6 powodów, dla których Twoja firma potrzebuje silnej obecności społecznej

6 Reasons Why Your Business Needs A Strong Social Presence

Gen X, Millennials lub Gen Z, znajdziesz ludzi wszystkich trzech pokoleń na platformach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Twitter itp. I myślę, że nie pomylę się, jeśli powiem, że twoja grupa docelowa również jest poniżej wieku grupę tych pokoleń. Facebook i Instagram mają odpowiednio ponad 2.6 miliarda i 1 miliard aktywnych użytkowników miesięcznie, co czyni je dwoma największymi portalami społecznościowymi. Przy tak ogromnej większości ludzi podłączonych do Media społecznościowe, nie ma wątpliwości, dlaczego Twoja firma wymaga obecności społecznej. Co więcej, marketing w kanałach społecznościowych gwałtownie się rozwinął w ciągu ostatnich kilku lat. Oprócz liczb przyjrzyjmy się sześciu ważnym powodom, które podkreślają, dlaczego Twoja firma potrzebuje silnej obecności społecznej.

1. Buduje świadomość marki

Buduj świadomość marki

Czy masz właśnie rozpoczął swój biznes online lub już się rozwija, mądrym pomysłem jest zaznaczenie swojej obecności na platformach mediów społecznościowych. Nie tylko zwiększa rozpoznawalność marki, ale także pomaga budować społeczność w popularnych sieciach społecznościowych. Media społecznościowe to idealne miejsce do zaprezentowania odbiorcom, czym jest Twoja marka, i pozwalają na kontakt z odbiorcami na poziomie osobistym.

2. Humanizuje markę

Ostatecznym celem każdej firmy jest kierują ruch do swojej witryny i uzyskaj sprzedaż. Wydaje się to uzasadnione z biznesowego punktu widzenia, ale ważne jest, aby wiedzieć, że natura ludzka przyciąga nas do rzeczy, z którymi można się powiązać; z którym moglibyśmy się połączyć. Media społecznościowe wypełniają tę lukę. Obecność w społecznościach daje Ci możliwość stworzenia przyjaznej atmosfery, w której ludzie czują się znajomi i wchodzą w interakcję z Twoją marką, jakby była częścią ich codziennego życia. Ludzie lubią się angażować, a kiedy zauważają, że starasz się budować komunikację zamiast za każdym razem być promocyjnym, dodatkowo zwiększa to ich sympatię do Twojej marki i to może wyróżniać ją na tle konkurencji.

3. Reklama ukierunkowana

Ukierunkowane reklamy

Jedną z najlepszych rzeczy, które przynoszą media społecznościowe, jest reklama ukierunkowana. W przeciwieństwie do tradycyjnej reklamy, w której nie można zawęzić grona odbiorców, obecność w społecznościach daje możliwość dotarcia do pożądanych odbiorców. Możesz podzielić odbiorców według płci, wieku, lokalizacji, zainteresowań itp. Zapewnia to, że reklama zostanie wyświetlona odpowiednim odbiorcom, co również poprawia współczynnik kosztu kliknięcia. Dzięki narzędziom takim jak Google Analytics i Social Native, które mają możliwość śledzenia działań społecznościowych, ułatwia analizę naszej grupy docelowej.

4. Przewaga konkurencyjna

Kiedy zastanawiasz się, dlaczego Twoja firma potrzebuje silnej obecności w społecznościach, konkurenci obecni w mediach społecznościowych już pochłaniają potencjalnych klientów. Wkładają swój czas, pieniądze i wszystko, aby klienci byli po ich stronie. Obecność w mediach społecznościowych zapewnia przewagę nad konkurencją, a wraz z nią strategie marketingowe w mediach społecznościowych i działań, możesz wyprzedzić konkurencję i odwrócić sytuację.

5. Zdobądź potencjalnych klientów i zwiększ sprzedaż

Marketerzy uważają media społecznościowe za potężne narzędzie do generowania potencjalnych klientów. Jest szeroko stosowany na całym świecie. Jeśli nie korzystasz z tych platform, tracisz okazję do pozyskania potencjalnych klientów i zwiększenia sprzedaży. Gigant mediów społecznościowych Facebook pozwala otworzyć swój sklep na platformie. Z Sklep na Facebooku, możesz pozwolić odbiorcom na przeglądanie produktów Twojego sklepu nawet bez obecności w Twojej witrynie.

6. Informacje w czasie rzeczywistym

Media społecznościowe nie ograniczają się tylko do celów rozrywkowych lub marketingowych. W rzeczywistości staje się źródłem informacji dla ludzi. Wszelkie zmiany lub aktualizacje dokonane przez markę są w większości potwierdzane na jej stronach w mediach społecznościowych. Możesz także wchodzić w interakcję z odbiorcami, dostarczając im wiadomości, oferty, wyprzedaże lub inne informacje związane z Twoją firmą.

Final Thoughts

Jeśli nie zaznaczysz teraz swojej obecności w społeczności, zostaniesz pozbawiony tak wielu korzyści, z których już korzystają Twoi konkurenci. Świat się rozwija, więc Ty też powinieneś!

Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *