how-to-retain-your-customers-amid-the-coronavirus-outbreak

Jak zatrzymać klientów w związku z epidemią wirusa Coronavirus?

Jednym z największych wyzwań, przed którymi stoją obecnie firmy internetowe, jest utrzymanie dotychczasowych klientów. Z powodu globalnej pandemii COVID-19 firmy zostały mocno dotknięte, a przychody znacznie spadły. Ludzie niechętnie zostają w domu. Oprócz kupowania niektórych niezbędnych artykułów, takich jak artykuły spożywcze i leki, unikają wszelkich innych rzeczy, jak tylko mogą. Nikt nie może być za to winny (no cóż, oczywiście skąd się wziął). Marki i ich klienci są obecnie bezradni i nie widzę żadnych dobrych znaków, dopóki nie będziemy w stanie opanować sytuacji. Zatrzymanie klientów może być trudne. I prawdą jest również to, że nie jesteś jedynym, który przechodzi trudny okres w tym kryzysie.

5 wskazówek, aby zatrzymać klientów

Jeśli znalazłeś się w tym artykule, prawdopodobnie szukasz sposobów na zatrzymanie klientów pośród epidemii COVID-19. Bez obaw! W tym piśmie przedstawiłem kilka skutecznych sposobów na zatrzymanie klientów lub klientów i uspokojenie ich.

1. Często komunikuj się z klientami

często komunikuj się ze swoimi klientami

W obecnej fazie komunikacja ma duże znaczenie. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką należy wykonać, gdy myślisz o zatrzymaniu klientów, jest komunikacja z nimi w regularnych odstępach czasu. Blokada zaczęła odbijać się na ludziach. Uczucie niepokoju i niepokoju jest lepsze. Najlepszym sposobem na uspokojenie nerwów jest okresowa komunikacja z nimi i przypominanie im, że wszyscy jesteśmy razem. Czy to przez e-mail lub Media społecznościowe, zrób wszystko, aby usunąć lukę komunikacyjną. Pozostajemy w kontakcie.

2. Informuj ich o zmianach w swojej firmie

Wybuch COVID-19 zmusiłby cię do wprowadzenia niefortunnych zmian w Twojej firmie. Niefortunne czy cokolwiek innego, ważne jest, aby Twoi klienci byli informowani o najmniejszych rzeczach, które dzieją się wokół marki, której od dawna są lojalnymi klientami. Jakie działania podejmujesz lub jeśli wprowadziłeś jakiekolwiek zmiany w swoich zasadach, aktualizuj je. Wiele firm e-commerce ma obecnie problemy z wysyłką i dostawą, a nawet nie przyjmuje zamówień. Klienci muszą być tego świadomi. Poinformuj ich, kiedy mogą spodziewać się dostarczenia zamówienia. Związane z: Jak COVID-19 wpłynął na zachowanie zakupów online i sprzedaż e-commerce?

3. Utwórz pomocne treści

Jak mówią, Content jest królem. Bez względu na wszystko, zawartość nigdy nie umrze. Podczas gdy Twoi klienci pozostają w domu i znajdują coś produktywnego do zrobienia podczas kwarantanny, jest to najlepszy czas na umieszczenie wysokiej jakości treści w skrzynce odbiorczej. Wymyśl kilka kreatywnych pomysłów. Wyraź swoje poglądy na temat tej globalnej pandemii. Jeśli podjąłeś jakieś inicjatywy na rzecz ulepszenia tego świata, pomogłeś w jakiś sposób rządowi lub zaplanowałeś coś dla swoich klientów, napisz o nich wysokiej jakości treści i wyślij je do swoich klientów. Pisanie postów na blogu lub artykułów to jeden z najlepszych sposobów na zaangażowanie i utrzymanie klientów.

4. Zaproponuj zniżkę / Rozdaj gratisy

zaoferuj-zniżkę-rozdaj-jakieś-gratisy

Rabaty są zawsze kuszące. Być może zastanawiasz się, jak to może być pomocne w czasach, gdy klienci nawet nie składają zamówień. Cóż, co możesz zrobić, to uruchomić ofertę lub ustawić kod kuponu, dzięki któremu klienci otrzymają natychmiastową zniżkę na zakup. Możesz otrzymać płatność z góry i obiecać doręczenie, gdy tylko sytuacja stanie się normalna i dostawa zostanie wznowiona. Dotyczy to w szczególności firm oferujących dostawy fizyczne. W przypadku firm, które zajmują się sprzedażą i zakupem towarów przez Internet, możesz obniżyć opłaty za produkt lub usługę i zapewnić je po nieco niższych kosztach. Jeśli masz gift card w sekcji na swojej stronie, możesz nieco zrzucić opłaty za karty upominkowe i zachęcić ich do zakupów. Poinformuj swoich klientów, że mogą zrealizować kartę upominkową po zakończeniu blokady. Mówiąc o nas, zrobiliśmy również niektóre z naszych modułów bezpłatnie dla naszych klientów / sprzedawców eCommerce, jako wyraz wsparcia.

5. Bądź aktywny w mediach społecznościowych

być aktywnym w mediach społecznościowych

Media społecznościowe to nie tylko medium do czatowania ze znajomymi lub udostępniania zdjęć. Teraz stała się platformą dla marek do angażowania się lub komunikowania z odbiorcami. Serwisy społecznościowe, takie jak Facebook i Instagram, są najpopularniejsze wśród młodzieży i jest bardzo możliwe, że 90% klientów ma konto na tych platformach. W tym okresie blokady klienci prawdopodobnie spędzają większość czasu w mediach społecznościowych. To najlepszy czas na kontakt z klientami lub obserwatorami stron. Bądź aktywny na swoich stronach w mediach społecznościowych i okresowo publikuj wartościowe i intrygujące treści. Co powiesz na hosting Facebooka lub Instagrama na żywo? Związane z:Marketing w mediach społecznościowych dla eCommerce: strategie i najlepsze praktyki

Final Thoughts

Nie myśl o zatrzymywaniu klientów. Klienci wiedzą również, że każda firma przechodzi trudną fazę. Z pewnością wrócą, kiedy pozbędziemy się pandemii COVID-19. Po prostu daj z siebie wszystko i zrób wszystko, co możliwe, aby uspokoić swoich klientów.

Przeczytaj także:

Skuteczne strategie 7 w celu poprawy utrzymania klientów

Zalety eCommerce w porównaniu z tradycyjną sprzedażą detaliczną

Jak założyć sklep spożywczy online z funkcją odbioru w sklepie?


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *