7 Ways to Market and Boost Your Sales on this Father’s Day

7 sposobów na wprowadzenie na rynek i zwiększenie sprzedaży na tym Ojcu

Dzień Ojca jest tuż za rogiem i nadszedł czas, kiedy marki będą chciały promować powiązane oferty w swoim sklepie. Chociaż ta okazja nie jest tak opłacalna jak inne ważne święta, przynosi znaczną część sprzedaży. Zgodnie z a raport National Retail Federation (NRF) szacuje, że wydatki na Dzień Ojca w 2019 roku osiągną poziom 16 miliardów dolarów. Sprzedaż może nieco spaść w tym roku, biorąc pod uwagę Pandemia COVID-19 ale kupujący z pewnością szukaliby niektórych ofert. W miarę zbliżania się wydarzenia zobaczysz, jak marki wymyślają niesamowite pomysły marketingowe na Dzień Ojca, aby zwiększyć sprzedaż w swoich sklepach. A jeśli szukasz tego samego, zapewniam Ci ochronę. W tym artykule przedstawiłem kombinację strategii marketingowych, wskazówek i projektów, które mogłyby podnieść sprzedaż z okazji Dnia Ojca.

Pomysły marketingowe na Dzień Ojca w celu zwiększenia sprzedaży

Poniżej przedstawiam siedem prostych, ale skutecznych sposobów, aby to zrobić.

1. Rozpocznij wczesną promocję

Aby uzyskać najlepsze wyniki sprzedaży z okazji Dnia Ojca, musisz wcześnie rozpocząć promocję, aby kupujący w Internecie byli bardzo świadomi i przygotowani, gdy sprzedaż się rozpocznie. Nie przyda się, jeśli zaplanujesz swoje strategie na tydzień przed okazją. Wynik będzie kiepski i ostatecznie sprzedaż będzie niska. Wczesne planowanie nie tylko pomaga uniknąć zmian dokonywanych w ostatniej chwili, ale także zapewnia wystarczająco dużo czasu na przygotowanie i podekscytowanie kupujących oraz możliwość przyciągnięcia nawet tych klientów, którzy rzadko odwiedzają Twój sklep. Jeśli jesteś dobrze przygotowany na wielki dzień z wyprzedzeniem, będziesz w stanie wyciągnąć z niego jak najwięcej. I na tym powinno się skupiać każdą wyprzedaż świąteczną, a nie tylko Dzień Ojca.

2. Zaproponuj Pakiet „Tata”

Sprawdź asortyment swojego sklepu i wymień przedmioty, które idealnie nadałyby się na prezent dla ojca. Utwórz pakiet i sprzedaj je ze zniżką (cena pakietu niższa niż suma indywidualnych kosztów przedmiotów) lub możesz uruchomić oferty, takie jak kup jeden, a otrzymasz jeden za darmo. To świetny sposób na promocję sprzedaż krzyżowa a jednocześnie pozwala każdemu członkowi rodziny przyczynić się do jednego zakupu, zamiast kupować osobne prezenty.

3. Uruchom konkurs w mediach społecznościowych

Inną strategią marketingową mającą na celu zwiększenie sprzedaży w Dzień Ojca byłoby zorganizowanie konkursu na różnych platformach mediów społecznościowych, głównie na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Możesz utworzyć hashtag i zachęcić swoich obserwujących lub publiczność do podzielenia się „chwilą taty”, używając tego konkretnego hashtagu, aby liczyć się jako ich wpis. Możesz poprosić ich o podzielenie się „żartem z taty” lub wyjaśnienie, dlaczego uważają, że ich tata jest najlepszy na świecie. Ustaw nagrodę lub prezent dla 3 najlepszych gawędziarzy. Dzięki temu uzyskasz wiele zgłoszeń i zwiększysz zaangażowanie.

4. Karty podarunkowe

Jeśli kupujący nie wiedzą, co podarować tacie, karta podarunkowa może się w takim przypadku okazać przydatna. W swoim sklepie możesz oferować karty podarunkowe na Dzień Ojca o różnych wartościach cenowych, aby kupujący mogli kupić jedną zgodnie ze swoim budżetem. Ułatwia to ich pracę, a także oszczędza czas na poszukiwaniu idealnego prezentu. Nie ma lepszego momentu niż ten, aby kupujący powiedział do swojego ojca: „Kup, co chcesz, z tą kartą podarunkową (oczywiście w tym przedziale cenowym)”. Nie masz sekcji kart podarunkowych w swojej witrynie? Dodaj go za pomocą Menedżer kart podarunkowych.

Związane z: Dlaczego cyfrowe karty upominkowe są ważne dla działalności eCommerce?

5. Docelowe mamy

Nie tylko nastolatki i młodzi dorośli, ale także matki chcieliby wywołać uśmiech na twarzy ojca w ten Dzień Ojca. Pamiętaj, aby odpowiednio dostosować swoje wiadomości i kierować reklamy do mam. Możesz poprosić ich o udostępnienie zdjęcia tacie lub opowieści z dzieciństwa. Segmentuj swoich odbiorców i docieraj do nich za pośrednictwem poczty elektronicznej i reklam w mediach społecznościowych.

6. Ekskluzywny kupon na Dzień Ojca

Kupujący online czekaliby na rabat na wyprzedaże z okazji Dnia Ojca. Utwórz ekskluzywny kod kuponu, który będzie ważny przez ograniczony czas, aby ubiegać się o zniżkę. Spowoduje to pilną potrzebę robienia zakupów i ostatecznie zwiększy sprzedaż, ponieważ coraz więcej użytkowników będzie odwiedzać Twój sklep, aby robić zakupy przed wygaśnięciem kodu kuponu. Promuj go wszędzie, aby zwiększyć ruch w swojej witrynie.

7. Umieść licznik czasu na stronie głównej

Jednym z najlepszych sposobów promowania wyprzedaży z okazji Dnia Ojca jest umieszczenie pliku licznik czasu sprzedaży na stronie głównej witryny lub w nagłówku. Będzie to działać jako przypomnienie dotyczące dni i czasu pozostałych do sprzedaży za każdym razem, gdy użytkownik odwiedza Twoją witrynę.

Słowo końcowe

Strategie marketingowe na Dzień Ojca nie kończą się tutaj. Napotkasz wiele punktów, które mogą pomóc zwiększyć sprzedaż w Dzień Ojca. Koncentrując się głównie na marketingu, nie zapomnij zoptymalizować swojej witryny eCommerce. Upewnij się, że wszystko, od strony głównej do strona kasy, w tym strona produktowa, jest doskonale zoptymalizowana, aby kupujący nie odczuwali żadnych problemów podczas podróży zakupowej. Możesz rozważyć użycie Jedna strona do kasy aby zapewnić odwiedzającym szybkie zakupy. Zacznij przygotowywać się do Dnia Ojca, zanim będzie za późno. Życzę Waszej sprzedaży większej niż kiedykolwiek.

Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *