Co to jest lista życzeń i dlaczego lista życzeń jest ważna dla handlu elektronicznego?

what-is-wishlist-why-wishlist-important-in-ecommerce

Funkcja listy życzeń pomaga sklepowi e-commerce zmienić potencjalnych klientów w prawdziwych klientów, nawet jeśli nie są oni gotowi do dokonania pierwszego zakupu. Listy życzeń to jedna z najważniejszych funkcji e-commerce, która może pomóc Ci zwiększyć sprzedaż. Oferowanie list życzeń to dobry sposób na zminimalizowanie porzucania koszyka i zamykanie zakupów od klientów, którzy wyrazili zainteresowanie, ale nie kupili. Listy życzeń faworyzują zarówno konsumentów, jak i handlowców: oferują klientom wygodny sposób zapamiętania produktu, a jednocześnie umożliwiają handlowcom śledzenie popytu na produkty poza pojedynczą sprzedażą.

Co to jest lista życzeń?

Lista życzeń umożliwia konsumentom tworzenie niestandardowych kolekcji rzeczy, które chcą kupić, i zapisywanie ich na koncie użytkownika do wykorzystania w przyszłości. Listy życzeń pokazują zainteresowanie klienta produktem, ale nie chęć zakupu go od razu. Listy życzeń klientów to zestawy preferowanych pozycji zapisanych na ich kontach użytkowników, którymi wykazali ciekawość, ale nie byli bezpośrednio zainteresowani ich zakupem.

W jaki sposób lista życzeń pomaga Twojej firmie eCommerce?

jak-listy-życzeń-pomaga-Twojej-firmie-e-commerce

Zwiększa zaangażowanie

Listy życzeń działają jako delikatne przypomnienie. Utworzenie listy życzeń nie oznacza od razu zakupu produktów. Służą jako przypomnienia o kupowaniu rzeczy, których będziesz potrzebować w przyszłości i mają kluczowe znaczenie, ponieważ konsumenci szukają sposobów na uporządkowanie swojego życia.

Klienci będą korzystać z list życzeń. Aby zapisać listę życzeń w większości witryn eCommerce, musisz najpierw utworzyć konto. Klienci mogą uzyskać więcej informacji na temat pozycji na swojej liście życzeń, tworząc konto. Klienci byliby w stanie usprawiedliwić zakup towarów w wyniku tej edukacji, a także bardziej wchodzić w interakcję ze sklepem w celu budowania lojalności.

Wyższy wskaźnik retencji

wyższy wskaźnik retencji, jeśli Twoja witryna ma funkcję listy życzeń

Klient często wraca do Twojego sklepu, jeśli dodał coś na liście życzeń, co mu się podobało. Ale niekoniecznie uważają, że ten produkt jest dostępny po powrocie. Niezwykle ważne jest, aby informować klientów, gdy produktu nie ma na stanie, i zapewnić możliwość skontaktowania się z nimi w przypadku zwrotu. Z tego powodu wielu sprzedawców detalicznych udostępnia specjalny przycisk „Przypomnij mi”. Jeśli coś z listy życzeń użytkownika jest znowu w magazynie, wyślij mu e-mail. Może to być również bardzo prosty e-mail, zawierający tylko elementy i nic więcej – nie trzeba go wypełniać zbędnymi informacjami.

Spersonalizowany marketing

spersonalizowany marketing

Listy życzeń są dobrym środkiem między kupowaniem a zapomnieniem: wielu kupujących nie jest teraz gotowych do zakupu, ale chcą zapamiętać produkt i / lub sklep na później. Listy życzeń mogą zachęcić użytkowników, którzy w innym przypadku nie założyliby konta, aby to zrobili; jeśli zdecydują się na powiadomienia e-mail, potencjalni klienci mogą zostać uwzględnieni w kampaniach marketingowych kroplowych.

Zwiększyć sprzedaż

Im większy ruch w witrynie e-commerce, tym większe prawdopodobieństwo osiągnięcia celów związanych z przychodami.

zwiększyć-sprzedaż-z-funkcją-list życzeń

Prawda jest taka, że ​​nowi goście mogą odkryć coś, czym warto się podzielić z innymi, a nie tylko wiedzieć, że ich znajomy lub ukochana osoba chce Twoich produktów. Najlepsze w funkcji listy życzeń jest to, że można jej używać przez cały rok na specjalne okazje potencjalnych klientów.

Wnioski: Jeśli nie zastanawiałeś się nad udostępnieniem listy życzeń swoim klientom, być może pozwalasz konkurencji na zwiększenie zysków. Lista życzeń nie tylko ułatwi Ci życie, ale także przyniesie korzyści Twoim potencjalnym klientom. Dlaczego nie unikać zwrotów i zamiast tego zachęcać do sprzedaży?

To może Cię zainteresować:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *