what-are-different-ways-of-reducing-post-holiday-returns

Jakie są różne sposoby na ograniczenie zwrotów poświątecznych?

Bardzo istotne jest ograniczenie zwrotów poświątecznych. Branża, kanał sprzedaży, rodzaj produktu i sposób zwrotu są gromadzone i liczone i mają wpływ na wskaźniki zwrotów. Co więcej, młodsi klienci, zgodnie z raportami, napędzają ten trend. Powodem jest to, że postrzegają zakupy internetowe jako wypożyczanie. Co więcej, zwroty mogą szybko zniweczyć Twój wakacyjny sukces, jeśli nie weźmiesz ich pod uwagę i odkryjesz:

  1. Sprzedaż jest niższa niż oczekiwano
  2. Przekonwertowano mniej klientów niż pierwotnie
  3. W porównaniu z kosztami sprzedaży i marżami zysku, koszt sprzedaży jest wyższy, a marże zysku są niższe.

Dlatego na tym blogu będziemy omawiać sposoby ograniczania zwrotów z wakacji i automatyzacji procesu zwrotów. Jednak zanim to nastąpi, zrozumiemy, dlaczego tak ważne jest zmniejszanie zwrotów?

Dlaczego tak ważne jest ograniczenie zwrotów?

Pierwszym krokiem jest przeanalizowanie, dlaczego ludzie zwracają produkty, ponieważ zapewni to cenne informacje, a nawet pozwoli zrozumieć prawdziwy problem. Ponadto,�iNajlepszym rozwiązaniem dla wszystkich jest zmniejszenie liczby otrzymywanych zwrotów.

Możesz nie być tego świadomy, ale mniejsze zwroty mogą zaoszczędzić dużo pieniędzy na produktach zastępczych, wysyłce, a także innych czynnikach. Co więcej, zapewnia lepszą i wydajniejszą obsługę klienta, co jest ponownie dobre dla biznesu eCommerce. W rezultacie powstaje zaufanie między Twoją firmą a potencjalnymi nabywcami.

Odtąd utrzymanie niższej stopy zwrotu może skutkować lepszym biznesem.

Jakie są sposoby na zmniejszenie zwrotów?

  • Zacznij od kontroli jakości

Pierwszym sposobem, który pomaga w ograniczeniu zwrotów poświątecznych jest „Rozpoczęcie kontroli jakości”. Co więcej, 23% zwrotów ma miejsce, gdy firmy wysyłają niewłaściwy przedmiot. Błędy w dostawie zdarzają się zwykle, gdy firmy się rozwijają.

Będąc małym sprzedawcą, możesz zapakować i wysłać każde zamówienie. Byłoby wspaniale, gdybyś dokładnie sprawdził zamówienie przed wysyłką. Przyjmując praktyczne podejście, łatwo jest upewnić się, że przesyłki są prawidłowe. Podczas gdy większe firmy mogą wybrać automatyzację, która może pomóc w rozwiązaniu problemów. Ponadto oprogramowanie do zarządzania zapasami zawiera funkcję zarządzania magazynem, która pomaga zmniejszyć liczbę zwrotów, które otrzymujesz.

  • Zdjęcia wysokiej jakości

Zdjęcia wysokiej jakości mogą nawet pomóc w ograniczeniu zwrotów poświątecznych. Ponadto takie zdjęcia pomagają klientom lepiej zrozumieć produkt. Upewnij się, że robisz zdjęcia pod różnymi kątami, aby klienci zrozumieli każdą cechę produktu.

Jeśli nie jesteś dobry w fotografii, możesz zatrudnić profesjonalnego fotografa. Pieniądze wydane na uzyskanie dobrych zdjęć zwrócą się z obniżoną stopą zwrotu.

  • Lepsze opisy produktów

Pisanie lepszych opisów produktów może pomóc klientom dobrze zrozumieć produkt. Mówiąc o lepszych opisach produktów, upewnij się, że zawierasz wszystko o produkcie. Na przykład, jeśli sprzedajesz meble, upewnij się, że opisy produktów zawierają wymiary produktu, kolor i materiał. W ten sposób klienci mogą lepiej decydować, a to stworzy przejrzystość, która jest bardzo lubiana przez klientów.

  • Prawidłowe przedstawienie rozmiaru

Produkty, które nie pasują, są jednym z najczęstszych powodów zwrotów w branży odzieżowej. Ponieważ kupujący online nie mogą przymierzyć odzieży przed jej zakupem, zrozumiałe jest, że produkty są zwracane, ponieważ nie pasują.

Z pomocą zasobów, takich jak oprogramowanie do rozmiarów i tabele rozmiarów, możesz ograniczyć liczbę zwrotów, które otrzymujesz z powodu problemów z rozmiarem.

Moduły Knowband pomagają w ograniczeniu zwrotów poświątecznych

Knowband, znany jako dostawca rozwiązań eCommerce i firma zajmująca się rozwojem modułów. Ponadto Knowband zyskał reputację oferując wydajne usługi programistyczne i wsparcie posprzedażowe. Co więcej, oferuje wsparcie dla Twojej firmy, oferując najlepsze w swojej klasie wtyczki dla różnych platform eCommerce, takich jak Magento, Prestashop, OpenCart, Shopify i inne.

Knowband oferuje nawet świetne moduły do zmniejszania zwrotów po wakacjach, a także zapoznanie się ze specyfikacjami tych modułów pomaga zmniejszyć szanse na zwrot.

Moduł 1: Tabela rozmiarów produktu

tabela-rozmiaru produktu

Moduł tabeli rozmiarów produktów pomaga w ograniczeniu zwrotów poświątecznych. Knowband oferuje ten moduł dla różnych platform eCommerce, takich jak:

Prestashop Addons

Magento 2 Rozszerzenia

Magento Rozszerzenia

Rozszerzenie Opencart

Moduł 2: Wideo produktu

produkt-wideo

Moduł wideo produktu jest bardzo korzystny dla firm eCommerce. Pomaga to klientom lepiej zrozumieć produkt. W rezultacie szanse na zwrot maleją. Knowband oferuje nawet moduł dla różnych platform eCommerce:

Magento 2 Rozszerzenia

Magento Rozszerzenia

Rozszerzenia OpenCart

Prestashop Addons

Moduł 3: Karta podarunkowa

karta podarunkowa

Cyfrowe karty podarunkowe to błogosławieństwo dla sklepów eCommerce. Umożliwiają one klientom dokonywanie odpowiednich zakupów w określonym sklepie. Karty podarunkowe zapewniają nawet swobodę zakupu tego, czego potrzebują. Co więcej, daje to satysfakcję z dobrego uzdolnienia.

Dodatki PrestaShop

Rozszerzenia Opencart

Magento 2 Rozszerzenia

Magento Rozszerzenia

Moduł 4: Przegląd produktu

recenzja-przypomnienie-i-zachęta

Przegląd produktów pomaga również klientom podejmować lepsze decyzje i czuć się pewniej. Co więcej, im więcej masz recenzji, tym bardziej klient ma pewność, że dokonuje właściwego wyboru. Recenzje mogą również zwiększyć widoczność sklepu w Internecie.

Przypomnienie o przeglądzie produktu i zachęty – dodatki Prestashop

Recenzja Przypomnienie i zachęty – Magento 2 Rozszerzenia

Recenzja Przypomnienie i zachęty – Magento Rozszerzenia

Ostatnia uwaga

Analiza i testowanie swojego podejścia do zwrotów i sposobów mierzenia się z rówieśnikami to świetny sposób na generowanie zwrotu ze zwrotów poświątecznych. Oprócz tego innym sposobem generowania zwrotu ze zwrotów poświątecznych jest wykorzystanie tych modułów.

Jeśli napotkasz problemy, napisz do nas na adres support@knowband.com

Ayushi Sharma

Ayushi Sharma

Ayushi Sharma as a writer likes to cater to different genres. She even enjoys doing fashion illustrations and reading books with a cup of coffee.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *