Jak dodać i zarządzać sklepem na Facebooku, aby rozwinąć swoją firmę?

how-to-add-and-manage-facebook-page-shop

Najbardziej palącym pytaniem dla eCommerce jest to, na ilu platformach powinni zacząć sprzedawać? Oczywiście, jeśli się rozwijasz, musisz zacząć sprzedawać na różnych platformach, takich jak Amazon, ETSY itp. Facebook jest najpopularniejszą platformą i siecią społecznościową z największą liczbą użytkowników na całym świecie. Dlaczego więc nie zacząć sprzedawać na Facebooku? Facebook wprowadził Sklep na Facebooku dla małych firm po kryzysach COVID i kwitnie! Niedawno Facebook dodał do niego funkcję Facebook Page Shop, która może w najbliższej przyszłości rządzić rynkiem dla małych firm. Nowy interfejs Facebooka jest przejrzysty i ma dużo pustej przestrzeni w trybie dziennym i nocnym. Jest jednak krytykowany, ponieważ ustawienia są dość trudne w nawigacji; ponadto wiele osób nazywa to koszmarem! Aby poradzić sobie z konkurencją, musisz wiedzieć, jak korzystać z najnowszej wersji i skorzystać z jej popularności jako handlowca biznesowego eCommerce. Trochę wysiłku zajęło mi nawigowanie i zrozumienie funkcjonalności Facebook Page Shop. Teraz podzielę się wszystkim, co musisz wiedzieć.

Co to jest Facebook Page Shop?

czym-jest-sklep-na-facebooku

Sklep na Facebooku umożliwia firmie sprzedaż fizycznych produktów za pośrednictwem platformy Facebook Marketplace poprzez utworzenie sklepu na stronie biznesowej. Ten sklep najlepiej służy sprzedawcom, reklamodawcom w handlu detalicznym i e-commerce. Facebook polecił go firmom sprzedającym ubrania, akcesoria, wyposażenie domu oraz artykuły dla niemowląt i dzieci. Ale sklep ze stroną na Facebooku może być również używany przez inne firmy, aby przyciągnąć więcej użytkowników na Facebooku. Pomaga ci poznać potencjalnych klientów, tworzyć więzi i wiązać towary z ich siecią. Ponadto, zalety różnych funkcji oferowanych przez Page Shop można wykorzystać, aby pomóc Ci rozwinąć firmę i skierować kupujących do Twojej witryny oraz zwiększyć sprzedaż.

Kto może tworzyć i dodawać produkty w sklepie na Facebooku?

Każdy sprzedawca, który ma stronę biznesową na Facebooku i jest administratorem tej strony, może łatwo utworzyć lub dodać sklep na Facebooku.

Główne wymagania dotyczące sprzedaży na Facebooku Page Shop to:

 • Musisz sprzedać produkt fizyczny
 • Musisz zgodzić się z regulaminem handlowca na Facebooku

Sprzedawca może dodawać produkty na dwa sposoby:

 • W Twoim katalogu, który jest połączony z Twoim Page Shop i zawiera Twoje towary
 • Na Twojej stronie Sklep Zakładka

Przewodnik krok po kroku dotyczący dodawania produktów jest wyjaśniony na oficjalnym dokumencie Centrum pomocy dla firm na Facebooku strona.

Lista produktów na rynku Facebook nie może być prostsza:

Jeśli napotkasz problemy z zarządzaniem istniejącym rynkiem na Facebooku i rejestrowaniem produktów, może pomóc moduł Knowband FB-store. Rozszerzenie sklepu na Facebooku pomaga w integracji PrestaShop i Magento 2 z łatwością robi zakupy na Facebooku Marketplace. Możesz rozpocząć sprzedaż bezpośrednio na kanale Facebooka łączenie Twojego Shopify sklep.

Zalety sprzedaży w Page Shop

W zależności od Twojej lokalizacji, Facebook Page Shop ma różne funkcje. Niektóre z dodatkowych korzyści ze sprzedaży w Facebook Page Shop i Facebook Marketplace są wymienione poniżej:

 • Dodaj tyle produktów, ile chcesz: Po pierwsze, nie musisz przesyłać listy produktów w inne miejsce i nie ma ograniczeń co do liczby produktów, które możesz dodać.
 • Dostosuj zapasy produktów: Możesz uporządkować swoje produkty w różne kolekcje, aby klienci mogli przeszukiwać Twój sklep według kategorii na stronie na Facebooku.
 • Komunikuj się z klientami: Klienci mogą wysyłać pytania na Twoją stronę.
 • Uzyskaj statystyki: W przypadku każdego przedmiotu zobaczysz oceny i recenzje klientów, kliknięcia na strony oraz śledzenie transakcji.

Jeśli korzystasz z menedżera handlu, Facebook umożliwia skonfigurowanie strony płatności. Czy to nie jest niesamowite! Nie musisz nawigować po swoich klientach po płatności, ale klienci mogą dokonywać transakcji bezpośrednio Sklep na Facebooku.

Inne oferowane funkcje, którym nie można się oprzeć:

Aby zwiększyć świadomość marki i popularność, sklep Facebook Page Shop powinien wyglądać zachęcająco i atrakcyjnie dla użytkowników. Aby to zrobić, musisz go wystylizować, uzupełnić i włożyć dodatkowy wysiłek w obsługę klientów. Gdy to osiągniesz, możesz udostępnić swoim klientom link do strony Facebooka.

 • Facebook Page Shop jest łatwy do dostosowania i konfiguracji. Ty też możesz zmienić styl strony sklepu aby wyglądał bardziej atrakcyjnie.
 • Commerce Manager od Facebooka może pomóc w skonfigurowaniu sklepu na Facebooku. Zapewnia spersonalizowaną cyfrową witrynę sklepową do wystawiania i sprzedawania produktów na FB i IG.
 • Produkty i kolekcje produktów można dodawać lub usuwać ze sklepu Page Shop.
 • Po zakończeniu konfiguracji zakupów w sklepie możesz utworzyć niestandardową grupę odbiorców zakupów. Na przykład możesz utworzyć osobę, która już robiła zakupy lub ma przedmioty w koszyku itp.
 • Możesz usunąć lub ukryć sklep na Facebooku w kilku prostych krokach.

Platforma ma wiele do zaoferowania, ale najważniejsze jest to, jak z niej korzystasz.

Zakończyć:

Sklep na Facebooku ma wiele kuszących funkcji, które pozwolą rozwinąć Twoją małą firmę i zwiększyć bazę klientów. Wystarczy mieć stronę biznesową iw kilku prostych krokach możesz stworzyć Facebook Page Shop na największej na świecie platformie mediów społecznościowych z największą bazą użytkowników. Ta myśl jest jeszcze bardziej kusząca! Jeśli chcesz wynieść swój biznes eCommerce na wielkie wyżyny, Facebook Marketplace jest najlepszym wyborem dla niektórych firm. A jeśli nie jest dla Ciebie najlepszy, nadal pomoże Ci się rozwijać. Stwórz swój sklep na Facebooku już dziś i zabierz się do pracy.

Zalecane lektury:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *