Facebook nabywa popularną wyszukiwarkę GIF Giphy

Facebook acquires Giphy

Największa platforma społecznościowa, którą nabył Facebook Giphy; popularna wyszukiwarka, która pozwala użytkownikom udostępniać animowane obrazy lub krótkie filmy bez dźwięku, znana jako GIF. Faktyczny koszt akwizycji nie został jeszcze ujawniony przez żadne z tych dwóch źródeł, ale wiele źródeł ujawnia, że ​​transakcja została sfinalizowana na prawie 400 milionów USD. Facebook planuje zintegrować Giphy z własną platformą społecznościową do udostępniania zdjęć Instagram, którą nabyli w 2012 roku za 1 miliard dolarów. Firma oficjalnie ogłosiła, mówiąc:

„GIPHY, lider w dziedzinie ekspresji wizualnej i twórczości, dołącza dziś do firmy Facebook jako członek zespołu Instagram”.

Następnie powiedzieli:

„GIPHY sprawia, że ​​codzienne rozmowy są bardziej zabawne, dlatego planujemy jeszcze bardziej zintegrować ich bibliotekę GIF z Instagramem i naszymi innymi aplikacjami, aby ludzie mogli znaleźć właściwy sposób wyrażania siebie”.

Dwa lata później, w 2014 roku, Facebook kupił również popularną platformę do przesyłania wiadomości WhatsApp za 19 miliardów dolarów. Przejęcie nie oznacza, że ​​Giphy nie będzie już posiadać żadnej części, ponieważ jest sprzedawany na Facebooku. Giphy będzie nadal obsługiwać swoją bibliotekę. Facebook wyczyścił to, mówiąc:

„Ludzie nadal będą mogli przesyłać pliki GIF; programiści i partnerzy API będą nadal mieć taki sam dostęp do interfejsów API GIPHY, a społeczność kreatywna GIPHY będzie nadal mogła tworzyć świetne treści”.

Giphy potwierdził to samo w swoim ogłoszeniu

A dla naszych partnerów i programistów API / SDK: GIF-y GIPHY, naklejki, emotikony itp. Nigdzie się nie wybierają. Będziemy nadal udostępniać GIPHY szerszemu ekosystemowi ”.

W blogu na Facebooku napisano, że 50% ruchu Giphy pochodzi z aplikacji Facebooka, z czego prawie połowa pochodzi z Instagrama.

Kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o Giphy

1. Giphy została założona przez Alexa Chunga i Jace'a Cooke w lutym 2013 r. 2. W sierpniu 2013 r. Giphy zintegrował się z Facebookiem, umożliwiając tym samym użytkownikom sieci publikowanie, umieszczanie i udostępnianie plików GIF na Facebooku. Trzy miesiące później Giphy również zintegrował się z Twitterem. 3. Giphy został uznany za 100 najlepszych stron internetowych w 2013 r., Zgodnie z PC Magazine. 4. W marcu 2015 r. Giphy nabyła Nutmeg; usługa przesyłania wiadomości GIF. Przejęcie zbiegło się w czasie z własną platformą programistyczną Facebook Messenger, w której Giphy dołączył do kilku ekskluzywnych aplikacji w swoim debiucie. 5. W sierpniu 2015 r. Giphy uruchomiła drugą aplikację mobilną „GIPHY Mobile Cam”, która pozwoliła użytkownikom tworzyć i udostępniać pliki GIF w różnych sieciach społecznościowych. 6. W lipcu 2017 r. Giphy ogłosiła, że ​​ma 200 milionów aktywnych użytkowników dziennie zarówno między interfejsem API, jak i witryną, przy prawie 250 milionach aktywnych użytkowników miesięcznie w witrynie.

Twój koszyk Moduł sklepu FB Knowband która pozwala zintegrować stronę biznesową Facebooka z witryną i pozwala dostosować sklep Facebook. Moduł jest dostępny dla PrestaShop i Magento.


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *