6 Major Benefits of using Web Push Notifications in eCommerce

7 Główne zalety korzystania z powiadomień wypychanych przez Internet w eCommerce

Web Push Notifications to potężne i skuteczne narzędzie marketingowe przyjęte przez firmy internetowe w celu docierania do odbiorców i interakcji z nimi, informowania ich o wszelkich ważnych informacjach, ogłaszania sprzedaży i ofert, a w końcu zwiększania liczby konwersji eCommerce. Email Marketing stracił swój urok. Marketing SMS jest prawie martwy. Powiadomienia wypychania przejął teraz. Jeśli korzystasz z aplikacji do zakupów online, będziesz bardzo dobrze świadomy tego, jak próbują z Tobą wchodzić w interakcje za pośrednictwem powiadomień push. Zgodnie z Adweek, powiadomienia push przechwytują prawie dwa razy więcej „współczynników otwarcia i kliknięć” w porównaniu do wiadomości e-mail. Trend powiadomień push aplikacji śledzi teraz powiadomienia push sieci.

Czym dokładnie są powiadomienia push w sieci Web?

Powiadomienia push w sieci Web lub powiadomienia push przeglądarki,

Czym różnią się powiadomienia push w sieci Web od powiadomień push w aplikacji?

Powiadomienia wypychane z witryny działają bardzo podobnie do powiadomień wypychanych z aplikacji mobilnej, z tą różnicą, że powiadomienia wypychane z aplikacji działają tylko na urządzeniach mobilnych (aplikacjach mobilnych) i tabletach, a powiadomienia wypychane z Internetu działają na wszystkich urządzeniach, w tym na komputerach.

Dlaczego powiadomienia push w sieci Web są ważne?

Powiadomienia push w sieci, jeśli są mądrze używane, mogą znacznie zwiększyć wartość Twojego biznesu eCommerce. W tym artykule omówimy główne zalety 7 korzystania z powiadomień push w sieci Web i zrozumiemy, dlaczego są one ważnym aspektem marketingowym.

1. Wysoka stopa akceptacji

W przeciwieństwie do wyskakujących okienek, które wymagają od użytkowników adresu e-mail w celu wysyłania im biuletynów lub ofert promocyjnych, powiadomienia wypychane w przeglądarce unikają proszenia o informacje dotyczące klientów. Wystarczy tylko jedno kliknięcie, aby rozpocząć proces. I to jest powód, dla którego mają wyższą stawkę akceptacji niż e-maile. W rzeczywistości współczynnik rezygnacji w powiadomieniach push przeglądarki jest bardzo minimalny. Ułatwia także odwiedzającym, którzy wahają się udostępniać swoje dane osobowe online. Jest to często widoczne u nowych / pierwszych odwiedzających.

2. Szybka dostawa w czasie rzeczywistym

Powiadomienia push w sieci umożliwiają natychmiastową komunikację z subskrybowanymi odbiorcami. Każda wiadomość lub aktualizacja jest dostarczana do subskrybentów, gdy tylko informacja zostanie zainicjowana w celu wysłania z zaplecza. Zapewnia to wysoki zasięg w czasie rzeczywistym. Jeśli więc planujesz ogłosić wyprzedaż błyskawiczną, powiadomienia wypychane ze strony internetowej mogą okazać się korzystne w takim przypadku.

3. Wyższe zaangażowanie

W przeciwieństwie do wiadomości e-mail lub SMS, w których w treści znajduje się adres URL przekierowujący użytkownika do żądanej lokalizacji, powiadomienia push w sieci Web wymagają tylko jednego dotknięcia, aby doprowadzić użytkownika do określonego adresu URL. Jeśli możesz zachęcić odbiorców za pomocą nagłówka powiadomienia, z pewnością otrzymasz większe zaangażowanie. Twórz powiadomienia wyzwalające, które przyciągną uwagę użytkowników i unikną nagłówka z przynętą.

4. Zwiększ ruch w swojej witrynie

Jedną z głównych zalet powiadomień push w sieci Web jest to, że zapewnia zwiększenie ruchu. Działa najlepiej, jeśli wiadomość zawiera coś, na co warto zwrócić uwagę użytkownika. Jeśli będzie to kuszące, zauważysz znaczny wzrost ruchu na stronie. Jeśli prowadzisz wyprzedaż w ograniczonym czasie, powiadomienia push przeglądarki mogą generować duży ruch w czasie rzeczywistym.

5. Zamień odwiedzających w subskrybentów, a subskrybentów w klientów

Powiadomienia push w sieci Web to jeden z najlepszych sposobów na przyciągnięcie subskrybentów do Twojego sklepu i zachęcenie ich do zakupów. Jest to najszybszy sposób na zwrócenie uwagi użytkownika, w przeciwieństwie do wiadomości e-mail, które czasami można pominąć lub pozostawić nieotwarte. Można powiedzieć, że użytkownicy, którzy decydują się na otrzymywanie powiadomień takich jak Ty jako marka. Są pod wrażeniem twoich produktów lub usług i dlatego nie chcą przegapić żadnej przyszłej aktualizacji z twojego końca. Perspektywy te pokażą większy potencjał zakupu w porównaniu do innych użytkowników.

6. Zwiększ konwersje

Możesz poprosić użytkowników o zasubskrybowanie określonych powiadomień związanych z produktem i powiadomienie ich później, jeśli pojawi się jakakolwiek aktualizacja. Na przykład, jeśli produkt, którego szuka użytkownik, jest niedostępny w magazynie lub jeśli uważa, że ​​cena produktu jest zbyt wysoka, możesz poprosić go o subskrypcję powiadomień, gdy produkt będzie ponownie dostępny lub gdy cena spadnie odpowiednio . Subskrybenci zostaną powiadomieni, gdy tylko zmiany odzwierciedlą się na stronie internetowej dotyczącej produktu. Powiadomienie związane ze spadkiem ceny produktu lub ponownym zapasem produktu stwarza większe szanse konwersji. Zasadniczo możesz więc przekierować użytkowników i przekonać ich do zakupu żądanego wcześniej produktu. Czytać: Powiadomienia push w sieci Web: najlepsze praktyki 5 w celu zwiększenia konwersji eCommerce

7. Nie potrzebujesz aplikacji mobilnej

Dzięki powiadomieniom internetowym push nie potrzebujesz aplikacji mobilnej, aby dotrzeć do subskrybentów. Co więcej, budowanie aplikacji mobilnej może kosztować Cię ogromne pieniądze, więc obniża to koszty posiadania aplikacji mobilnej i zapewnia podobny sposób komunikowania się z odbiorcami, jak powiadomienia push aplikacji.

Bottom Line

Powiadomienie push przeglądarki internetowej jest niewątpliwie skutecznym kanałem komunikacji marketingowej, a wyróżnia ją spośród innych metod marketingowych to, że nie ogranicza się wyłącznie do celów marketingowych i promocyjnych. Może być używany do dostarczania użytecznych informacji, powiadomień o porzuconym koszyku, aktualizacji statusu zamówienia, powiadomień o ponownych zapasach produktów itp. Szukasz modułu zapewniającego wszystkie te funkcje? Sprawdź nasz moduł powiadomień push w sieci Web, który jest dostępny dla PrestaShop, Magento i Magento 2.

Powiadomienie PrestaShop Web Push

Magento Web Push Notification

Powiadomienie Magento 2 Web Push

Nie tylko zapewni ci pewne typy powiadomień push przeglądarki, ale będziesz w stanie dostosować powiadomienia według własnego wyboru. Aby powiadomienia push na stronie internetowej przynosiły owocne wyniki, musisz je zoptymalizować, aby mogły przynieść pożądane rezultaty. Nie wysyłaj niczego, co użytkownicy mogą pominąć. Zbyt wiele powiadomień może zmniejszyć wpływ. To powinno być coś cennego. Używaj kuszących nagłówków (nie przynęty na kliknięcie), bądź na czasie, używaj krótkich tekstów i bardzo szczegółowo określaj czas dostawy. Nie chcesz, aby powiadomienia były dostarczane w nieodpowiednim czasie, prawda? Będziesz mieć subskrybentów na całym świecie, a wysyłanie powiadomień do wszystkich w tym samym czasie nie przyniosłoby nic dobrego. Wykorzystaj moc powiadomień push w sieci i zwiększ widoczność swojej marki w przestrzeni eCommerce. Byłoby jeszcze lepiej, gdybyś spersonalizował treść. Dodanie osobistego akcentu do wiadomości daje użytkownikom szczególne wrażenie. Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie korzyści z używania powiadomień push w eCommerce.


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *