Wskazówki dotyczące usprawnienia zarządzania dostawami za pomocą aplikacji Delivery Boy

tips-to-make-delivery-management-more-efficient-using-delivery-boy-app

Zarządzanie dostawami to proces transportu produktu z jednego końca na drugi, zapewniający brak uszkodzeń w najbardziej efektywny i wydajny sposób. Często określane jako zarządzanie wysyłką lub flotą, pojawia się pytanie: Jak uzyskać te elementy przeniesione z punktu A do punktu B? Jak sprostać wyzwaniom pojawiającym się podczas zarządzania dostawami w eCommerce? Firmy B2C wymagają solidnego systemu dostaw, który może obsługiwać śledzenie zamówienia od odbioru do dostawy, aby zapewnić doskonałą obsługę klienta. Ta rola nigdy nie była tak pożądana, ponieważ oczekiwania klientów wciąż rosną. Odkąd eCommerce się rozwija, popyt na dostawy do domu wzrósł, a posiadanie systemu dostarczania miar ma pierwszorzędne znaczenie.

Co to jest zarządzanie dostawami?

czym-jest-zarządzanie-dostawami

Zarządzanie dostawami rozpoczyna się po złożeniu zamówienia przez klienta. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem małej firmy B2C, czy międzynarodową marką, zarządzanie dostawami nie jest takie proste. Właściciel sklepu musi zająć się logistyką, statusem zamówienia, dostawcą, kierowcą pojazdu, kosztami wysyłki, a także stanem produktu w momencie, gdy dotrze do klienta. Zawsze możesz zatrudnić kierownika dostawy. Kierownik ds. Dostaw, logistyki lub wysyłek jest powszechnie nazywany osobą odpowiedzialną za dostawy. Odpowiedzialny za dostawę jest również odpowiedzialny za dostawę lokalną i kontrolę operacji kierowców. Stanowią też pośredni punkt komunikacji między magazynami a dostawcami w mniejszych firmach. Kierownicy dostaw wolą koncentrować się na problematycznych miejscach, takich jak zaległe zamówienia, w bardziej niezawodnych operacjach, w których zamówienia są przetwarzane programowo. Dostępnych jest wiele programów i modułów do zarządzania dostawami, które mogą pomóc w bezproblemowej obsłudze całego procesu dostawy do domu. A jeśli masz sklep PrestaShop lub OpenCart, to masz szczęście, ponieważ KnowBand uruchomił aplikację Delivery Boy na obie platformy. To z pewnością pomoże Twojej firmie zajmującej się dostawami do domu, aby skutecznie nią zarządzać.

Aplikacja mobilna KnowBand Delivery Boy

Właściciele sklepów eCommerce często borykają się z opóźnionymi dostawami lub kłopotliwym zarządzaniem. Klient, który składa zamówienie, potrzebuje dostawy jak najszybciej. Głównym obowiązkiem administratora sklepu eCommerce jest zapewnienie szybszej i wygodnej dostawy produktu. Oferujemy poręczną aplikację mobilną dla chłopca i panel administracyjny, aby uprościć zarządzanie i dostarczanie do użytkowników. Sprawdź je:

Aplikacja mobilna PrestaShop Delivery Boy

Aplikacja mobilna OpenCart Delivery Boy

Zwiększ efektywność systemu dostarczania za pomocą aplikacji mobilnej dostawcy

Ponieważ omówiliśmy wyzwania i wskazówki, jak je pokonać, nadszedł czas, aby zapoznać się z rozwiązaniem, które jest natychmiast dostępne w Twoim sklepie. Gotowa aplikacja dla chłopca dostawczego do zarządzania systemem dostaw! To może być

1. Łatwa konfiguracja i dostosowanie:

Możesz skonfigurować Delivery Boya z panelu administracyjnego modułu. Aplikację można dostosować do preferowanego motywu i dodać logo oraz nazwę marki.

2. Utwórz profil dostawcy:

Rejestracji można dokonać, dodając dane osobowe dostawcy, takie jak imię i nazwisko, adres e-mail, zdjęcie profilowe, numer pojazdu, typ pojazdu itp.

3. Powiadamiaj za pomocą automatycznych wiadomości e-mail:

Po skonfigurowaniu konta Delivery Boy przez administratora dane logowania do aplikacji Delivery Boy są wysyłane pocztą elektroniczną. Możesz także włączyć lub wyłączyć Delivery Boya z panelu administracyjnego (poprzez administratora sklepu).

4. Chłopiec dostawy może sprawdzać zamówienia

Dostawca może sprawdzić zamówienia w swojej okolicy. Które z nich są bliżej, ile zamówień zostało złożonych, a ile faktycznie oczekuje?

5. Przyjmij lub odrzuć zamówienia

Dostawca może przyjąć zlecenie dostawy lub jeśli lokalizacja nie jest odpowiednia lub jest zrobiona z dnia lub w nagłym przypadku, może również odrzucić to samo z uzasadnieniem.

6. Dostawa stopni do drzwi:

Dzięki bezdotykowemu systemowi dostaw otrzymuj zamówienia lokalnie, korzystając z łatwej nawigacji.

7. Powiadomienie push:

Gdy zamówienie zostanie złożone lub zostanie wysłane, lub o przewidywanym terminie dostawy lub gdy zamówienie zostanie ostatecznie dostarczone, powiadomienie Push powinno trafić na urządzenie klienta. i dużo więcej. Sprawdź to informacyjny przewodnik dla dalszych szczegółów.

Wyzwania w zarządzaniu dostawami:

Właściciele handlu elektronicznego lub właściciele sklepów fizycznych mają do czynienia z różnymi problemami, gdy zapewniają swoim klientom dostawę do domu na żądanie. Najbardziej irytujące jest czekanie bez znajomości statusu zamówienia. Omówiono tutaj niektóre z wyzwań:

  • Nieprawidłowe informacje o śledzeniu – problem ze znalezieniem określonych adresów w dostawach. Brak możliwości śledzenia agentów / kierowców.
  • Opóźniona dostawa – Klienci nie znają szacowanego czasu przybycia.
  • Obsługa odmowy dostawy przez klienta –
  • Brak odpowiedniej bazy danych dostaw, agentów i klientów
  • Komunikacja z kierowcami / agentami jest trudna

Możesz potrzebować oprogramowania, które będzie obsługiwać Twoje dostawy, aby usprawnić system zarządzania dostawami. Ale ten program często kosztuje dużo pieniędzy. Ale na rynku dostępne są przyjazne dla kieszeni i lepsze rozwiązania. Zrozummy, co powinny potrafić aplikacje do zarządzania dystrybucją.

Wskazówki dotyczące usprawnienia zarządzania operacjami dostaw

Realizując więcej dostaw przy mniejszych zasobach (roboczogodziny, sprzęt, paliwo), działalność dystrybucyjna nieustannie próbuje obniżyć koszty, zapewniając jednocześnie wysoki poziom obsługi klienta. Kierownicy dostaw często używają różnych instrumentów i technik w celu optymalizacji swoich wskaźników i skalowania swoich działań.

1. Ustaw swoje priorytety:

Prostym sposobem na zaplanowanie dnia jest priorytetyzacja zamówień. W ten sposób możesz sklasyfikować tych klientów lub przystanki, które muszą być obsłużone, na podstawie znaczenia zamówienia lub podanej daty kalendarzowej. Określając priorytet zlecenia, informujesz algorytm, co musi być uwzględnione w optymalizacji ścieżki. Lub z drugiej strony, jeśli napotkasz ograniczenia zasobów, pozwól, aby zamówienia zostały przesunięte na inny termin.

2. Nigdy nie podejmuj zobowiązań, których trudno jest się trzymać

Dzisiejsi konsumenci oczekują odpowiedzialności i bardziej przejmują się dostawami niż tempem w obiecanych przedziałach czasowych. Jeśli nie uda się spełnić tych oczekiwań konsumentów, organizacje narażają się na uszkodzenie swojego wizerunku. Fałszywe zobowiązania odstraszą Twoich klientów. Być może tym razem udało Ci się osiągnąć swój cel, ale jeśli nie dostarczysz produktu na czas, stracisz potencjalnego leadera i wpłyniesz na wskaźnik retencji.

3. Szybciej odbieraj zamówienia

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby szybciej zbierać zamówienia: zaplanować listę zamówień pod kątem pozycji towaru w magazynie, odebrać kilka zamówień naraz (kompletacja partii), zastanowić się, ile czasu zajmie pobranie produktów, rozważyć najlepszy obsługują różne rozmiary wybranych produktów i sprawdzają, czy ludzie lub roboty szybciej wybierają je z magazynu.

4. Włącz system śledzenia zamówień i pojazdów

Śledzenie pojazdu z integracją mapy Google to już nie fizyka jądrowa. Widoczność lokalizacji pojazdów w czasie rzeczywistym może pomóc dyspozytorom zrozumieć, kiedy kierowca zboczył z kursu, oszczędzając cenne zasoby i unikając kosztownych opóźnień. Zespoły obsługi klienta wykorzystują również śledzenie pojazdów, aby informować klientów, kiedy ich dostawa prawdopodobnie zostanie zakończona. Dzięki śledzeniu pojazdu dowiesz się, czy kierowca zmierza we właściwym kierunku w drodze do kolejnej dostawy, czy też nie. Możesz nawet dowiedzieć się o informacjach o ruchu drogowym dzięki śledzeniu w czasie rzeczywistym i inteligencji geolokalizacyjnej.

5. Zaktualizuj swój system dostarczania za pomocą technologii

Technologia połączona ze sztuczną inteligencją poprawia umiejętności człowieka i ogranicza codzienną pracę. Na kilka różnych sposobów sztuczna inteligencja może zoptymalizować zarządzanie dostawami: czat-boty obsługi klienta, rozpoznawanie obrazu, w którym sztuczna inteligencja wyodrębnia informacje z obrazu, identyfikacja anomalii, zapewnienie jakości poprzez śledzenie obrazu, wideo i danych, przewidywanie czasu dostawy, kamery do wykrywania oszustw , roboty dostawcze i nie tylko. Możesz obniżyć koszty wysyłki dzięki kilku profesjonalnym wskazówkom omówionym w moim poprzednim wpisie na blogu:

6 prostych sposobów na obniżenie kosztów wysyłki

Wnioski:

Oczywiście w Twoim sklepie internetowym zawsze bezpieczniej jest mieć zintegrowany system śledzenia przesyłek do zarządzania dostawami. Aplikacja PrestaShop Delivery Boy i OpenCart Delivery Boy to zintegrowane rozwiązanie eCommerce z pełnymi funkcjami śledzenia, w tym panelem śledzenia podanym na zapleczu modułu. Dzięki temu nigdy nie musisz wychodzić ze swojego sklepu PrestaShop.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *