Dlaczego hiperlokalne firmy internetowe zyskują popularność w 2023 roku?

Why Hyperlocal Online Businesses are Trending in 2023

Podczas globalnej pandemii Covid-19 ludzie przeszli przez różne trudne okoliczności. Gdzie z powodu blokady nie było dostępnych źródeł zamawiania codziennych niezbędnych artykułów spożywczych. Biznes internetowy zrozumiał potrzebę Firmy hiperlokalne.


Nie tylko hiperlokalne firmy e-commerce pomagały ludziom w czasie pandemii. Ale także bardzo pomógł klientom w spełnieniu ich codziennych potrzeb produktowych. Nawet od czasu pandemii covid, hiperlokalne sklepy online stają się nowoczesnym sposobem zakupów online. Z drugiej strony różne sklepy spożywcze offline i inne firmy zamieszczają online swoje hiperlokalne firmy. W poniższym artykule powiemy kilka słów o przyczynach sukcesu Hyperlocal Marketplaces.

Ale zanim zaczniemy od powodów, omówmy, czym są rynki hiperlokalne i jaki jest przepływ pracy w hiperlokalnych rynkach handlu elektronicznego.

Czym są rynki hiperlokalne?

Po usłyszeniu o rynku, pierwszą myślą, która pojawia się w umyśle, jest platforma internetowa, na której wielu sprzedawców sprzedaje swoje produkty. Na przykład możemy rozważyć eBay, Amazon i Flipkart, ponieważ platformy te umożliwiają sprzedawcy wystawianie listy swoich produktów i sprzedawanie ich klientom na całym świecie.

Podróż Ruta de la Plata w liczbach rynek hiperlokalny jest również rodzajem rynku, ale jedyna różnica między rynkiem a rynkiem hiperlokalnym polega na tym, że rynek hiperlokalny świadczy usługi tylko na niewielkim obszarze geograficznym.

Ponadto, podobnie jak rynki, na hiperlokalnym rynku różni sprzedawcy internetowi mogą wystawiać swoje sklepy i sprzedawać swoje produkty. Ostatecznie całym procesem będzie zarządzał administrator sklepu. Ponadto, w zamian za pozwolenie sprzedawcom na sprzedaż, hiperlokalni administratorzy rynku zarabiają od sprzedawców wysoką prowizję. Możesz także sprawdzić Knowband PrestaShop Rynek hiperlokalny Dodatek, aby uzyskać więcej informacji.

Dlaczego firmy Hyperlocal Marketplace zyskują na popularności?

Dlaczego firmy Hyperlocal Marketplace zyskują na popularności

Istnieją różne przyczyny sukcesu hiperlokalnych rynków internetowych. Na przykład platformy handlowe oferują sprzedawcom usługi szybkiej dostawy, a także gwarancje najlepszej ceny.

Rynki hiperlokalne umożliwiają klientom składanie zamówień od wielu sprzedawców:

Jednym z głównych powodów przyciągania klientów do hiperlokalnych rynków jest to, że mają możliwość składania zamówień od wielu sprzedawców. W przypadku, gdy klient nie jest w stanie znaleźć poszukiwanego produktu na aukcjach sprzedawcy, może najechać kursorem na następny. Ponadto będą mieli możliwość wyboru spośród wielu sprzedawców.

Tak więc, w przeciwieństwie do rynków offline, rynki hiperlokalne zapewniają opcje porównywania ofert z wielu różnych numerów.

Szybki system zamówień:

W przypadku zakupów online zamówienia online docierają w ciągu 2-3 dni. Z drugiej strony hiperlokalne sklepy internetowe wygrywają z ogromną przewagą. Na przykład, jeśli składasz zamówienie w internetowym sklepie spożywczym, zamówienie nie zajmie od 20 do 30 minut, zanim dotrze do Twoich drzwi.

Tak więc system szybkich zamówień jest kolejnym powodem sukcesu hiperlokalnych rynków, które przyciągają klientów do platform.

Doskonały system obsługi klienta:

Posiadanie doskonałego systemu wsparcia pomaga każdej firmie znaleźć lojalność klientów. W ten sposób, stosując to samo podejście, hiperlokalne rynki osiągnęły lojalność klientów, a także zasięg marki. Chociaż te rynki obejmują tylko określoną strefę lub region. Jednak jeśli doskonale wykorzystasz każdą uncję, szanse na maksymalne wykorzystanie rynku.

Jakie firmy mogą korzystać z Hyperlocal Marketplaces dla firm?

Jakie firmy mogą korzystać z Hyperlocal Marketplaces dla firm

Firmy oparte na żywności:

Jeśli jesteś sprzedawcą offline i szukasz możliwości rozpoczęcia działalności online, hiperlokalne rynki mogą być dla Ciebie idealnym pomysłem. Nie tylko możesz zarejestrować swój sklep online, ale także możesz zarobić grzywnę jako prowizję, pozwalając sprzedawcom zewnętrznym zarejestrować swoje produkty. Na przykład, jeśli jesteś zainteresowany uruchomieniem hiperlokalnego rynku. Możesz też sprawdzić Moduł Knowband PrestaShop Hyperlocal Marketplace.

Moduł posiada opcję jednorazowej płatności. Więc nie krępuj się płacić za korzystanie z modułu w okresach miesięcznych / rocznych.

hiperlokalne funkcje rynku

Firmy spożywcze:

Podobnie jak biznes spożywczy, inną kategorią biznesową stworzoną specjalnie dla hiperlokalnych rynków są sklepy spożywcze. Jest to rodzaj biznesu, który działa skutecznie w ograniczonej strefie geograficznej. Tak więc druga opcja uruchomienia hiperlokalnego rynku internetowego z biznesami internetowymi opartymi na produktach spożywczych.

Firmy farmaceutyczne:

Sektor farmaceutyczny zawsze miał szeroki zakres w sektorze biznesowym online. Nie tylko można znaleźć różne firmy internetowe sprzedające leki i inne usługi online. Tak więc, jeśli szukasz firmy farmaceutycznej opartej na hiperlokalnych rynkach, pomysł brzmi.

Co więcej, istnieje wiele opcji, z którymi można rozpocząć hiperlokalny rynek. Tak więc, jeśli nie jesteś zaznajomiony z umiejętnościami kodowania i planujesz je rozpocząć. Zawsze możesz sprawdzić hiperlokalny rynek Knowband stworzony dla sprzedawców PrestaShop.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *