6 Główne zalety korzystania z powiadomień wypychanych przez Internet w eCommerce

Web Push Notifications to potężne i skuteczne narzędzie marketingowe przyjęte przez firmy internetowe w celu docierania do odbiorców i interakcji z nimi, informowania ich o wszelkich ważnych informacjach, ogłaszania sprzedaży i ofert, a w końcu zwiększania liczby konwersji eCommerce. Email Marketing stracił swój urok. Marketing SMS jest prawie martwy. Powiadomienia wypychania przejął teraz. Jeśli korzystasz z aplikacji do zakupów online, będziesz bardzo dobrze świadomy tego, jak próbują z Tobą wchodzić w interakcje za pośrednictwem powiadomień push. Zgodnie z Adweek, powiadomienia push przechwytują prawie dwa razy więcej „współczynników otwarcia i kliknięć” w porównaniu do wiadomości e-mail. Trend powiadomień push aplikacji śledzi teraz powiadomienia push sieci.

Czym dokładnie są powiadomienia push w sieci Web?

Powiadomienia push w sieci Web lub powiadomienia push w przeglądarce to wiadomości lub powiadomienia dostarczane do urządzenia subskrybenta w czasie rzeczywistym; pod warunkiem, że w tym momencie Internet użytkownika musi być włączony. Powiadomienia są wysyłane, nawet jeśli subskrybent nie jest obecny w Twojej witrynie. Jest to zaangażowanie oparte wyłącznie na uprawnieniach, w ramach którego pytasz odwiedzających, czy chcieliby otrzymywać powiadomienia z Twojej witryny / marki, czy nie. Dopiero po zatwierdzeniu przez gościa zmienia się on w subskrybenta, a Ty możesz wysyłać mu powiadomienia i uczynić je częścią Twojej podróży eCommerce.

Czym różnią się powiadomienia push w sieci Web od powiadomień push w aplikacji?

Powiadomienia push w sieci Web działają bardzo podobnie Mobile App powiadomienia wypychane z tą różnicą, że powiadomienia wypychane z aplikacji działają tylko na urządzeniach mobilnych (aplikacjach mobilnych) i tabletach, podczas gdy powiadomienia wypychane z sieci działają na wszystkich urządzeniach, w tym na komputerach.

Dlaczego powiadomienia push w sieci Web są ważne?

Powiadomienia push w sieci, jeśli są mądrze używane, mogą znacznie zwiększyć wartość Twojego biznesu eCommerce. W tym artykule omówimy główne zalety 6 wynikające z używania powiadomień push w sieci Web i dlaczego są one ważnym aspektem marketingowym.

1. Wysoka stopa akceptacji

W przeciwieństwie do wyskakujących okienek, które wymagają od użytkowników adresu e-mail, aby wysyłać im biuletyny lub oferty promocyjne, powiadomienia push w sieci pozwalają uniknąć proszenia o jakiekolwiek informacje związane z klientem. Wystarczy tylko jedno kliknięcie, aby rozpocząć proces. I to jest powód, dla którego mają wyższą stawkę akceptacji niż e-maile. Ułatwia również odwiedzającym, którzy wahają się udostępniać swoje dane osobowe online. Jest to często widoczne w przypadku nowych / nowych użytkowników.

2. Szybka dostawa w czasie rzeczywistym

Powiadomienia push w sieci umożliwiają natychmiastową komunikację z subskrybowanymi odbiorcami. Każda wiadomość lub aktualizacja jest dostarczana do subskrybentów, gdy tylko informacja zostanie zainicjowana w celu wysłania z zaplecza. Zapewnia to wysoki zasięg w czasie rzeczywistym. Więc jeśli planujesz ogłosić wyprzedaż błyskawiczną, powiadomienia push mogą okazać się korzystne w takim przypadku.

3. Wyższe zaangażowanie

W przeciwieństwie do wiadomości e-mail lub SMS, w których w treści znajduje się adres URL przekierowujący użytkownika do żądanej lokalizacji, powiadomienia push w sieci Web wymagają tylko jednego dotknięcia, aby doprowadzić użytkownika do określonego adresu URL. Jeśli możesz zachęcić odbiorców za pomocą nagłówka powiadomienia, z pewnością otrzymasz większe zaangażowanie. Twórz powiadomienia wyzwalające, które przyciągną uwagę użytkowników i unikną nagłówka z przynętą.

4. Zwiększ ruch w swojej witrynie

Jedną z głównych zalet powiadomień push w sieci jest to, że zapewnia zwiększenie ruchu. Działa najlepiej, jeśli wiadomość zawiera coś, na co warto zwrócić uwagę użytkownika. Jeśli będzie to kuszące, zauważysz znaczny wzrost ruchu na stronie. Jeśli prowadzisz wyprzedaż w ograniczonym czasie, powiadomienia push w sieci Web mogą generować duży ruch w czasie rzeczywistym.

5. Zamień odwiedzających w subskrybentów, a subskrybentów w klientów

Powiadomienia wypychane przez Internet okazują się być jednym z najlepszych sposobów dotarcia do subskrybentów do Twojego sklepu i zachęcania ich do robienia zakupów. Jest to najszybszy sposób na zwrócenie uwagi użytkownika, w przeciwieństwie do wiadomości e-mail, które czasami można pominąć lub pozostawić nieotwarte. Można powiedzieć, że użytkownicy, którzy decydują się na otrzymywanie powiadomień takich jak Ty jako marka. Są pod wrażeniem twoich produktów lub usług i dlatego nie chcą przegapić żadnej przyszłej aktualizacji z twojego końca. Perspektywy te pokażą większy potencjał zakupu w porównaniu do innych użytkowników.

6. Zwiększ konwersje

Możesz poprosić użytkowników o zasubskrybowanie określonych powiadomień związanych z produktem i powiadomienie ich później, jeśli pojawi się jakakolwiek aktualizacja. Na przykład, jeśli produkt, którego szuka użytkownik, jest niedostępny w magazynie lub jeśli uważa, że ​​cena produktu jest zbyt wysoka, możesz poprosić go o subskrypcję powiadomień, gdy produkt będzie ponownie dostępny lub gdy cena spadnie odpowiednio . Subskrybenci zostaną powiadomieni, gdy tylko zmiany odzwierciedlą się na stronie internetowej dotyczącej produktu. Powiadomienie związane ze spadkiem ceny produktu lub ponownym zapasem produktu stwarza większe szanse konwersji. Zasadniczo możesz więc przekierować użytkowników i przekonać ich do zakupu żądanego wcześniej produktu. Czytać: Powiadomienia push w sieci Web: najlepsze praktyki 5 w celu zwiększenia konwersji eCommerce

Bottom Line

Powiadomienie push przeglądarki internetowej jest niewątpliwie skutecznym kanałem komunikacji marketingowej, a wyróżnia ją spośród innych metod marketingowych to, że nie ogranicza się wyłącznie do celów marketingowych i promocyjnych. Może być używany do dostarczania użytecznych informacji, powiadomień o porzuconym koszyku, aktualizacji statusu zamówienia, powiadomień o ponownych zapasach produktów itp. Szukasz modułu zapewniającego wszystkie te funkcje? Sprawdź nasz moduł powiadomień push w sieci Web, który jest dostępny dla PrestaShop, Magento i Magento 2.

Powiadomienie PrestaShop Web Push

Magento Web Push Notification

Powiadomienie Magento 2 Web Push

Wykorzystaj moc powiadomień push w sieci i zwiększ widoczność swojej marki w przestrzeni eCommerce. Byłoby jeszcze lepiej, gdybyś spersonalizował treść. Dodanie osobistego akcentu do wiadomości daje użytkownikom szczególne wrażenie. Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie korzyści z używania powiadomień push w eCommerce.


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *