7 błędów, których należy unikać przy zakładaniu firmy online

7 Mistakes to avoid when starting an Online Business

Nie zaczynasz działalności online tylko przez przemyślenie tego. Jak budzisz się pewnego dnia, zmotywuj się do założenia firmy online i kontynuuj swój pomysł. Nie, tak się nie dzieje. Ale to właśnie robi większość ludzi, a gdy plan się nie powiedzie, emocje znikają. Nie chcę, żebyś miał taki sam proces myślowy. Dlatego w tym artykule podzielę się niektórymi często popełnianymi błędami, których należy unikać przy zakładaniu firmy online.

1. Zakładanie firmy tylko po to, aby zarabiać pieniądze

Chociaż głównym motywem do założenia jakiejkolwiek działalności jest zarabianie pieniędzy, nie powinno to być jedynym celem. Jeśli myślisz tylko o korzyściach pieniężnych, prawdopodobnie bardzo wcześnie zawiedziesz. Założenie firmy internetowej wymaga zaangażowania w realizację pomysłu, który chcesz zrealizować. Dopóki nie masz do tego pasji i poświęcenia, nie odniesiesz sukcesu. Skoncentruj się na sukcesie, pieniądze automatycznie pojawią się na swoim miejscu. Nie bądź nastawiony na pieniądze od samego początku.

2. Brak planu

Jak powiedziałem wcześniej, nie zakładasz firmy online tylko dlatego, że twój mózg został trafiony niesamowitym pomysłem. Łatwo jest myśleć, ale jest trudny do wdrożenia. Dopóki nie zastosujesz tego w praktyce, nie będziesz w stanie osiągnąć pożądanych rezultatów. Nie twierdzę, że powinieneś mieć wcześniej zdefiniowany plan działania. Jest to niemożliwe, ponieważ nie można łatwo zidentyfikować, co należy zrobić na początkowym etapie. Ale miej plan. Pomyśl o tym, jak zamierzasz podejść do sukcesu swojej firmy online. Mówiąc prościej, musi być w twoim umyśle przegląd.

3. Za dużo myślenia

zbyt dużo myślenia

Czas jest najważniejszy, jeśli chodzi o rozpoczęcie działalności online. Nie możesz po prostu myśleć i myśleć i nie podejmować działań. Jak powiedziałem również w powyższym punkcie, musisz zrealizować swoje pomysły. Nie opóźniaj uruchomienia. Z czasem determinacja może osłabnąć. Rozpocznij badanie swojej niszy, zidentyfikuj konkurentów, przeanalizuj konkurencję i poznaj docelowych odbiorców. Pracuj nad procesem. Nie możesz czekać, aż wszystko idealnie się ułoży, dopóki go nie wykonasz.

4. Oczekiwanie szybkiego sukcesu

Wszelkie firmy, zarówno online, jak i offline, wymagają czasu na osiedlenie się. Nie możesz skosztować sukcesu z dnia na dzień. Wiele firm nie osiąga zysków w pierwszym roku. Niektóre wymagają jeszcze więcej czasu. Musisz być cierpliwy. Nie ma skrótu do sukcesu. Dalej pracuj ciężko. Wkładaj ciągłe wysiłki. Skoncentruj się na tworzeniu marki na rynku internetowym i upowszechnianiu jej wśród odbiorców docelowych. Sukces nastąpi. Skończysz się rozczarowaniem, jeśli uważasz, że możesz osiągnąć sukces w krótkim czasie. Co najważniejsze, nie pozwól, aby ta myśl wyszła ci lepiej. Możesz się sfrustrować, a nawet zrezygnować z pomysłu na biznes.

5. Nieuwzględnienie czynnika „Pieniądze”

czynnik nieuwzględniający pieniędzy

Bez względu na to, jakie masz pomysły i jak optymistycznie podchodzisz do ich sukcesu, czynnik „pieniędzy” jest prawdopodobnie czymś, co stwarza ryzyko wśród ludzi. Potrzebujesz pieniędzy, aby założyć firmę, i oczywiste jest, że boisz się, że zabraknie Ci kieszeni, jeśli się nie powiedzie. Dowiedz się wcześniej, ile masz gotówki i ile gotów jest zainwestować w firmę, dopóki nie zostanie pomyślnie założona. Firmy internetowe często borykają się z problemami finansowymi, z powodu których nie mają innej możliwości niż zamknięcie firmy. Więc miej na uwadze czynnik pieniężny.

6. Z widokiem na obsługę klienta

Internet to wirtualny świat, a biznes online to wirtualne zakupy. Ludzie dokonują zakupu w oparciu o założenia, zwłaszcza na nowo uruchomionej stronie internetowej. Mam na myśli, że jeśli dopiero zaczynasz swoją działalność online, ludzie nie zaufaliby Twojej marce od razu. Z czasem będzie się rozwijał wraz z jakością świadczonych usług i jakością „obsługi klienta”. Dlatego nie chodzi tylko o oferowanie swoich produktów lub usług. Praca się nie kończy. To nie jest cykl jednokierunkowy. Klienci wrócą do Twojej witryny z pewnymi problemami w produkcie. Przygotuj się, by odpowiedzieć na obawy klientów. Miej jasny pomysł, w jaki sposób rozwiążesz pytania klientów.

7. Przejdź na każdą platformę mediów społecznościowych

Właściciele firm lub marketerzy bardzo chętnie zaznaczają swoją obecność w każdej sieci społecznościowej. Bez planu i strategie marketingowe, po prostu tworzą stronę marki, aby zaznaczyć ich dostępność. Później zarządzanie każdą platformą jest trudne. Co więcej, z powodu braku aktywności na stronach przez dłuższy czas, publiczność nie bierze poważnie swojej obecności w mediach społecznościowych. Nie popełnij tego błędu. Zacznij od tylko jednej platformy lub maksymalnie dwóch, i to także tylko wtedy, gdy uważasz, że możesz nimi wygodnie zarządzać. Jeśli prowadzisz działalność B2C, najlepszym rozwiązaniem będą Facebook lub Instagram, a LinkedIn i Twitter są idealne, jeśli prowadzisz działalność B2B.

Final Thoughts

Niektóre inne błędy, które zwykle popełniają właściciele firm internetowych, to zbytnie skupianie się na mniej ważnych sprawach, nieokreślanie grupy docelowej, ignorowanie legalności, brak planu zbuduj listę e-mailitp. Unikaj wyżej wymienionych błędów. Kiedy wcześniej zdajesz sobie sprawę z błędów, osiągasz większe sukcesy w swoich planach. Aby rozpocząć działalność online lub założyć witrynę eCommerce, podnieś swoją ofertę tutaj lub możesz skontaktować się z nami pod adresem support@knowband.com

Może Ci się spodobać:

7 powodów, dla których Twoja firma offline musi mieć obecność online

Zalety eCommerce w porównaniu z tradycyjną sprzedażą detaliczną


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *