Najlepsze sposoby na poprawę rankingu aplikacji w sklepie Google Play

The Best Ways to Improve Your App Ranking on the Google Play Store

Posiadanie dużej liczby pobrań to jedno z najlepszych uczuć dla każdej firmy internetowej. Prawdziwym problemem jest ustalenie, jak przekroczyć granicę 3.4 miliona i umieścić swoją aplikację mobilną na szczycie listy. Termin „ASO” oznacza „App Store Optimization”. Optymalizacja App Store to proces zwiększania rankingu aplikacji mobilnych poprzez zastosowanie różnych strategii. Na wyższą pozycję aplikacji w sklepie Google Play wpływają różne czynniki. Oto niektóre z najważniejszych aspektów podnoszenia rangi aplikacji. Według solidnych deklaracji Google w sklepie Google Play dostępnych jest 3.4 mln aplikacji mobilnych. Bez wątpienia liczba ta jest ogromna i nadal rośnie. W sklepie Google Play dostępna jest szeroka gama aplikacji mobilnych. Na przykład możesz znaleźć miliony gier, aplikacji eCommerce, aplikacji związanych z fitnessem, aplikacji bankowych i wielu innych. Ustawienie aplikacji mobilnych w dowolnym miejscu na szczycie listy wyszukiwania sklepu Google Play jest trudnym zadaniem ze względu na dużą kwotę.

Zrozum rytm konkurencji rynkowej:

Zrozum rytm konkurencji rynkowej

Często mówi się, że aby odnieść sukces w konkurencji, trzeba ją w pełni zrozumieć. To samo powiedzenie dotyczy procesu ASO. Pierwszym ważnym aspektem wysokiej rangi aplikacji mobilnej jest przeprowadzenie pewnych badań rynku. Przyjrzyj się segmentowi klientów, na który kierujesz reklamy, oraz wyszukiwaniu słów kluczowych w sklepie Google Play dla aplikacji, których szukają. Oprócz tego istnieje kilka aspektów zrozumienia rynku, które odgrywają ważną rolę w ASO, takie jak słowa kluczowe, które należy wyróżnić, zachowanie klientów, łatwość korzystania z aplikacji mobilnej oraz wszystkie słowa kluczowe, którymi posługuje się konkurencja. za pomocą i wiele więcej.

Wybierz idealną nazwę aplikacji:

wybierz-doskonałą-nazwę-aplikacji

Drugim i najważniejszym aspektem poprawy współczynnika ASO jest rozpoczęcie od autentycznej nazwy aplikacji. Liczba osób wyszukujących, które odwiedzają stronę aplikacji, wzrasta za każdym razem, gdy nazwa jest powiązana�z kategorią firmy. Co więcej, raporty wyraźnie pokazują, że 67% użytkowników ma tendencję do pobierania aplikacji, których nazwy są powiązane z ich wyszukiwanymi hasłami.

Zarządzanie ocenami aplikacji:

Zarządzanie ocenami aplikacji

Oceny to pierwsza rzecz, która pojawia się przed użytkownikami, gdy tylko wejdą do Twojej aplikacji mobilnej. Co więcej, zawsze idealnym pomysłem jest utrzymywanie ocen powyżej 4. Powodem tego jest to, że użytkownicy próbują analizować aplikacje mobilne na podstawie otrzymanych ocen. Mówiąc prościej, konieczne jest zaoferowanie użytkownikom możliwości doświadczenia najlepszych doświadczeń podczas korzystania z aplikacji mobilnych, a następnie przekształcenia tego doświadczenia w pozytywne oceny.

Współczynnik tłumaczenia:

współczynnik tłumaczenia

Jedynym elementem, który wielu programistów pomija oprócz publikowania aplikacji, jest brakujące tłumaczenie. Na przykład zawsze dobrze jest dodać przetłumaczony opis wraz z aplikacjami mobilnymi. Powodem tego jest przyciągnięcie docelowej bazy użytkowników poprzez dodanie wymaganych informacji w ich ulubionym języku w sklepie Google Play.

Dodatkowe wydarzenia promocyjne:

Oprócz działań ASO on-page, inne działania off-page zwiększają ruch klientów aplikacji mobilnych. Na przykład programiści mogą promować swoje aplikacje mobilne na swoich stronach internetowych, kontach społecznościowych i innych platformach. Z pewnością działania promocyjne pokazują natychmiastowy wzrost liczby pobieranych aplikacji mobilnych.

Działania SEO:

Działania SEO

Ranking i pobieranie aplikacji mobilnych można po prostu poprawić, korzystając z pomocy operacji SEO, pomimo tego, co może wydawać się trudnym zadaniem. Deweloperzy mogą publikować powiązane treści kierowane na słowo kluczowe wyszukiwania w oparciu o ich działalność, a wygenerowany link zwrotny może pomóc aplikacji mobilnej w wyższej pozycji. Oto kilka taktyk, które różni programiści aplikacji najczęściej stosują, aby pozycjonować swoje aplikacje mobilne wyżej w sklepie Google Play. Co więcej, czy wiesz, że możesz tworzyć aplikacje mobilne bez umiejętności kodowania lub umiejętności technicznych dzięki Knowband Mobile App Builder?

referencja-aplikacji-mobilnej

Knowband oferuje brak kodu Rozwiązanie do tworzenia aplikacji mobilnych do tworzenia aplikacji mobilnych eCommerce. Ponadto sklepy eCommerce (kupcy na) OpenCart, PrestaShop, WooCommerce, Magento 2 może skorzystać z Kreatora aplikacji mobilnych Knowband. Mogą publikować swoje aplikacje w Google Play i Apple App Store w ciągu tygodnia, korzystając z Kreatora aplikacji mobilnych.

Na końcu

Aplikacje mobilne to jeden z najważniejszych aspektów każdej firmy lub organizacji. Bycie na szczycie listy nie tylko poprawia reputację marki, ale także przynosi korzyści firmom. Ponadto w tym artykule omówiliśmy niektóre z najbardziej przydatnych strategii stosowanych przez najbardziej udane aplikacje mobilne. Dodatkowo, jeśli chcesz współpracować z nami przy tworzeniu aplikacji mobilnych bez kodu, możesz skontaktować się z nami pod adresem support@knowband.com, aby przeprowadzić dokładną rozmowę.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *