dropshipping

Dropshipping – Future of eCommerce

eCommerce jest dziś jedną z największych branż na świecie. Ze względu na jego bezproblemowe użytkowanie, wiele detaliści woleli korzystać z Internetu do wszelkich celów biznesowych. Jeśli jednak jesteś właścicielem firmy rozpoczynającej działalność, trudno jest zainwestować ogromną kwotę przychodów w początkowej fazie. Ponieważ najnowsze trendy klientów ciągle się zmieniają, utrzymanie ogromnego zapasu produktów może doprowadzić do utraty przychodów na dużą skalę. Najnowszym trendem, który przejął przemysł eCommerce jest dropshipping. Jest to najbardziej niezawodny sposób na pokonanie utraty wysiłków i dochodów. Wielu właścicieli sklepów przekształciło swoją działalność w firmę dropshipping, co pomogło im poprawić ogólny rozwój firmy.

Zanim jednak zajmiemy się szczegółami, daj nam znać dokładne znaczenie dropshipping:

Drop Shipping to metoda sprzedaży detalicznej polegająca na tym, że sprzedający nie przechowują produktów na stanie. Zamiast tego sprzedawcy wchodzą w partnerstwo z dostawcą, który gromadzi własne zapasy. Sprzedający przekazuje im zamówienia klientów i szczegóły wysyłki, a dostawcy wysyłają zamówienie bezpośrednio do klienta. Ten najnowszy trend jest błogosławieństwem dla właścicieli małych firm, którzy nie mogą zainwestować zbyt wiele w początkowy etap ich uruchamiania. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób dropshipping może być opłacalny, ponieważ istnieje wiele sposobów na dropship. Cóż, jest kilka sposobów, które działają, a niektóre nie.

Model Dropship:

model dropship

Dropshipping

Krok 1: Sprzedawca wymienia produkty dostawcy w Twoim sklepie, aby klienci mogli je kupić.

Krok 2: Klient kupuje coś w sklepie eCommerce sprzedawcy.

Krok 3: Sprzedawca zamawia dokładnie ten sam przedmiot, który klient zapłacił od twojego dostawcy.

Krok 4: Sprzedawca drop shipping wysyła ten przedmiot bezpośrednio do klienta. Tak więc klient otrzymuje przedmiot, który zamówił ze strony internetowej sprzedawcy. Doświadczenie klienta jest najważniejsze dla udanego biznesu eCommerce, a tak naprawdę ważne jest, aby wybrać odpowiedniego dostawcę, który dostarcza oryginalne produkty w inny sposób, klienci nie byliby zadowoleni z twojego produktu, a to doprowadziłoby do upadku twojej witryny.

Korzyści z Dropshipping w biznesie:

1. Unlimited Inventory:

inwentarz

Pierwszą i największą zaletą dropshipping jest nieograniczony wirtualny magazyn. Bez zainwestowania jednego grosza, masz ogromny zapas produktów dostarczanych przez dostawcę. Pomaga to sprzedawcom detalicznym i dostawcom w zwalczaniu zakłóceń w zapasach i oszczędzaniu dochodów z inwestowania w zapasy.

2. Zwiększenie wartości życia klientów:

wartość klienta

Masz możliwość ciągłego dodawania nowych i modnych produktów dla swoich klientów. Pomaga w utrzymaniu obecnych klientów w witrynie, ponieważ chętnie zobaczą nowe przedmioty nabyte przez Ciebie. Przyciąga również nowych użytkowników, którzy mogą stać się potencjalnymi klientami. Wszystko to można zrobić bez żadnych wcześniejszych inwestycji.

3. Zwroty bez obsługi:

no

Kolejną zaletą dropshipping nie jest obsługa żadnych wniosków o zwrot. Sprzedawcy nie muszą nawet zajmować się pocztą elektroniczną w celu otrzymania prośby o zwrot. Jeśli klient zwróci przedmiot, jest on bezpośrednio odesłany do dostawcy i zgodnie z jego polityką, wyśle ​​zastępowany produkt lub zwróci produkt za niego.

4. Minimalizuj ryzyko:

zminimalizować ryzyko

W dropshipping nie ma potrzeby inwestowania pieniędzy na zakup całego inwentarza na raz. Ta strategia pomaga zaoszczędzić na przychodach sprzedającego, jeśli ich działalność e-commerce nie zniknie z jakiegokolwiek powodu. Jedyne pieniądze, które straci sprzedawca, to pieniądze, które zapłacił za uruchomienie swojej strony internetowej. Firma sprzedającego będzie opierać się utracie dochodów, jeśli smak i tendencja klienta ulegną zmianie, ponieważ nie ma czegoś takiego jak nadmiar zapasów posiadanych przez sprzedawcę, który wyraźnie minimalizuje ryzyko utraty przychodów.

5. Obniża koszty produktów:

niższy koszt

Sprzedawcy mogą uruchamiać nowe produkty po niskich kosztach, ponieważ są wolne od wszelkich postępów i mogą być sprzedawane po rzeczywistych kosztach. Ta strategia przyciąga więcej klientów i skutkuje wysoką sprzedażą. Wskaźnik uszkodzonych towarów w trakcie wysyłki staje się znacznie niższy w przypadku korzystania z dropshippingu, ponieważ zmniejsza to liczbę przypadków, w których produkt musi zmienić właściciela.

6. Zapewnia praktyczność:

zapewnia praktyczność

W branży dropshipping nie ma potrzeby przechowywania ani lokalizacji detalicznej. Możesz sprzedawać swoje przedmioty tylko przez stronę internetową. Dropshipping pomaga sprzedawcy oferować szerszą gamę produktów, które nie były możliwe, gdyby musiał kupić i przechowywać wszystkie przedmioty w swoim fizycznym sklepie. Dzięki temu sprzedawcy mogą sprzedawać więcej przy mniejszych przychodach. Sprzedający może również sprzedawać produkty, które nie mogą być przechowywane przez długi czas jak produkty łatwo psujące się, produkty żywnościowe, leki itp.

Wadą Dropshipping:

minusem

Podczas gdy istnieją miliony kupujących i sprzedających, którzy mieli pozytywne doświadczenia ze strategią drop shipping, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Sprzedawcy nie mają jednak zapasów, które sprzedają na miejscu, może to prowadzić do poważnych problemów z wysyłką.

Niektóre z nich są:

  • Sprzedawcy dokonują sprzedaży w wirtualnym ekwipunku, ponieważ nie jest on faktycznie dostępny u nich.
  • Czasy dostawy są dłuższe niż byłyby, gdyby sprzedawca miał swój własny magazyn i logistykę.
  • Klienci wchodzą w interakcję z firmami, od których nie kupili bezpośrednio w czasie procesów zwrotu i wymiany.
  • Wszystkim tym problemom można zapobiec, wysyłając sprzedawców, którzy starają się zapewnić jak najlepszą obsługę klienta, ale istnieją ogromne tendencje, które mogą szybko zmienić wrażenia zakupowe, jeśli sprzedawcy nie pracują nad tym, by im zapobiec.

I ostatnia, ale nie najmniej ważna, jest wielu świadomych sprzedawców, więc bądźcie gotowi na niechlujstwa lub na skróty.

Wnioski:

Chociaż wspomniane wyżej korzyści będą motywować Cię do założenia firmy dropshipping w tej konkurencyjnej branży, najważniejszym czynnikiem dla biznesu online jest dobra sprzedaż i ruch na stronie. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na normalną działalność biznesową, czy dropshipping, ważne jest, aby przekształcić ruch w witrynie w rentowne zyski. Doświadczenie klienta odgrywa ważną rolę w wpłynięciu na sprzedaż witryny. Staraj się zawsze sprawdzać prawdziwość produktów dostarczanych przez twojego dostawcę do klientów. Ważne jest, aby sprzedawać siebie i swoją firmę internetową użytkownikom z wiedzą marketingową i strategiami oraz obsługą klienta. Zaleca się jednak regularne śledzenie po pierwszej rozmowie. Zintegruj swój sklep eCommerce z Marketplaces takimi jak Etsy, eBay, Walmart i inne w zaledwie kilku prostych krokach. Oferty KnowBand Integratorzy rynku dla różnych platform CMS, takich jak PrestaShop, OpenCart, Magento i Shopify, które pozwalają prezentować swoje produkty wśród szerszej publiczności i promować świadomość marki. Dowiedz się więcej naszych artykułów tutaj:


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *