Wskazówki, jak zwiększyć zaangażowanie użytkowników dzięki aplikacjom mobilnym eCommerce

tips-to-boost-user-engagement-with-ecommerce-mobile-apps

Często podczas zakupów online wszyscy chwalimy kilka aplikacji, a niektóre z nich odinstalowujemy. Zadowolenie może wynikać z różnych czynników, ale kreatywność na wyższym poziomie, aby lepiej służyć użytkownikom, jest jedną z głównych. Klienci mobilni na całym świecie wolą wybierać tę aplikację mobilną eCommerce tylko z tymi, którzy czują się komfortowo i niezawodnie. W tym miejscu pojawia się zaangażowanie użytkownika w przypadku aplikacji zakupowej. Niezależnie od tego, czy są to kredyty przyznawane na zakupy lub zwrot pieniędzy, aplikacje mobilne mają wszystkie niezbędne taktyki, aby poprawić łączność z użytkownikami i reputację marki. Ponadto większość sklepów eCommerce potwierdziło już, że zaangażowanie użytkowników za pośrednictwem kanału aplikacji mobilnej jest znacznie lepsze w porównaniu z ich witryną. Może to powodować, że zastanawiasz się, jak to osiągnąć w aplikacji mobilnej eCommerce? Cóż, ten artykuł obejmuje wszystkie takie porady i wskazówki. Po prostu przeczytaj i poznasz wszystkie sekrety.

WSKAZÓWKA: On-Boarding User & Welcome

Wbudowanie użytkownika aplikacji e-commerce

Większość początkujących użytkowników aplikacji mobilnych dowiaduje się o aplikacji za pośrednictwem strony internetowej lub

1. Loginy społecznościowe / rejestracje:

Ułatwia użytkownikom rejestrację / zalogowanie się do Twojej aplikacji zakupowej. Zaśmiecony proces logowania może denerwować klientów. Najczęstszym i lepszym podejściem jest oferowanie różnych opcji logowania społecznościowego, takich jak Facebook, Google itp. Ponadto różne nowoczesne aplikacje mają wbudowane logowanie do linii papilarnych i numeru telefonu (OTP).

2. Szybkie samouczki dotyczące nowej aplikacji:

Proste 3-5-krokowe ekrany z samouczkami pomagają nowym użytkownikom zapoznać się z podstawowymi funkcjami aplikacji. Chociaż wszyscy wiedzą, że działa podstawowa aplikacja do zakupów, samouczki nie wyrządzą szkody. Zamiast tego zaoszczędzą cenny czas dla użytkowników.

3. Powitalne wiadomości e-mail i wiadomości:

Podczas rejestracji w aplikacji mobilnej eCommerce możesz skonfigurować automatyczne wysyłanie powitalnej wiadomości e-mail i SMS. Może to zabrzmieć bardzo często, ale okazało się, że jest bardzo pomocne w zdobywaniu zaufania i niezawodności użytkowników.

WSKAZÓWKA: Przyjazna dla użytkownika nawigacja:

friendly-app-navigation

Pasek kart, menu nawigacyjne i inne niezliczone funkcje aplikacji muszą działać zgodnie z wymiarami i funkcjami smartfonów / tabletów.

1. Przyklejone menu:

W urządzeniach mobilnych menu przełączania na pasku nawigacyjnym powinno być „lepkim menu”, aby użytkownik nie musiał przewijać do samej góry, aby uzyskać dostęp do menu.

2. Lista produktów i widok siatki:

Zgodnie z ich preferencjami, kupujący na urządzeniach mobilnych mogą wybrać widok listy lub widok siatki, aby przeglądać produkty. Oba powinny oferować bardziej precyzyjny i szczegółowy widok produktów.

3. Przeglądaj produkty w poziomie:

Powszechnym stylem aplikacji do zakupów jest przeciąganie w pionie w celu przeglądania produktów. Oprócz tego może być również dodatkowa funkcja

WSKAZÓWKA: Personalizacja aplikacji:

personalizacja aplikacji

Jak wynika z różnych raportów z ankiety, tysiąclecia są sfrustrowane udostępnianiem im nieistotnych wiadomości e-mail i powiadomień.

1. Powiadomienia push:

Powiadomienia push na urządzeniach mobilnych są dość skutecznym narzędziem do zwiększania sprzedaży w Twoim sklepie. Spersonalizowane powiadomienia dowiodły zwiększyć współczynnik utrzymania i konwersji użytkowników 3 razy w porównaniu z kampaniami e-mail i powiadomieniami internetowymi. Wykorzystując swoje umiejętności twórcze i projektowe, ułatwienie użytkownikom udanego zakupu jest łatwiejsze.

2. Subskrypcje biuletynu:

Spośród wszystkich kategorii dostępnych w witrynach / aplikacjach zakupowych użytkownicy mogą chcieć zapisać się na wybrane biuletyny. Na przykład aplikacja żeńska

3. Obsługa wielu języków i wielu walut:

W celu lepszego spersonalizowania aplikacji i obsługi klientów międzynarodowych, w aplikacjach powinno być dostępnych wiele języków i walut. W przypadku języków arabskiego, perskiego i podobnych, które są zgodne z wzorcem od lewej do lewej (RTL), należy również zapewnić zgodność.

WSKAZÓWKA: Prostsze wyszukiwanie produktu:

prostsze sposoby wyszukiwania produktów

1. Nawigacja warstwowa (Filtruj i sortuj):

Łatwa nawigacja zawsze była podstawowym wymogiem dla aplikacji eCommerce. Dzięki filtrowaniu i sortowaniu produktów użytkownicy mają tylko chwilę, aby znaleźć żądany produkt. Ta funkcja poprawia komfort użytkowania poprzez zawężenie

2. Lista życzeń:

Funkcja listy życzeń pomaga klientom w tworzeniu listy ulubionych produktów, które są skłonni kupić. Z pewnością oszczędza to czas użytkownika, wyświetlając produkty oznaczone zakładkami na jednym ekranie.

3. Społeczne udostępnianie produktów:

Użytkownicy mogą udostępniać produkty mobilne eCommerce na kanałach społecznościowych, takich jak Facebook, Google itp. W ten sposób obecni użytkownicy mogą zwabić potencjalnych odbiorców dostępnych w różnych sieciach społecznościowych.

WSKAZÓWKA: Oferty / rabaty i banery:

oferty-rabaty-banery

1. Sprzedaż błyskawiczna (na podstawie czasu):

Większość witryn i aplikacji zakupowych korzysta ze strategii, aby pilnie kupować produkty online. Zostało to już udowodnione dość pomocne w przypadku dużych sklepów internetowych. Oferuj w swojej aplikacji wyprzedaż odliczającą odliczanie czasu i zachęcaj klientów do kupowania produktów jak najszybciej. Z tym ograniczeniem kupujący online dokonują zakupów szybciej.

2. Kupony rabatowe i kupony:

Rabaty są ulubieńcem wszystkich i odgrywają ogromną rolę w zwiększaniu sprzedaży. Wszystkie takie kupony i kupony działające w Twojej witrynie

3. Gamified Email Subskrypcja:

Na niektórych stronach eCommerce zaobserwowałbyś zmigifikowany podobny do koła interfejs „Spin & Win”. Użytkownik, który kręci cyfrowym kołem, wygrywa rabat wymieniony w torcie. Niektóre sekcje mogą nawet stwierdzać „spróbuj szczęścia następnym razem”. Niezależnie od tego, czy użytkownik otrzyma pożądaną zniżkę, czy nie, w końcu podaje adres e-mail. Wynik tutaj jest wyłącznie korzystny dla celów remarketingowych. Użytkownicy otrzymują również interaktywny interfejs do pozyskiwania ofert.

WSKAZÓWKA: Informacje zwrotne, punkty lojalnościowe i nagrody:

informacje zwrotne-klient-lojalność-punkty-nagrody

1. Informacje zwrotne:

Często wszyscy otrzymujemy wyskakujące okienka w aplikacji, które pytają:

  • „Jak oceniasz nas na 5 gwiazdek?”
  • „Jak prawdopodobne jest, że w skali od 1 do 10 polecisz nas swoim znajomym?”

Takie ankiety pomagają e-biznesowi zdawać sobie sprawę z ich słabych stron, ponieważ otwierają drzwi do improwizacji i ulepszeń. Zapewnia również lepszą obsługę klientów.

2. Lojalność klientów:

Możesz nagradzać często kupujących kartami lojalnościowymi, które można wykorzystać jako kupon rabatowy przy następnym zakupie. Ulepszanie lojalność klientów w aplikacji mobilnej eCommerce może być bezpośrednim dobrodziejstwem dla sprzedaży.

3. Punkty premiowe:

Przy każdym zakupie online aplikacja mobilna eCommerce nagradza swoich klientów pewnymi punktami. Po zgromadzeniu takich punktów i osiągnięciu limitu, powiedzmy 1000 punktów, klienci otrzymują duże zwroty gotówki i oferty. To zachęca klientów do robienia więcej zakupów w aplikacji.

4. Punkty referencyjne:

Możesz podać unikalny kod polecający każdemu użytkownikowi aplikacji. Gdy użytkownik zachęci innego początkującego użytkownika do rejestracji przy użyciu swojego kodu polecającego, możesz przyznać nagrodę

WSKAZÓWKA: Czat na żywo

czat-wsparcie-inne-sposoby-rozwiązania problemów

1. Opcje czatu społecznościowego:

Twoja aplikacja zakupowa mCommerce z wbudowaną obsługą czatu pozwoli użytkownikom komunikować się w przypadku jakichkolwiek problemów. Na przykład czat WhatsApp i Zopim (Zendesk) w aplikacji mobilnej

2. ChatBots:

Wiele aplikacji ma również zintegrowanego z nimi chatbota. Ponadto oferuje więcej możliwości ustawiania zautomatyzowanych wiadomości dla określonych rodzajów wstępnie zdefiniowanych zapytań użytkowników.

WSKAZÓWKA: Kasa i płatności:

kasy-płatności

1. Korzystna płatność i wysyłka:

Wszyscy wolimy naszą ulubioną metodę płatności, jeśli chodzi o dokonywanie transakcji online. To samo dotyczy zakupów online. Użytkownicy zazwyczaj zostawiają produkty w koszyku bez udanych zakupów w przypadku niedostępnych opcji płatności.

2.?Handy Checkout Process:

Zapytaj tylko niezbędne szczegóły na ekranie kasy. Jednostronicowa realizacja transakcji w aplikacjach mobilnych eCommerce wymaga tylko niezbędnych wpisów związanych z zamówieniem przed przejściem do ekranu płatności. W ten sposób użytkownik może nawet sprawdzić pełne zamówienie przed ostatecznym zakupem.

3. Śledzenie zamówienia:

Funkcja śledzenia zamówień w aplikacjach mobilnych musi umożliwiać klientom zapoznanie się z miejscem pobytu złożonych zamówień. Klienci mobilni mogą kontrolować dostawy poprzednich produktów. Utrzymanie silnej opcji śledzenia zmotywuje również użytkowników do ponownego wyboru aplikacji i dokonania większej liczby zakupów

Podsumowując:

W przypadku aplikacji eCommerce Shopping są to niektóre z modnych sposobów na zaangażowanie użytkowników w organiczny sposób. Nie tylko poprawia sprzedaż, ale także buduje dobrą reputację marki. Obecnie większość aplikacji do zakupów jest budowana przy użyciu gotowego narzędzia, takiego jak eCommerce Mobile App Builder. Obsługuje złożoność i obciążenie właścicieli sklepów internetowych związane z tworzeniem aplikacji zakupowych i zarządzaniem nimi. Po wymienieniu wszystkich najważniejszych wskazówek dotyczących zaangażowania użytkowników aplikacji mobilnych mam nadzieję, że ten artykuł okaże się pomocny.

Sprawdź Kreator aplikacji mobilnych dla różnych platform eCommerce:

Convert-your-ecommerce-website-to-app

PrestaShop Mobile App Builder

OpenCart Mobile App Builder

Magento Mobile App Builder

Magento 2 Mobile App Builder

WooCommerce Mobile App Builder

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *