How to sell on Google Shopping?

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, Trend zakupów internetowych rozprzestrzenia się w szybkim tempie a jego popularność można zaobserwować w każdym zakątku świata. Jako sprzedawca, konieczne jest, aby zagłębić się we wszystkie segmenty handlu internetowego, aby uzyskać dobrą generację przychodów. Dążenie do utrzymania czołowej pozycji w branży motywuje tych dostawców do opracowania nowych strategii na rzecz dobrego rozwoju biznesu. Sprzedaż na platformie handlu elektronicznego, na przykład w Zakupach Google, zapewnia możliwości nawet dla właścicieli małych firm i pozwala im zwiększyć zasięg działalności. Zanim przejdziemy dalej, omówmy, czym dokładnie są Zakupy Google? Zakupy Google to jedna z najlepszych i najpopularniejszych platform eCommerce. Zapewnia sprzedawcom możliwość dostępu do milionów klientów na całym świecie. To najlepsza alternatywa rynkowa, dzięki której klienci są kierowani na Twój rynek. Zamiast płacić stałą prowizję, sprzedawcy muszą uiszczać opłatę wstępną na rzecz Google, np. Koszt za kliknięcie (CPC). Sprzedawca może również kierować klientów do stron internetowych innych firm, takich jak Etsy, eBay, Amazon, Walmart, Newegg, i inni. Jeśli stawka Twojego produktu jest wysoka, algorytm wyszukiwania Google znajdzie Twój wpis odpowiedni dla danego zapytania przez użytkowników i będzie widoczny w wynikach wyszukiwania Google. Bycie sprzedawcą w Zakupach Google to wielostronny proces wprowadzania. Zasilany przez dwa

 • Aby filtrować produkty, które mogą być zawarte w kanałach Google
 • Utwórz reguły automatycznej optymalizacji reklam PLA.
 • Sprawdź poprawność plików danych przed przesłaniem ich do Google
 • Potrafi skonfigurować harmonogramy importu i pasz
 • Utwórz alert za każdym razem, gdy błąd zostanie usunięty.
 • Może wziąć pomoc

Zacznij korzystać z zakupów Google:

Krok 1. Konfiguracja kanałów w Google Merchant Center:

Odwzorowanie kanału i przypisanie właściwej kategorii produktu w Google Taxonomy może być zastraszającym zadaniem dla sprzedawców. Proces mapowania kanału można wykonać ręcznie lub w koszyku aplikacji Google, ale za pomocą zaufana integracja z zakupami Google jest godna polecenia. Dokumenty wymagane do skonfigurowania pliku danych w centrum handlowym Google, Google i kanale danych Go:

 • Specyfikacje pliku danych Google
 • Google Summary of Attribute Requirements

Po pomyślnym wykonaniu czynności opisanych w pliku danych Zakupów Google zatwierdzenie go potrwa kilka dni. W międzyczasie sprzedający muszą kontrolować stan swojego kanału. Sprawdzaj, czy nie ma żadnych błędów ani ostrzeżeń, ponieważ zapobiegają one wyświetlaniu Twoich produktów. Jeśli aplikacja została przesłana ręcznie, możesz monitorować jej status w Merchant Center. Jeśli korzystasz z kanałów Google GoDataFeed, aplikacja automatycznie monitoruje Twoje kanały i ostrzega Cię o każdym problemie, ale mimo to dobrze jest czasem zalogować się, aby samodzielnie ocenić stan swoich zasobów.

Krok 2. Uruchom kampanię produktową w reklamach Google:

W Zakupach Google reklamy z listą produktów są uruchamiane w kampanii produktowej. Reklamy z listą produktów nie wymagają słów kluczowych, ale wymagają połączenia z plikiem danych o produktach. Mimo że możesz tworzyć reklamy z listą produktów w dowolnej istniejącej kampanii, aby uzyskać maksymalną kontrolę nad wydatkami na reklamę, zalecamy utworzenie nowej kampanii dla reklam z listą produktów.

 • Zaloguj się do reklam Google. Przejdź do zakładki "Kampanie". Spowoduje to przejście do strony "Wybierz ustawienia kampanii".
 • Po wybraniu ustawień kampanii musisz podać odpowiednie informacje. Możesz:
 1. Nazwij swoją kampanię.
 2. Wybierz połączony identyfikator Merchant Center w "Identyfikatorze sprzedawcy".
 3. Wybierz "Kraj sprzedaży".
 4. Ustaw lokalizacje, na które chcesz kierować w "Lokalizacjach".
 5. Ustaw "Domyślną stawkę", którą można dostosować później dla określonych grup produktów.
 6. Ustaw budżet kampanii codziennie.
 7. Dodaj atrybuty. Możesz dodać maksymalnie filtry atrybutów 7
 8. Promuj i priorytetyzuj swoją kampanię (jeśli pracujesz w wielu kampaniach).
 9. Spróbuj użyć "filtru zasobów", by określić produkty, które chcesz wyświetlać w kampanii.
 10. Wybierz odpowiednio metodę dostawy.
 11. Zaplanuj reklamy.
 • ?After choosing all these options, save the information and head towards the next page i.e., “Create ad groups.”

3. Utwórz grupy reklam:

Na stronie grup reklam obowiązuje obowiązek powiadamiania użytkowników o bezpłatnej wysyłce, sprzedaży w witrynie i innych kampaniach marketingowych za pomocą promocyjnych wiadomości tekstowych. Po pomyślnym utworzeniu nowej kampanii musisz połączyć ją z plikiem danych o produktach. Można to osiągnąć w krokach 3:

 • Przejdź na kartę Rozszerzenia reklam.
 • Następnie kliknij menu rozwijane widoku i wybierz rozszerzenia produktów.
 • Następnie kliknij przycisk Nowe rozszerzenia i wybierz swój plik danych. Pamiętaj też o ustawieniu dziennego budżetu kampanii.

Aby uporządkować grupy reklam tak samo, jak grupowanie produktów w witrynie, należy zastanowić się przed rozpoczęciem. To najlepszy sposób na początek, układając je w ten sam sposób. Sprzedawcy mogą również podzielić grupy reklam na wiek, płeć, kategorię i marki. W przeciwieństwie do tradycyjnych grup reklam w AdWords, reklamy z listą produktów nie używają słów kluczowych, jednak trzeba ustawić stawki maksymalne CPC (koszt za kliknięcie). Licytowanie dotyczy produktów, a nie słów kluczowych, dlatego lepiej skupić się na produktach niż słowach kluczowych.

Oto etapy tworzenia grupy reklam:

 • Nazwij swoją grupę reklam.
 • Kliknij menu obok "Podziel przez".
 • Wybierz atrybut, który chcesz podzielić produkty na wiele grup, takich jak kategoria produktów Google, typ produktu, etykieta niestandardowa, identyfikator produktu lub marka.
 • Kliknij Zapisz i kontynuuj, wkrótce zostaniesz przekierowany na stronę "Grupy produktów", gdzie zobaczysz listę różnych grup produktów według wybranych atrybutów.

Oferty będą sugerowane przez Google na podstawie Twojej historii lub stawek innych klientów.

Krok 4: Kieruj reklamy na grupy reklam:

Po utworzeniu grup reklam sprzedający muszą poinformować Google o produktach, które chcesz powiązać z każdą utworzoną przez Ciebie grupą reklam.

Możesz wykonać to w następujących krokach:

 • Wybierz grupę reklam, a następnie wybierz kartę Automatyczne cele.
 • Teraz wybierz "Dodaj nowy cel produktowy".
 • Po kliknięciu "Dodaj cel produktowy" na ekranie pojawi się nowe okno, w którym możesz przypisać produkty do każdej grupy reklam zgodnie z atrybutami w wybranym przez Ciebie pliku danych, w tym typem produktu, marką, stanem, etykietami lub reklamami grupowanie.

Możesz odfiltrować maksymalnie trzy z powyższych atrybutów, a Google sprawdzi poprawność filtru. Tworzenie celu dla każdej grupy reklam jest koniecznością.

5.Create reklamy produktu:

Tworzenie reklamy produktu to bezproblemowa funkcja reklam z listą produktów. Nie musisz się martwić nagłówkami, tekstem reklam lub docelowymi adresami URL, ponieważ wszystko, czego Google potrzebuje, znajduje się w Twoim pliku danych. Reklama produktu całkowicie zależy od tego, w jaki sposób utworzyłeś grupy reklam.

Możesz utworzyć nową reklamę produktu:

 • Wybór karty Reklama.
 • Teraz wybierz menu rozwijane reklamy i wybierz Reklama z listą produktów.

6. Dodaj promocje:

Last but not least, Google poprosi Cię o dodanie promocyjnej wiadomości o znakach 45. Jest to bezpłatna usługa dostarczana w celu dodania wiadomości do marketingu Twoich produktów. Możesz promować swój produkt, informując klientów o zniżkach i ofertach, bezpłatnej wysyłce lub możesz również napisać firmową linię tagów itp. Sprzedawcy powinni skorzystać z tej cennej przestrzeni reklamowej! Produkty z komunikatami promocyjnymi zwiększają zaufanie klientów, zwiększając liczbę potencjalnych klientów.

Do Ciebie:

Sprzedaż na giełdzie, na przykład zakupy Google, jest korzystnym wyborem w dzisiejszym przemyśle eCommerce. To świetna platforma dla sprzedawców, którzy zarabiają dobre zyski, ale nie jest to oczywiście magiczna różdżka. Mimo że sprzedawcy osiągają dobre wyniki, regularne monitorowanie kampanii handlowej jest koniecznością. Jeśli masz wiele grup reklam, ale tylko kilka z nich uzyskuje dobre konwersje, lepiej podnieść CPC w grupie reklam lepiej konwertującej niż spędzić czas na bezużytecznej. W końcu podsumowałem tą myślą – "Nigdy nie ustawaj i nigdy nie przestań optymalizować!"


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *