Co musisz wiedzieć, aby sprzedawać na Amazon i zwiększać sprzedaż

What you must know to sell on Amazon and increase your sales

E-commerce odpowiada za około połowę całego wzrostu sprzedaży detalicznej od 2016 r. i oczekuje się, że będzie rosnąć przez co najmniej 2023 r. Fakt, że ponad połowa całej sprzedaży eCommerce odbywa się każdego roku na Amazon, jest prawdopodobnie najważniejszą statystyką dla firmy, być świadomym. Amazon odpowiadał za 49.1% całej sprzedaży e-commerce w 2018 r., czyli więcej niż w przypadku dziewięciu największych kanałów e-commerce razem wziętych.

Przeczytaj także:�Amazon stał się drugą firmą, która osiągnęła bilion dolarów

Dlatego znalezienie sposobów na zwiększenie sprzedaży na Amazon powinno być najwyższym priorytetem dla przyszłych sprzedawców. Poniższy artykuł zawiera kilka prostych sugestii, które pomogą Ci to osiągnąć i stworzyć plan sprzedaży Amazon, który zwiększy Twoje zyski.

Co musisz wiedzieć, aby sprzedawać na Amazon i zwiększać sprzedaż

Popraw swój tytuł

Wykorzystaj w pełni swoje tytuły, ponieważ są one jedną z najlepszych metod na przyciągnięcie uwagi kupującego. Powinieneś być w porządku, jeśli zastosujesz zwykłą formułę nazwa marki + nazwa produktu + atrybuty (takie jak kolor, rozmiar, płeć, zastosowanie itp.).

Nie tylko będziesz w stanie wykorzystać słowa kluczowe o wysokiej pozycji w rankingu, ale także będziesz mógł szybko informować klientów, jaki jest Twój produkt.

Poproś o recenzję

Zapytaj o recenzję Co musisz wiedzieć, aby sprzedawać na Amazon i zwiększać sprzedaż

Nawet jeśli uzyskanie recenzji może być trudne, ważne jest, aby nigdy się nie poddawać.�

Na przykład ostatnio rozważałem ulepszenie mojego wysłużonego plecaka i ostatecznie wybór sprowadzał się do dwóch. Oba były prawie porównywalne pod względem ceny i funkcjonalności, ale ostatecznie zdecydowałem się na podstawie recenzji.

Chroń się przed rywalami

SKU są wymagane do sprzedaży na Amazon, chociaż nie zawsze są niezbędne w Twoich kampaniach. Jednostki SKU mogą działać jako flaga dla konkurentów, która może Cię zauważyć i podciąć Cię podczas tworzenia niestandardowych etykiet dla produktów warstwowych.

Nie próbuj oszczędzać na słowach kluczowych

Nie próbuj oszczędzać na słowach kluczowych

Utrzymywanie się na szczycie trendów może pomóc w zwiększeniu sprzedaży w Amazon, ponieważ wyszukiwane hasła, których używają konsumenci, stale się zmieniają. Korzystając z narzędzi takich jak SEMRush, Ahrefs, CamelCamelCamel lub czegokolwiek innego, istnieje wiele sposobów na poprawę SEO.

Każdy produkt powinien być zoptymalizowany za pomocą dziesiątek, jeśli nie setek odpowiednich słów kluczowych! W ten sposób masz największą szansę, aby klienci znaleźli Twoje produkty i zwiększyli sprzedaż Amazon.

Obrazy w wysokiej rozdzielczości

Używanie wysokiej jakości zdjęć to jeden z najszybszych sposobów na przyciągnięcie uwagi kupującego. Najlepsze jest to, że nie musisz nawet być ekspertem ani inwestować w to dużo czasu. Możesz wejść na poziom fotografii „patrz na mnie”, po prostu przestrzegając kilku prostych zasad:

  • Podczas fotografowania używaj jak największej ilości naturalnego światła. Podczas fotografowania w pobliżu okna światło jest łagodniejsze, a cienie ciemniejsze; podczas fotografowania z większej odległości światło jest bardziej równomierne, a cienie jaśniejsze, ale ostrzejsze.
  • Unikaj używania lampy błyskowej i pozostaw balans bieli włączony automatycznie.
  • Nawet jeśli robisz zdjęcie smartfonem, zamontuj aparat na statywie, aby zapobiec drganiom aparatu.
  • Użyj tła, które jest białe lub neutralne pod względem światła.�
  • Zrób kilka zdjęć przedmiotu.
  • Umieść swój produkt w rzeczywistych scenariuszach, aby klienci mogli zobaczyć, jak z niego korzystać.

Przestrzegaj zasad i warunków świadczenia usług Amazon

Łamanie zasad Amazona to jeden z najszybszych sposobów na zmniejszenie sprzedaży produktów. Nie możesz sprzedawać, jeśli jesteś zamknięty lub zawieszony, prawda? Dajesz sobie największą szansę na sukces, wybierając odwrotny kurs.

Wiedząc, czego Amazon wymaga od sprzedawców, możesz skonfigurować swoje oferty w sposób, który spełnia ich wysokie standardy, co zwiększa zaufanie kupujących i zwiększa Twoje szanse na zwiększenie sprzedaży.

Reklamuj się na Amazon, aby zwiększyć sprzedaż

Nie próbuj oszczędzać na słowach kluczowych

Jest prawie pewne, że wyświetlanie reklam zwiększy Twoją sprzedaż na Amazon, ale łatwo jest po prostu wydać na nie pieniądze i mieć nadzieję na najlepsze. Możesz więcej! Zwróć szczególną uwagę na wskaźnik kosztu sprzedaży reklamy (ACOS), który przedstawia kwotę wydatków na reklamę wymaganą do wygenerowania sprzedaży.

Możesz zmniejszyć swój ACOS i maksymalnie wykorzystać budżet reklamowy, wykorzystując go bardziej efektywnie. Gdy zdobędziesz doświadczenie i dowiesz się, co działa, możesz opracować strategię wyświetlania reklam. Oparta na wglądzie strategia reklamy Amazon prowadzi do bardziej lukratywnego biznesu Amazon!

Synchronizacja zapasów

Sprzedawanie na wszystkich rynkach jest znacznie prostsze, jeśli Twoje zasoby są zsynchronizowane na wszystkich głównych platformach, na których sprzedajesz. Łatwo będzie Ci śledzić swoje zapasy, utrzymywać spójny ton w opisach i bezproblemowo aktualizować zmiany. Dodatkowo będziesz w stanie zaoszczędzić mnóstwo czasu, nie musisz się powtarzać, czas, który możesz wykorzystać na wdrożenie innych sugestii z tej listy. W Knowband zapewniamy takie moduły aby zsynchronizować zapasy i zamówienia Twojego sklepu eCommerce z popularnymi rynkami, takimi jak eBay, Etsy, Zakupy Googlei Walmart. Moduły te są dostępne dla wszystkich głównych platform CMS, takich jak Prestashop, Opencart, Magento i Magento 2. Dowiedz się więcej tutaj:

 

Akash Goyal

An enthusiast of everything digital. Still processing how e-Commerce has taken the world by storm in the last decade. Gradually improving day by day in bringing you the most helpful content to grow your own brand.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *