Poznaj lepiej funkcję członkostwa w dodatku Prestashop Marketplace Addon

Get to know the Membership functionality of the Prestashop Marketplace Addon better

Nie jest tajemnicą, że dodatek do rynku Prestashop firmy Knowband to oszałamiająca opcja. Co więcej, jest to narzędzie, które może pomóc Ci rozwinąć Twój biznes eCommerce. Jak? Po prostu przekształcając swój sklep w rynek. Ponadto, gdzie wielu sprzedawców może przyjść i bez wysiłku sprzedawać swoje produkty. W końcu to ty, administrator, czerpiesz korzyści z całej transformacji. Wszystko, co musisz zrobić, to skonfigurować ustawienia modułu Prestashop Multi-seller Marketplace i zacząć zarabiać duże pieniądze.

Wtyczka Prestashop Multi-vendor Marketplace ma wiele ustawień, które administrator może skonfigurować. Jednak jeśli chodzi o zarabianie, istnieją trzy różne opcje. Oni są:

 1. Prowizje
 2. Opłaty za Listę Produktów; oraz
 3. Plany członkostwa

Cóż, istnieją różne ustawienia dla różnych modeli przychodów. Skupimy się jednak na ostatniej opcji � Plany członkowskie.

Jaka jest funkcja członkostwa w module Marketplace dla wielu dostawców Prestashop?

Poznaj lepiej funkcję członkostwa w dodatku Prestashop Marketplace Addon

Jeśli chcesz rzucić okiem na szczegóły funkcji członkostwa, możesz to przeczytać tutaj. Członkostwo lub subskrypcje są obecnie wszędzie. Począwszy od ulubionej platformy OTT po portale zakupów online, takie jak Zomato i inne. Dlatego korzystając z formatu subskrypcji, administrator może zarabiać za każdym razem, gdy sprzedawca dołącza do platformy. Ponadto na czas określony. Co więcej, po wygaśnięciu planu członkostwa mogą go odnowić lub zaprzestać sprzedaży na platformie.

Teraz, gdy znasz już tę funkcję, przyjrzyjmy się różnym ustawieniom, które możesz znaleźć w zakładce Członkostwo. Czy powinniśmy?

Karta Członkostwo Ustawienia wtyczki Prestashop Marketplace

karta-członkostwa-ustawienia-wtyczki-prestashop-marketplace

 • Włącz funkcjonalność planu członkostwa

Dzięki tej funkcjonalności Moduł rynku Prestashop, administrator może aktywować lub dezaktywować plany członkostwa na platformie. Co więcej, po aktywacji sprzedawcy mogą wybierać spośród różnych tworzonych planów członkostwa.

 • Wyślij e-mail aktywacyjny planu członkostwa

Dzięki temu ustawieniu administrator może wybrać, czy wysłać wiadomość e-mail z powiadomieniem sprzedawców o aktywacji ich subskrypcji, czy nie. Dlatego po jej włączeniu e-mail aktywacyjny trafia do sprzedawcy, a jeśli jest wyłączony, nie.

 • Szablon e-maila aktywującego plan członkostwa

To ustawienie zawiera szablon e-maila aktywującego plan członkostwa dla administratora. W rzeczywistości administrator może go dostosować zgodnie z potrzebami.

Uwaga: słowa kluczowe, takie jak {{sample}}, zostaną zastąpione treścią dynamiczną w momencie wykonania. Prosimy nie usuwać tego typu słów z szablonu, w przeciwnym razie odpowiednie informacje nie zostaną wysłane w wiadomości e-mail do sprzedającego, jak również do Ciebie. Możesz zmienić tylko pozycję tych słów kluczowych w szablonie. Dozwolone słowa kluczowe {seller_name}, {last_date}, {plan_link}, {product_limit}, {plan_name}.

e-mail aktywacyjny planu członkostwa w dodatku marketplace

 • Wyślij e-mail o wygaśnięciu planu członkostwa

Dzięki temu ustawieniu administrator może wybrać, czy wysłać wiadomość e-mail z powiadomieniem sprzedawców o wygaśnięciu ich subskrypcji, czy nie. Dlatego po jej włączeniu wiadomość e-mail o wygaśnięciu trafia do sprzedawcy, a jeśli jest wyłączona, nie.

 • Szablon wiadomości e-mail o wygaśnięciu planu członkostwa

To ustawienie zawiera szablon wiadomości e-mail o wygaśnięciu planu członkostwa dla administratora. W rzeczywistości administrator może go dostosować zgodnie z potrzebami.

Uwaga: słowa kluczowe, takie jak {{sample}}, zostaną zastąpione treścią dynamiczną w momencie wykonania. Prosimy nie usuwać tego typu słów z szablonu, w przeciwnym razie odpowiednie informacje nie zostaną wysłane w wiadomości e-mail do sprzedającego, jak również do Ciebie. Możesz zmienić tylko pozycję tych słów kluczowych w szablonie. Dozwolone słowa kluczowe {seller_name}, {last_date}, {plan_link}, {product_limit}, {plan_name}.

 • Pokaż wiadomość ostrzegawczą

Dzięki temu ustawieniu administrator może łatwo wyświetlić komunikat ostrzegawczy, gdy plan członkostwa wkrótce wygaśnie. W rzeczywistości dzięki temu sprzedawcy są dobrze poinformowani o odnowieniu lub zakończeniu subskrypcji.

 • Liczba dni pozostałych do planu aktualizacji, kiedy zostanie wyświetlony komunikat ostrzegawczy

To ustawienie dodatku do rynku Prestashop firmy Knowband pozwala administratorowi ustawić liczbę dni pozostałych do wygaśnięcia planu członkostwa.

 • Włącz/wyłącz bezpłatny plan członkostwa

Włącz wyłączanie bezpłatnego planu członkostwa w dodatku do rynku prestashop według knowband

Chcesz przyciągnąć nowych sprzedawców? Możesz łatwo zaoferować im bezpłatny plan członkostwa, aktywując to ustawienie.

 • Włącz/wyłącz limit Aktywność produktu w ramach bezpłatnego abonamentu

To ustawienie jest powiązane z ustawieniem wymienionym poniżej. Ponadto administrator może ustawić liczbę produktów, które administrator może wyświetlać w ramach bezpłatnego członkostwa. W ten sposób administrator może włączyć lub wyłączyć to ustawienie.

 • Limit produktu

W ramach tego ustawienia administrator może ustawić limit produktu, jak wspomniano w ostatnim ustawieniu.

 • Czas trwania Interwał

To ustawienie wtyczki Prestashop marketplace pozwala administratorowi ustawić liczbę dni bezpłatnego członkostwa.

 • Wybierz stan zamówienia, w którym plan członkostwa zostanie oznaczony jako opłacony

W ramach tego ustawienia modułu Prestashop Multi-seller Marketplace administrator może wybrać status zamówienia, który oznacza plan członkostwa jako oznaczony jako opłacony.

 • Pokaż pole wyboru planu członkostwa podczas rejestracji sprzedawcy

Jeśli to ustawienie jest włączone, administrator może wyświetlić plan członkostwa w formularzu rejestracji sprzedawcy.

 • Ustawienia przypomnienia planu ostrzegawczego

W tym ustawieniu rynku dostawców Prestashop Multi Marketplace Moduł, administrator może wyświetlać i tworzyć przypomnienia ostrzegawcze. Ponadto podczas tworzenia nowego przypomnienia następujące ustawienia znajdują się na karcie „Dodaj”.

 1. Włącz/wyłącz to przypomnienie
 2. Liczba dni przed wygaśnięciem planu powinna zostać wysłana do sprzedającego.
 3. Temat wiadomości e-mail z ostrzeżeniem, która trafia do sprzedających.
 4. Szablon e-maila z przypomnieniem ostrzegawczym trafia do sprzedawców.
 • Ustawienia przypomnień o wygasłym planie

W ramach tego ustawienia dodatku Prestashop Marketplace Addon administrator może wyświetlać i tworzyć przypomnienia o wygaśnięciu. Ponadto podczas tworzenia nowego przypomnienia następujące ustawienia znajdują się na karcie „Dodaj”.

 1. Włącz/wyłącz to przypomnienie
 2. Liczba dni po wygaśnięciu planu powinna zostać wysłana do sprzedającego.
 3. Temat wiadomości e-mail z przypomnieniem o wygaśnięciu, która trafia do sprzedających.
 4. Szablon wiadomości e-mail z przypomnieniem o wygaśnięciu, który trafia do sprzedawców.
 • Plany Członkostwo

plan członkostwa w prestashop multivendor marketplace

W ramach tego ustawienia modułu rynku Prestashop administrator może przeglądać wszystkie plany członkostwa. Ponadto plany są wymienione z obrazem, identyfikatorem produktu, nazwą planu, ceną, czasem trwania i innymi ustawieniami. Co więcej, w tej zakładce może również stworzyć nowy plan członkostwa. Oto ustawienia:

 1. Nazwa planu
 2. Cena planu, którą sprzedawca musi zapłacić za ten konkretny plan subskrypcji.
 3. Włącz/wyłącz limit aktywności produktu. Ponadto dzięki tym ustawieniom administrator może ustawić liczbę produktów, które będą aktywne w ramach tego planu.
 4. Wybierz przedział czasu trwania planu członkostwa. Ponadto opcje obejmują dni, miesiące i lata.
 5. Dokładny czas trwania planu członkostwa.
 6. Włącz lub wyłącz ten plan członkostwa.
 7. Administrator może dodać obraz do planu członkostwa.
 • Plany członkostwa sprzedawcy

sprzedawca-plany-członkostwa

W ramach tego ustawienia modułu Prestashop Multi-seller Marketplace administrator może przeglądać różnych sprzedawców i ich plany członkostwa. Ponadto może przeglądać wszystkie ustawienia. Ponadto administrator może również tworzyć nowe członkostwa dla sprzedawców. Poniżej znajdują się różne ustawienia na karcie „Dodaj”:

plan członkostwa sprzedawcy dla dodatku do rynku prestashop przez knowband

 1. Wybierz Sprzedających dla planów członkostwa.
 2. Wybierz, czy chcesz dodać dostosowany plan, czy nie.
 3. Wybierz plan członkostwa. Dostępne opcje to bezpłatny, srebrny, złoty i platynowy.
 4. Możliwość oznaczenia planu jako zatwierdzonego lub nie.
 5. Aktywuj plan, czy nie.

opinia o rynku

Na końcu

To wszystko, co ma dodatek do rynku Prestashop według ustawień planu członkostwa Knowband. Ponadto funkcjonalność planu członkostwa jest integralną opcją na rynku. Co o tym myślisz? Chcesz dowiedzieć się więcej o rynku Prestashop? Daj nam znać swoje pytania na support@knowband.com.

Akash Goyal

An enthusiast of everything digital. Still processing how e-Commerce has taken the world by storm in the last decade. Gradually improving day by day in bringing you the most helpful content to grow your own brand.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *