Jak sieci społecznościowe wzmacniają pozycję SEO!

how-social-media-networks-are empowering SEO

Optymalizacja wyszukiwarek i marketing w mediach społecznościowych to dwa różne aspekty marketingu. Chociaż oba mają swoje własne cechy i przepływ pracy. Jednak ostatecznie celem jest zdefiniowanie ruchu na stronie internetowej. Zarówno marketing w mediach społecznościowych, jak i SEO to jedne z najskuteczniejszych sposobów marketingu, które przyciągają ruch do witryny.

Mimo że marketing w mediach społecznościowych dla eCommerce i SEO to zupełnie co innego. Jednak zaktualizowane algorytmy SEO Google uwzględniają obecność marki w mediach społecznościowych, biorąc pod uwagę rankingi SEO.

Różnica między SEO a SMM:

Marketing w mediach społecznościowych to strategia marketingowa mająca na celu promowanie marki na platformach społecznościowych. Na przykład zespoły SMM pracują nad różnymi strategiami poprawy świadomość marki na platformach społecznościowych. Takich jak Instagram, Facebook itp.

Z drugiej strony optymalizacja pod kątem wyszukiwarek jest najskuteczniejszym sposobem kierowania ruchu organicznego do witryny. Obejmuje publikowanie treści, budowanie linków, optymalizację szybkości ładowania oraz aspekty aktualizacji strony wyszukiwania Google.

Jak optymalizacja mediów społecznościowych wpływa na SEO!

Jak optymalizacja mediów społecznościowych wpływa na SEO

Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami Google, linki są generowane z platform mediów społecznościowych. Ponieważ Facebook i Twitter bezpośrednio wpływają na optymalizację wyszukiwarek. Na przykład, jeśli publikujesz odpowiednie treści na stronach mediów społecznościowych swojej marki. Szanse na zwiększenie współczynnika klikalności i udostępniania w mediach społecznościowych są wysokie.

W rezultacie staniesz się zauważalny ruch klientów w kierunku Twojej witryny.

Oprócz tego różne pośrednie czynniki marketingu w mediach społecznościowych wpływają na SEO i ogólny ruch na stronie internetowej. Na przykład platformy mediów społecznościowych śledzą dane analityczne, takie jak współczynnik klikalności, współczynnik odrzuceń, głębokość przeglądania i całkowity czas spędzony przez użytkownika na stronie internetowej. Omówmy więc niektóre z pośrednich strategii optymalizacji mediów społecznościowych, które dodają znaczącą wartość do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Zwiększ wydajność swoich treści:

Samo tworzenie treści nie wystarczy do rozwoju witryny. Jeśli jednak tylko dodajesz treści na stronie internetowej i nie wyświetlasz tego samego na platformach społecznościowych. Co więcej, platformy społecznościowe, takie jak Instagram, mają ogromną publiczność, która zauważy publikowane przez Ciebie treści.

obecność marki w mediach społecznościowych

W ten sposób dostarczanie aktualizacji treści do Twojej rodziny społecznościowej może zwiększyć ruch organiczny w Twojej witrynie. W następującej metodzie social media marketing pośrednio wpłynie na Twoje SEO.

Więcej linków zwrotnych:

Linki zwrotne są najważniejszym aspektem optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Cóż, pytanie brzmi, w jaki sposób jest przekierowywany do marketingu w mediach społecznościowych.

Oto jak to zrobić. Publikowanie treści i innych aktualizacji na platformach społecznościowych zwiększy ruch w Twojej witrynie. Jeśli publikujesz wartościowe treści na platformach społecznościowych, szanse na łatwe dotarcie do docelowych odbiorców są większe. Z drugiej strony, jeśli przechowujesz treści SEO tylko w swojej witrynie, nie będzie to pomocne dla SMM. Dlatego dodawanie regularnych aktualizacji w mediach społecznościowych jest jednym z najłatwiejszych sposobów informowania bazy klientów o Twojej działalności biznesowej.

Współczynnik zaufania klienta:

Posiadanie zdrowego wizerunku marki platformy społecznościowe zwiększa zaufanie klientów do marki. Jak?

Wyobraź sobie użytkownika, który wędruje po Internecie i w jakiś sposób ląduje na Twojej stronie Prestashop w poszukiwaniu swoich ulubionych produktów. Teraz jest gościem po raz pierwszy i niewiele wie o Twojej marce. W poniższym przypadku pierwszą rzeczą, którą zamierza zrobić, jest sprawdzenie kont na Instagramie i Facebooku witryny.

Co więcej, jeśli Twój zespół marketingowy wykonał wystarczająco dużo pracy, aby poprawić Twoją obecność w mediach społecznościowych, to jest dobrze. Jeśli jednak nie jesteś w stanie utrzymać solidnego profilu społecznościowego dla swojej firmy, istnieje ogromna szansa na współczynnik odrzuceń.

Szukasz opcji sprzedaży na Facebooku ze swojego sklepu PrestaShop?

Czy jesteś dostawcą sklepu eCommerce Prestashop i chcesz sprzedawać swoje produkty na Facebooku? Możesz sprawdzić Knowband Prestashop Dodatek do sklepu Facebook.

knowband-fb-sklep-funkcje

Ponadto za pomocą modułu FB Store możesz zintegrować swój fanpage na Facebooku ze swoim sklepem eCommerce Prestashop. Ponadto możesz śledzić inne istotne informacje, takie jak śledzenie ruchu przez Google Analytics, zarządzanie interfejsem użytkownika sklepu na Facebooku i wiele więcej w ramach kliknięć.

Możesz również wysłać do nas e-mail na adres support@knowband.com, aby uzyskać więcej informacji i inne pytania związane z handlem elektronicznym.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *