Opłaty z tytułu naruszenia przepisów antymonopolowych UE nakładane na Qualcomm w związku z postępowaniami dotyczącymi iPhone'a Modem w Niemczech

qualcomm-to-face-more-antitrust-charges

Qualcomm, wiodąca organizacja produkująca mikroukłady, w najbliższych dniach spotka się z karami Komisji Europejskiej związanymi z opłatami antymonopolowymi. Firma jest rzekomo za płacenie Apple, aby uniknąć konkurencyjnych firm w branży.

Dlaczego Qualcomm podlega kontroli UE?

Apple wniosło te działania antymonopolowe Qualcomm w światło, składając raport do Dyrekcji Generalnej ds. Konkurencji na początku tego roku. Teraz urzędnicy UE chcą zapytać Qualcomm o zarzuty. Skarga wniesiona przeciwko Qualcomm zawiera próby egzekwowania patentów w Niemczech. Motywem stojącym za tym działaniem antymonopolowym jest bezpośrednie działanie przeciwko Apple, zmuszając ich do kupowania żetonów zamiast dzielenia łańcucha dostaw z Intelem. Obie firmy porozumiały się w pokojowy sposób, zanim pojawił się Intel. Qualcomm używał do dostarczania chipów do producenta iPhone'a po niższych kosztach. Ale kiedy Apple poruszyło zainteresowanie Intela, Qualcomm próbował narysować linię. Ta bitwa o patent na Qualcomm z Apple była punktem kulminacyjnym od wielu lat. Wcześniej, Qualcomm poprosił nawet o plany na chipy Intela używane w iPhone'ach. Firma chciała mieć schematy chipów używanych w iPhone'ach Apple, ale Intel wrócił

Czy Qualcomm okaże się winny?

Producent mikroprocesorów wyszedł również z innych spraw związanych z Antitrust. Spór Qualcomm z Tajwanem zakończył się ugodą W tym roku. Cóż, próby tej sprawy z Apple zaczną się za kilka miesięcy. Dowiemy się wtedy, czy firma zajmująca się biznesem omija opłaty, czy też kolejna grzywna UE jest w toku.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *