Gra Apple i Yahoo plus spór: Apple ponownie pod zarzutami antymonopolowymi w Japonii

apple-and-yahoo-antitrust-dispute

W czwartek, sierpniu 16, 2018, Apple został sondowany w Japonii za antykonkurencyjne praktyki przeciwko platformie gier Yahoo. Apple został oskarżony o wywieranie presji, aby uniemożliwić wydawcom współpracę z platformą Game Plus Yahoo.

Cała historia

W lipcu 2017, Yahoo Japan wymyśliło platformę Game Plus, która umożliwia użytkownikom strumieniowanie gier online bez konieczności ich pobierania. Korzystał także z mniejszej liczby ograniczeń dotyczących sprzedaży, opłat i aktualizacji w porównaniu do sklepu Apple App Store. Platforma ta zyskała zainteresowanie wielu firm o kilku wielkich nazwiskach na liście, takich jak Square Enix Holdings i wiele innych. Apple, który niedawno stał się Firma 1 Trillion, wziął ten Game Plus Model jako bezpośrednie zagrożenie dla ich App Store. Zaczęło naciskać firmy, aby wycofały się z Yahoo. Niektóre z nich zostały nawet wyłączone z listy. jabłko

W jaki sposób wpłynęło to na platformę gry?

Presja Apple na Yahoo, aby podważyć platformę Game Plus obniżyła swój budżet we wrześniu 2017. Po tym, jak organizacje zaczęły wycofywać się z platformy, Yahoo przestało promować swoje usługi. Yahoo zgłosiło te problemy Komisji ds. Uczciwego Handlu i ministerstwu przemysłu od ostatniej jesieni, a teraz badają tę sprawę.

Zarzuty antymonopolistyczne nie są dla Apple nowością

Przechodzenie przez zarzuty antymonopolowe nie jest niczym nowym dla Apple. Jego Uniwersalne naruszenie zgodności jest najnowszy na talerzu. Irlandzki rachunek podatkowy i jego Bitwa antytrustowa Qualcomm również prowadzą na tej liście. Apple nie odpowiedział na żadne z tych oskarżeń o Yahoo. Rzecznik Yahoo Japan powiedział, że dodają tytuły gier na stronie internetowej. Poczekajmy, aż Apple skomentuje tę sprawę i zobaczymy, gdzie ta walka będzie miała miejsce w przyszłości.

Źródło artykułu:https://www.financialexpress.com/industry/apple-faces-antitrust-action-in-japan-says-report/1282163/

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *