A Guide to Referral Marketing

A Guide to Referral Marketing

Kilka dni temu znajomy WhatsApped podał mi link do strony internetowej z modną kolekcją dżinsów. Przed otwarciem linku zapytałem go, co to jest. Powiedział, że jest to nowo uruchomiona strona internetowa poświęcona modzie, na której znajdziesz wyjątkową kolekcję ubrań, które również w rozsądnej cenie. Powiedział także, że po raz pierwszy zarejestrowany użytkownik oferuje stałą 20% zniżkę. Chociaż wiedziałem, że otrzyma również zachęty, jeśli zarejestruję się za pośrednictwem przekazanego linku, ale to, co powiedział, było rzeczywiście prawdą. Strona zawiera niesamowite rzeczy. Pod wrażeniem opowiedziałem o tym kilku innym znajomym. I jestem pewien, że oni też by to zrobili. To jest to co nazywamyODNIESIENIE MARKETINGU!

Czym jest marketing skierowań?

Marketing referencyjny to rodzaj marketingu, w którym Twoi obecni klienci wykrzykiwają innym Twoją markę; rodzina, przyjaciele i krewni, co pomaga zdobywać nowych klientów. Mówiąc prościej, jest to marketing szeptany, w którym Twoi klienci promują Twoją markę lub produkty lub mówią o Twojej firmie. W zamian nagradzasz ich pewnymi zachętami do przyciągania nowych użytkowników / klientów.

Pomysły i strategie marketingowe skierowań

Jeśli prowadzisz kampanię marketingową skierowań, pamiętaj o kilku punktach, aby jak najlepiej z niej skorzystać. Mając to na uwadze, rzućmy okiem na niektóre skuteczne strategie marketingowe skierowań –

1. Nagrody dla obu

Aby uzyskać owocne wyniki z programu marketingu polecającego, upewnij się, że zarówno osoba polecająca, jak i osoba polecona otrzymają nagrody po pomyślnym poleceniu. Jeśli nie płacisz tego pierwszego, nie byłby zainteresowany udostępnieniem go swoim znanym. To samo dotyczy tego drugiego. Jeśli nie uzyskają z tego żadnej korzyści, będą najmniej zainteresowani tym, by im to pokazać. Ale jeśli istnieją pewne zalety dla obu, program polecający z pewnością przyniesie niesamowite rezultaty. Jest to podstawowa i jedna z najlepszych strategii marketingowych rekomendacji.

2. Dodaj emocje do swojego sposobu zadawania pytań

Zamiast po prostu powiedzieć „Poleć znajomemu i zdobądź XYZ”, byłoby lepiej, gdybyś powiedział „Hej, pomóż nam dotrzeć do większej liczby osób i uzyskać za to ekscytujące nagrody”. Kiedy dodajesz emocje do swoich słów, ma to większy wpływ. Idealnie jest to sposób, aby to zrobić. Poza tym wygląda na to, że rozmowa między dwojgiem ludzi, jak ktoś prosi o pomoc, wydaje się, że jest to konwencjonalny program marketingowy bez żadnego wpływu.

3. Nie nagradzaj tylko wtedy, gdy ktoś dokona zakupu

Większość programów marketingowych skierowań koncentruje się na zapewnianiu zachęt tylko wtedy, gdy osoba polecona dokona zakupu. W rzeczywistości osoba polecająca otrzymuje również nagrody tylko wtedy, gdy druga osoba kupi coś ze strony internetowej. Ideą strategii marketingowej polecania tutaj byłoby zapewnienie prowizji również wtedy, gdy użytkownik pomyślnie zarejestruje się na twojej stronie internetowej. Mam na myśli, że powinno być coś dla osoby, która wysłała nowego użytkownika na twoją stronę i zarejestrowała go. Aby zachęcić osobę poleconą do pierwszego zakupu, możesz zachęcić ją ekskluzywnym kodem kuponu dla początkujących użytkowników. Ten pomysł marketingu polecającego jest akceptowany przez większość marek.

Korzyści z marketingu rekomendacji

Spróbujmy dowiedzieć się, w jaki sposób programy marketingowe skierowań mogą być pomocne dla Twojej firmy.

1. Zwiększ ruch w swojej witrynie

Jedną z głównych zalet marketingu rekomendacji jest zwiększenie ruchu w Twojej witrynie. Ruch podczas kampanii marketingowych z poleceniami byłby stosunkowo wysoki w porównaniu do innych dni, tylko jeśli kampania okaże się skuteczna.

2. Pozyskaj nowych klientów

Jednym z głównych celów programu marketingu polecającego jest przyciągnięcie większej liczby klientów do Twojej marki. A jeśli zostanie dobrze zaimplementowany, z pewnością spełni Twoje potrzeby. Otrzymasz nowych subskrybentów lista e-mail co pomoże Ci dotrzeć do nich później za pośrednictwem e-mailowych kampanii marketingowych, a w końcu pozyskasz także nowych klientów.

3. Zwiększ świadomość marki

Marketing rekomendacji okazuje się być jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie świadomości marki. Kiedy ludzie zaczynają dyskutować o Twojej marce, daje ci ona nazwę na rynku i coraz więcej osób stara się o niej wiedzieć. I uwierz mi, żaden marketing nie może wyprzedzić marketingu szeptanego.

4. Zwiększ sprzedaż w sklepie

Jeśli nagradzasz ludzi ekscytującymi zachętami do promowania swojej witryny, zarejestrowania się lub dokonania zakupu, z pewnością osiągniesz wysoką sprzedaż w swojej witrynie. Kto nie chciałby zdobyć nagród, jeśli są kuszące? Marketing rekomendacji stwarza sytuację korzystną zarówno dla klienta, jak i marki.

Moduł programu partnerskiego i poleconego przez Knowband

Jeśli chcesz również uruchomić program polecający na swojej stronie i łatwo zarządzać wszystkim, moduł programu partnerskiego i programu polecającego pozwoli ci to zrobić bez żadnych problemów. Moduł tworzy sekcję dla partnerów w Twojej witrynie i pozwala klientom zarejestrować się jako partner i zdobyć ciekawe nagrody za polecanie Twojej witryny innym osobom. Nagrody są przyznawane, gdy nowy użytkownik zarejestruje się w Twojej witrynie lub dokona pierwszego zakupu. Możesz także ustawić wartość prowizji z zaplecza. Partner może polecić osobę, udostępniając link do strony, kod polecający itp. Moduł oparty na marketingu rekomendacji jest obecnie dostępny dla platform PrestaShop, Magento i Magento 2. Sprawdzić-

Dodatek do programu afiliacyjnego i polecającego PrestaShop

Rozszerzenie programu partnerskiego i polecającego Magento

Rozszerzenie programu partnerskiego i polecającego Magento 2

Aby uzyskać pomoc, możesz dodać komentarz poniżej lub przesłać zapytanie pod adresem support@knowband.com

Może Ci się spodobać-

Korzyści z programów lojalnościowych dla Twojej firmy internetowej

W jaki sposób program partnerski i skierowania pomaga firmom internetowym?

6 Przydatne wskazówki, aby uzyskać więcej rejestracji w witrynie eCommerce


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *