10 najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć o module Magento 2 Marketplace firmy Knowband

10-Most-Important-Things-you-Need-to-Know-about-Magento 2 marketplace

Marketplace jest jedyną platformą, na której można znaleźć wszystkie potrzebne rzeczy pod jednym dachem, podobnie jak „Amazon” – największy na świecie rynek internetowy. Szanse na biznesie rynkowym są u szczytu, a po pandemii wiele start-upów na całym świecie wykazuje znacznie większe zainteresowanie model biznesowy rynku. Istnieją dwa sposoby budowania lub tworzenia własnego rynku dla wielu sprzedawców.

  • Od zera przez kodowanie: rozwijając oprogramowanie marketplace przy użyciu języków kodowania, takich jak PHP lub inne.
  • Na istniejącej platformie eCommerce, takiej jak Magento, PrestaShop, Shopify, Opencart, WooCommerce itp.

Pierwsza z nich wymaga dużych nakładów finansowych i wiedzy technicznej, podczas gdy druga może zostać wykonana bez profesjonalnego programisty. Jeśli jesteś początkującym, musisz korzystać z istniejącej platformy eCommerce zamiast zaczynać od zera. Najlepszym rozwiązaniem do jego utworzenia jest moduł Magento 2 Marketplace firmy Knowband, który został opracowany przez profesjonalnych programistów z całą wiedzą techniczną. Dodaliśmy kilka unikalnych funkcji i dostosowaliśmy rozszerzenie w taki sposób, aby spełniało wymagania administratora, dostawcy i klientów w każdy możliwy sposób.

1.???? Who can sell on Magento 2 Marketplace?

kto-może-sprzedawać-na-rynku-magento-2

Rynki to platforma, na której sprzedawcy zewnętrzni oferują swoje produkty na sprzedaż. I, Moduł Marketplace dla Magento 2 pozwala każdemu, dosłownie każdemu, zarejestrować się jako sprzedawca. Na frontonie Magento Marketplace znajduje się strona rejestracji sprzedawcy, z której każdy odwiedzający może zarejestrować się jako sprzedawca. Żądanie sprzedawcy wymaga zatwierdzenia przez administratora, a po zakończeniu sprzedawcy mogą sprzedawać!

2.???? Add Several Membership Plans

Po rejestracji sprzedawcy może wybrać plan członkostwa. Możesz utworzyć kilka planów członkostwa w oparciu o liczbę produktów, które sprzedawca może przesłać i prawidłową liczbę dni, takich jak plan miesięczny lub roczny, dla których plan zostanie aktywowany. Właściciel sklepu może obciążyć sprzedawców pewną kwotą opłat członkowskich.

3.???? The vendor can manage Inventory

Aby rozpocząć sprzedaż w ciągu kilku minut i kontrolować swoje zapasy na rynku, Twoi sprzedawcy powinni dodać własne produkty. W rozszerzeniu Magento 2 Marketplace każdy sprzedawca ma swój własny panel sterowania zamówieniami zwany pulpitem sprzedawcy do obsługi zamówień klientów, a klienci mogą kupować od kilku sprzedawców jednocześnie. Lista produktów dostępnych w magazynie może być automatycznie aktualizowana, ponieważ ma wbudowaną funkcjonalność cron.

4.???? The seller can upload Products in bulk

sprzedawca-może-przesyłać-produkty-luzem-na-rynek magento 2

Zbiorcze przesyłanie listy produktów jest możliwe dzięki modułowi Magento 2 Marketplace, a sprzedawca może przesłać plik .CSV z pulpitu nawigacyjnego. Zmniejszy to dodatkowy czas spędzany na liście produktów i można to zrobić bez wysiłku.

5.???? Order handling by both admin and sellers

Zarówno właściciel

6.???? The shipping system

Sprzedawca może dodać opcje wysyłki: Moduł Magento 2 Marketplace umożliwia sprzedawcom integrację ich własnych opcji wysyłki. Dzięki temu mogą dodać wiele opcji wysyłki do swoich towarów i sporządzić wykresy.

Administrator może dodać opcje wysyłki: Moduł pomaga również administratorowi sklepu w dodawaniu różnych opcji wysyłki dla sprzedawców.

7.???? Payment flow structure

Dokonywanie płatności na czas jest problemem, gdy istnieje wielu sprzedawców oprócz cron płatność automatyczna funkcjonalność całkowicie odciąża administratora. Właściciel sklepuPrzetwarzaj status wypłaty Paypal„cron bezpośrednio. Sprzedający są również uprawnieni do żądania wypłaty salda. Administrator może zatwierdzić plik żądania wypłaty ręcznie jednym kliknięciem przycisku, ułatwiając administratorowi zarządzanie operacjami Magento 2 Marketplace.

8.???? Effortless Commission Management

Prowizja sprzedawców może być konfigurowana przez administratora na trzech poziomach.

Bezproblemowe-zarządzanie-prowizjami-rozszerzenie rynku magento 2

  1. Globalna prowizja: Wszyscy sprzedawcy na rynku będą podlegać globalnej stawce prowizji. Na przykład, jeśli dodasz 20% jako prowizję globalną, zostanie ona ustalona dla każdego sprzedawcy i każdego produktu wymienionego na rynku.
  2. Indywidualny Komisja sprzedającego: Prowizja może być różnie naliczana na poziomie sprzedawcy dla poszczególnych sprzedawców na Magento 2 Marketplace.

Priorytetem jest opcja rozsądnej prowizji sprzedającego.

  1. Kategoria Mądra Komisja: Trzeci i ostatni sposób pobierania prowizji zależy od kategorii. Administrator sklepu może ustawić domyślną prowizję dla kategorii.

Administrator może zobaczyć, jaką prowizję otrzymało zamówienie od każdego sprzedawcy.

9.???? Default email templates

Konieczne jest terminowe powiadamianie sprzedawców i klientów o aktualizacjach zamówienia. Istnieje kilka domyślnych szablonów wiadomości e-mail w modułach marketplace dla platformy Magento 2, które są wstępnie przygotowane do wysyłania różnych aktualizacji. W zapleczu naszego modułu Magento 2 marketplace wymieniliśmy kilka szablonów wiadomości e-mail, których można używać do wysyłania powiadomień do sprzedawców i klientów. Za pomocą tej wtyczki administrator może edytować dowolny szablon wiadomości e-mail bezpośrednio z panelu administracyjnego. Wiele języków obsługuje wszystkie szablony wiadomości e-mail.

10. Wszechstronne podejście i kompatybilność

Moduł jest kompatybilny ze wszystkimi motywami Magento 2. Obsługuje wiele języków, co może pomóc w sprzedaży na całym świecie. Wiele rozszerzeń Magento 2 jest kompatybilnych z modułem rynku wielu dostawców Magento 2. Możesz nawet stworzyć swoją aplikację mobilną za pomocą Magento 2 Mobile App Builder.

Więcej do zaoferowania:

Istnieją różne dane sprzedawcy, które mogą być monitorowane przez administratora, takie jak najlepiej sprzedające się produkty, recenzje produktów i sprzedawców, transakcje, zarobki, zamówienia otrzymane od indywidualnych sprzedawców i wiele więcej. Moduł marketplace ma wiele innych funkcji, które mogą pomóc w stworzeniu rynku na platformie Magento 2. Odnosić się do podręcznik użytkownika or samouczek wideo za to samo.

Ostatnie słowa:

Budowanie rynku online staje się łatwiejsze, a dostępność wiąże się z ostrą konkurencją. Jednak nie ma się czego bać. Sprawisz, że Twoja witryna będzie wyróżniać się z tłumu i pokonasz konkurencję najlepszym połączeniem technik dla tego, co oferujesz. Rozwiązanie rynkowe Knowband może pomóc Ci uruchomić rynek online od początku do końca. Teraz znasz ważne funkcje Moduł Magento 2 Marketplace dla wielu dostawców i mam nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny. Jeśli Ci się spodoba, napisz do nas na adres support@knowband.com? if you need any assistance in creating your marketplace.

Knowband also developed the marketplace module for Platformy OpenCart, Magento i PrestaShop.

Zalecane lektury:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *