobrego wrażenia i często może spowodować, że subskrybenci zrezygnują z otrzymywania wiadomości e-mail. Co powinieneś zrobić? Segmentacja jest odpowiedzią. Podziel bazę danych e-mail na odpowiednie kategorie i odpowiednio do nich kieruj. Nie ma sensu wysyłać wiadomości e-mail do potencjalnych klientów, dla których e-mail nie jest istotny.

4. Nie spamuj

Zwykły użytkownik codziennie otrzymuje wiadomości e-mail. I nikt nie ma tyle czasu, aby otworzyć każdy pojedynczy e-mail. Dlatego powinieneś ograniczyć się do zbyt częstego wysyłania e-maili. Ciągłe przesyłanie wiadomości może wylądować w folderze spamu. Zrozum, że ludzie cię subskrybowali, ponieważ uważają, że jest to coś cennego. Jeśli bombardujesz je e-mailami, wartość spada. I pamiętaj, że jakość zawsze ma większe znaczenie niż ilość. Ogranicz częstotliwość e-maili i utrzymuj jakość.

5. Usuń nieaktywnych subskrybentów

Będzie ich wiele e-mailowa lista subskrybentów którzy nigdy nie odpowiadają na twoje e-maile. Nie otwierają nawet twoich e-maili, nie mówiąc już o zwróceniu uwagi na ich zawartość wewnętrzną. Byłoby lepiej, gdybyś usunął je ze swojej listy. Jestem pewien, że próbowałbyś wielu prób ich zaangażowania, ale nie dostałeś żadnego znaku. W takich przypadkach, gdy Twoi subskrybenci nie wykazywali żadnego wskazania w ciągu ostatnich sześciu miesięcy lub maksymalnie roku, usunięcie ich byłoby bardziej sensowne.

Sprawdźmy strategie i trendy e-mail marketingu, które pomogłyby Ci w kampaniach e-mail marketingowych w 2020 roku.

1. Przejdź do wersji mobilnej

Liczba internautów korzystających z telefonów komórkowych szybko rośnie. Większość ludzi korzysta dziś z ręcznych urządzeń do przeglądania Internetu, czy to do surfowania w mediach społecznościowych czy sprawdzania e-maili. Jeśli więc nie ustawiłeś swoich e-maili jako przyjaznych dla urządzeń mobilnych, możesz spotkać się ze spadkiem ruchu mobilnego. Podczas wysyłania wiadomości e-mail upewnij się, że tekst i elementy graficzne dobrze pasują zarówno na komputerze, jak i telefonie komórkowym. Czasami efekty wizualne nie wyglądają tak atrakcyjnie na urządzeniach mobilnych, jak na komputerach. Załadowanie zajmuje dużo czasu i nie jest odpowiednio dopasowane do ekranu. Często powoduje to, że użytkownicy odbijają się w ułamku sekundy. Zoptymalizuj swoje e-maile pod kątem urządzeń mobilnych. Ma większy potencjał, aby zwiększyć szybkość otwierania e-maili.

2. Dodaj referencje do treści wiadomości e-mail

Dobrym posunięciem jest pokazanie, co klienci myślą o twoich produktach lub usługach w e-mailach. Cokolwiek próbujesz przekazać swoim potencjalnym klientom, spróbuj dodać referencje związane z tym w wiadomości e-mail. Referencje mają wpływ i mogą przynieść pozytywne rezultaty. Masz bardzo ograniczony czas, aby zaimponować swoim potencjalnym klientom. I w tym czasie musisz trafić we właściwy punkt. Wyświetlając referencje, możesz rozwinąć w nich zainteresowanie i skłonić je do sprawdzenia.

3. Spersonalizuj swoje e-maile

Dodanie osobistego akcentu do wiadomości e-mail może zapewnić znacznie lepsze wyniki niż bez niego. Musisz sprawić, by subskrybenci poczuli, że to z nimi rozmawiasz osobiście, inaczej brzmi to jak automatyczna wiadomość, która została ustawiona tak samo dla wszystkich. Na przykład, jeśli otrzymuję wiadomość e-mail z napisem Hej lub Drogi Kliencie, a inna wiadomość zaczyna się od Hey Manish lub Drogi Manish, ta ostatnia natychmiast przykułaby moją uwagę. To też musisz zrobić. I nie oznacza to, że musisz dotrzeć do każdej perspektywy indywidualnie. Możesz skorzystać z danych klienta i umieścić w swoich e-mailach plakietkę z imieniem. Prawie każde narzędzie e-mail marketingu zapewnia personalizację e-maila. Spersonalizowany marketing e-mailowy już od dłuższego czasu jest w modzie i ma pozostać również w 2020 roku.

4. Testowanie A / B

Testowanie A / B zawsze pomaga, gdy prowadzisz kampanię e-mail marketingową. Pomaga dowiedzieć się, jakie wiadomości e-mail użytkownicy uważają za bardziej pomocne. Możesz wiedzieć, który e-mail w danym momencie ma więcej współczynników otwarcia i kliknięć w porównaniu do drugiego. Daje to możliwość zaimprowizowania podejścia i wprowadzenia odpowiednich zmian.

5. Ustaw odpowiednio czas

Ok, powiedzmy, że masz subskrybentów z całego świata. Czy wysyłanie e-maili do wszystkich naraz będzie miało sens? Zdecydowanie nie! Nie ma sensu wysyłać wiadomości e-mail do subskrybenta, który otrzymuje ją o 4 rano lub 11 po południu. Właśnie dlatego wspomniałem wcześniej, że ważne jest segmentowanie subskrybentów, aby wiadomości e-mail były dostarczane do odpowiednich odbiorców we właściwym czasie.

Bottom Line

Marketing e-mailowy nigdzie się nie wybiera. Ma pozostać nie tylko w 2020 r., Ale przez wiele nadchodzących lat. Po prostu podążaj za trendem, zauważ zmiany w podejściu i od czasu do czasu staraj się wymyślić kilka kreatywnych myśli, zamiast za każdym razem stosować podejście głównego nurtu. Jak oceniasz marketing e-mailowy na rok 2020? Daj mi znać w komentarzach poniżej.

Zobacz także:

8 najlepszych wyskakujących wiadomości e-mail, aby zwiększyć listę e-maili i zwiększyć liczbę konwersji

6 skutecznych sposobów budowania i rozwijania listy e-mail

5 konwencjonalnych błędów, które zabijają twoje subskrypcje e-mail

Jak prowadzić konwersje eCommerce poprzez marketing e-mailowy?

7 oprogramowania e-mail marketingowego dla małych firm


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *