Facebook wprowadza dla sklepów WhatsApp i inne aktualizacje dotyczące handlu

facebook-is-expanding-to-whatsapp-shop

Facebook wdraża funkcję „Sklep” w komunikatorach WhatsApp i Facebook Marketplace. W ostatnim poście na Facebooku Mark Zukerberg wspomniał o nadchodzących nowych narzędziach handlowych. Najnowsze aktualizacje dotyczą Facebooka, Instagrama i WhatsApp, które pomogą firmom uczynić zakupy wygodniejszymi. Omówiliśmy wszystkie nadchodzące funkcje najczęściej używanych platform mediów społecznościowych. Przeczytaj to!

Funkcja sklepu WhatsApp

Wkrótce przed dokonaniem zakupu będziesz mieć możliwość przeglądania sklepu na WhatsApp i interakcji z firmą.

WhatsApp-sklepy-facebook-aktualności

Sklepy na Marketplace

W Stanach Zjednoczonych gigant mediów społecznościowych umożliwi dodawanie produktów Shops do Marketplace. Będzie to okazja, ponieważ Facebook odwiedza co miesiąc ponad miliard osób. Planują znieść opłaty dla sprzedawców biznesowych do czerwca 1 r. Wielka wiadomość dla małych firm!

Spersonalizowane reklamy sklepu na Facebooku

Facebook i Instagram stały się platformami brandingu osobistego dla twórców treści i marketerów cyfrowych. Ludzie wyświetlają reklamy wśród docelowych odbiorców. Firmy chcą zapewniać płynne i odpowiednie zakupy, a także chcą oferować zakupy tak spersonalizowane, jak Twój kanał informacyjny. Dlatego Facebook uruchamia reklamy sklepów, które dostarczają spersonalizowana reklama doświadczenia na podstawie historii zakupów ludzi.

Rozszerzono funkcję wypróbowania AR

Handel idzie w parze z technologią. Wraz z wdrożeniem AR i wirtualnej rzeczywistości, sektor eCommerce widzi wiele nowych dodatków w stylu marketingu i brandingu. Facebook inwestuje w immersyjne technologie, takie jak rozszerzona rzeczywistość i sztuczna inteligencja, które będą stanowić podstawę przyszłych zakupów online.

Spersonalizowane doświadczenie

Użytkownicy robiący zakupy na firmowej stronie Instagrama do udostępniania zdjęć będą mogli klikać towary i identyfikować porównywalne produkty w Sklepach za pomocą techniki sztucznej inteligencji zwanej „wyszukiwaniem wizualnym”, która zostanie przetestowana w nadchodzących miesiącach.

  • Wirtualne wyszukiwanie

Według Zuckerberga użytkownicy będą mogli korzystać z tego wyszukiwania z poziomu aplikacji lub z własnych rolek aparatu. Dzięki AR pomogą użytkownikom wyobrazić sobie produkty przed dokonaniem zakupu. Zastanawiasz się, jak dodać tę funkcję do swojego sklepu?

instagram-wizualne-search-facebook-nowy

  • Recenzja i ocena dla Instagram Business

W nadchodzących miesiącach Facebook będzie dodawać oceny i recenzje do produktów w Sklepach na Instagramie.

  • Jeden sklep na każdą platformę

Firmy muszą tylko raz stworzyć swój sklep, aby działał na Facebooku, Instagramie i WhatsApp. Sprawdź szczegóły na oficjalnej platformie – Kliknij tutaj.

Moduły eCommerce zwiększające zaangażowanie klientów

Stwórz sklep na Facebook Fan Page
Knowband oferuje moduł sklepu na Facebooku dla PrestaShop Platformy & Magento, które pozwalają właścicielom sklepów synchronizować produkty ze sklepu ze sklepem na Facebooku. Odwiedzający stronę na Facebooku mogą przeglądać produkty na Facebooku. Ten moduł pomaga zautomatyzować tworzenie listy produktów i aktualizować stan zapasów bez dodatkowych wysiłków.

Udostępniaj i wygrywaj zniżkę na Facebooku
Zachęć klientów do udostępniania produktów na Facebooku, aby wygrać specjalne rabaty. Kod kuponu rabatowego można wykorzystać do dokonania zakupu w sklepie. Ten moduł jest dostępny dla PrestaShop, OpenCart platformy.

Szukaj według obrazu:
Pozwól klientom wyszukiwać produkty według obrazu. Wyszukiwanie wizualne pomaga klientom w łatwym znajdowaniu produktów i poprawia komfort użytkowania. Moduł wyszukiwania grafiki jest dostępny dla PrestaShop OpenCart platformy.

 

To może Cię zainteresować:

 

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *