10 najlepszych praktyk dotyczących strony internetowej rezerwacji hoteli

10 best practices for a hotel booking website

Czy wiesz, że każdego roku dokonuje się około 148 milionów rezerwacji podróży, a sprzedaż osiągnięta w wyniku rezerwacji podróży ma osiągnąć 817 miliardów dolarów? [Źródło: Condor Ferries] Rynek szybko się rozwija i coraz więcej osób wchodzi w niszę turystyczną. A jeśli chcesz również otworzyć sieć hoteli, warto się przenieść. Ludzie uwielbiają wyjeżdżać na wakacje i zwiedzać miejsca z rodziną i przyjaciółmi. Po potwierdzeniu planu pierwszą rzeczą, której szukają, są jedne z najlepszych hoteli w tym regionie. Otwierają Google, wpisują zapytanie, a przed nimi pojawia się lista stron z rezerwacjami hoteli. Następnie sprawdzają kilka stron internetowych i wybierają najlepszą. Jak odwiedzający decyduje, która strona internetowa jest najlepsza do rezerwacji hoteli? Cóż, istnieje wiele czynników, na podstawie których użytkownik dochodzi do wniosku. I to właśnie omówiłbym w tym poście na blogu. W tym piśmie omówimy najlepsze praktyki dotyczące witryny rezerwacji hoteli, takie jak podstawowe kroki, które należy wykonać, jeśli planujesz otworzyć sieć hoteli.

1. Przyjazny interfejs użytkownika

Brudna, zagracona witryna pozostawi bardzo negatywne wrażenie na Twojej marce. Gdy tylko ludzie wejdą na twoją stronę i uznają, że ich przeglądanie jest zbyt trudne, zejdą w ciągu ułamka sekundy. Aby strona rezerwacji hotelowej przyciągnęła uwagę odwiedzających, upewnij się, że nadałeś jej atrakcyjny wygląd. Wykorzystanie przyciągających wzrok elementów wizualnych, wysokiej jakości zdjęć hotelowych i atrakcyjnego układu strony głównej może stanowić silny pierwszy znak. Powinien być zaprojektowany w taki sposób, aby użytkownicy nie mogli się oprzeć opuszczeniu witryny. Dlatego posiadanie przyjaznego interfejsu staje się tutaj bardzo ważne. Wszystko powinno wyglądać na czyste i uporządkowane.

2. Ułatw wyszukiwanie hoteli

Funkcja wyszukiwania w witrynie powinna ułatwić odwiedzającym wyszukiwanie ich zapytań. Przede wszystkim zezwalaj użytkownikom na wpisanie miejsca docelowego, daty zameldowania i wymeldowania, liczby gości, liczby pokoi, aby mieli odpowiednią listę hoteli do wyboru. Pasek wyszukiwania na stronie hotelu powinien być duży i wyraźnie widoczny, aby odwiedzający natychmiast go zauważyli. Oprócz strony głównej powinien być widoczny na każdej stronie, po której porusza się użytkownik. Nie zmuszaj użytkowników do odwiedzania strony głównej w celu przeprowadzenia wyszukiwania.

3. Wyświetl oceny hoteli

Kiedy mówię o wyświetlaniu ocen hoteli, nie mam na myśli ocen przyznawanych przez klientów konkretnemu hotelowi, ale ocenę w gwiazdkach tego hotelu. Na przykład niektóre tanie hotele mogą być 1-gwiazdkowe lub 2-gwiazdkowe, przeciętne hotele mogą być 3-gwiazdkowe. Hotele czterogwiazdkowe i pięciogwiazdkowe są nieco droższe i mają więcej udogodnień. Podkreśl wyraźnie liczbę gwiazdek w hotelach, nawet w wynikach wyszukiwania, i pozwól klientom wybrać rodzaj hotelu, który chcą zatrzymać. Poza tym możesz również wspomnieć o ocenach zdefiniowanych przez klientów. To daje użytkownikowi przegląd tego, czy dany hotel jest wart rezerwacji, czy nie. Ludzie zwykle ignorują hotele, które nie mają pozytywnych ocen. To może zaoszczędzić wiele czasu dla odwiedzających.

4. Sortowanie i filtrowanie

Gdy użytkownik przeprowadzi wyszukiwanie, ułatw mu zadanie, udostępniając mu opcję sortowania i filtrowania. Witryna rezerwacji hoteli może wyświetlać wiele hoteli użytkownikom z różnymi rodzajami cen rezerwacji i ocenami. Pozwól im posortować hotele według ceny (od niskiej do wysokiej i odwrotnie) i odfiltruj typ hotelu i oceny hoteli. Przedstawi bardziej szczegółową i odpowiednią listę przed użytkownikami.

5. Wyświetl kategorię pokoju, typ pokoju i wyposażenie hotelu

Większość właścicieli witryn hotelowych wymienia hotele na kilka kategorii, takie jak hotele ekonomiczne, hotele premium itp. I powinieneś zrobić to samo. Odwiedzający szukający pobytu za rozsądną cenę szukałby hoteli przyjaznych dla budżetu, a ktoś, kto chce więcej usług, wybrałby ten lepszy. Podobnie możesz podzielić kategorię rodzaju pokoju, na przykład określić, czy jest to sypialnia jednoosobowa, sypialnia dwuosobowa, sypialnia z łóżkiem typu queen-size, sypialnia z łóżkiem typu king-size, sypialnia z XNUMX łóżkami pojedynczymi itp. Na koniec pokaż udogodnienia hotelowe. Poinformuj klientów, czego mogą oczekiwać od Twojego hotelu i pokoi. Udogodnienia hotelowe mogą być takie jak parking, basen itp., Aw szczególności w przypadku pokoi może to być, czy pomieszczenie z zainstalowanym AC lub gejzerem, telewizor itp.

6. Niech zdjęcia hotelu mówią same za siebie

Zdjęcie hotelu

Chodzi o wizualizacje, jeśli chodzi o stronę rezerwacji hoteli. Ludzie chcą zarezerwować hotele, w których mogą oczekiwać higieny i wygody. Mogą istnieć również inne czynniki, ale te dwa są zwykle najwyższymi priorytetami. Większość osób rezerwuje hotel, sprawdzając warunki hotelu za pomocą zdjęć. Dokonują rezerwacji tylko wtedy, gdy uznają, że jest to pocieszające. Efekty wizualne pozostawiają znaczący wpływ i dlatego dodawanie niesamowitych zdjęć hotelu jest jedną z najlepszych praktyk na stronie internetowej hotelu. Zdjęcia hotelu powinny zawierać wygląd hotelu z zewnątrz, zdjęcia recepcji, miejsca do siedzenia, podłogi, pokoi, umywalni itp. Im bardziej satysfakcjonujący wygląd hotelu, tym większe szanse na dokonanie rezerwacji przez użytkownika. Jeśli w pobliżu znajdują się miejsca spotkań, możesz je również uwzględnić.

7. Pokaż, co mają do powiedzenia klienci

Recenzje hoteli

Pomóż odwiedzającym w wyborze najlepszego hotelu, wyświetlając recenzje hoteli. Poinformuj potencjalnych klientów o tym, co sądzą poprzedni klienci o nieruchomości, jakie było ich doświadczenie, co uznali za dobre, a co złe. Recenzje wpływają na decyzje ludzi. A jeśli hotele wymienione na Twojej stronie mają dobre recenzje, użytkownik nie musi długo rezerwować.

8. Zintegruj Mapy Google dla łatwej nawigacji

Mapy Google

Zamiast wyświetlać adres hotelu i oczekiwać, że potencjalni klienci sami znajdą lokalizację na Mapach Google, czy nie byłoby wspaniale, gdybyś mógł dodać lokalizację za pomocą Map Google na samej stronie rezerwacji? Odwiedzający nie musieliby opuszczać witryny, a następnie otwierać Map Google i wpisywać adresu. Muszą tylko włączyć swoją lokalizację, a miejsce docelowe zostanie już dodane. Dzięki temu ludzie bez problemu dotrą do hotelu.

9. Zapewnij bezproblemową rezerwację

Ułatw odwiedzającym rezerwację hotelu. Posiadaj wszystkie główne opcje płatności na stronie płatności, w tym portfele elektroniczne. Większość osób korzysta z portfeli cyfrowych w celu przeprowadzenia transakcji. Możesz również zezwolić użytkownikom na zapłacenie kwoty w momencie odprawy, a aby uniknąć anulowania w ostatniej chwili, możesz poprosić o niewielką płatność z góry za potwierdzenie.

10. Zoptymalizuj swoją witrynę pod kątem urządzeń mobilnych

Dzisiaj każda strona internetowa, czy to hotelowa strona rezerwacji hotelowej, czy jakakolwiek strona internetowa eCommerce, musi reagować. Większość transakcji odbywa się za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Dlatego bardzo ważne jest, aby witryna hotelu była przyjazna dla urządzeń mobilnych, w przeciwnym razie może wystąpić poważny spadek liczby konwersji mobilnych. Użytkownicy urządzeń mobilnych powinni mieć możliwość korzystania z takich samych możliwości przeglądania jak użytkownicy komputerów stacjonarnych, a nawet więcej. Dlatego zdecydowanie zalecamy zoptymalizowanie strony internetowej hotelu pod kątem urządzeń mobilnych, jeśli chcesz podwoić sprzedaż.

Dodaj narzędzie do rezerwacji hoteli na swojej stronie internetowej z modułem systemu rezerwacji i wynajmu Knowband

Moduł System rezerwacji i wynajmu firmy Knowband pozwala zapewnić klientom rezerwację online hotelu. W rzeczywistości moduł ten nie ogranicza się do rezerwacji hotelowych, można również dodać za jego pośrednictwem rezerwację terminu lub wypożyczalnię. Ale ponieważ ten opis dotyczy strony rezerwacji hotelowej, sprawdźmy, co ten moduł oferuje dla Ciebie. Za pomocą Systemu rezerwacji hoteli możesz: – Podać nazwę hotelu i dodać opis – Ustawić cenę rezerwacji z góry – Podać ocenę hotelu – Wyświetlić lokalizację hotelu za pomocą map – Dodaj zdjęcia hotelu – Podać okres rezerwacji – Dostosować cenę według dni i przedziałów czasowych – Określ minimalne i maksymalne dni, w których można dokonać rezerwacji – Ustaw czas zameldowania i wymeldowania – Określ typ pokoju i kategorię pokoju – Określ maksymalną liczbę dzieci i dorosłych dozwoloną dla określonego rodzaj pokoju. Z tym modułem możesz zrobić znacznie więcej. Wypróbuj ten moduł dla PrestaShop i OpenCart

PrestaShop Booking and Rental System Addon

Rozszerzenie systemu rezerwacji i wynajmu OpenCart

Knowband oferuje również połączenie systemu rezerwacji i wypożyczania PrestaShop oraz aplikacji mobilnej PrestaShop. Sprawdzić-

Rezerwacja i wypożyczenie aplikacji mobilnej PrestaShop

Słowo końcowe

Otóż ​​to. Są to jedne z najlepszych praktyk, które powinieneś zastosować, jeśli planujesz założyć stronę internetową hotelu i chcesz wiedzieć, jakie wszystkie elementy powinna ona mieć, aby idealnie pasowała zarówno dla Ciebie, jak i dla odwiedzających. Po zaznaczeniu wszystkich wymienionych punktów dowiedz się, jak możesz promować swoją stronę internetową hotelu, aby poinformować o tym odbiorców docelowych. Wykonuj właściwe SEO, promuj swoją firmę w mediach społecznościowych lub cokolwiek innego, aby dotrzeć do odwiedzających i zwiększyć ruch na swojej stronie. Wszystkiego najlepszego! Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zostaw komentarz poniżej, a w celu uzyskania pomocy dotyczącej modułu możesz skontaktować się z nami pod adresem support@knowband.com

Zobacz również:

System rezerwacji i wynajmu PrestaShop | Zarządzaj swoimi rezerwacjami online

Uczyń system rezerwacji online wygodnym dzięki aplikacji mobilnej PrestaShop Booking and Rental

Pomysły wynajmu 18 w celu zwiększenia skali Twojej wypożyczalni


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *