9-underrated-opencart-extensions-to-look-out-for

9 niedocenianych rozszerzeń OpenCart, na które warto zwrócić uwagę

Kiedy przechodzimy przez forum OpenCart, napotykamy wiele takich pytań, w których sprzedawcy stawiają swoje wymagania, które naszym zdaniem mogą zostać spełnione przez rozszerzenia, które nie są popularne lub których nie są świadomi. Popularne rozszerzenia są zawsze na żądanie, podczas gdy inne rozszerzenia pozostają niezauważone. W tym artykule omówię te przydatne, ale niedoceniane rozszerzenia, które mogą być owocne dla sprzedawców OpenCart.

1. Preferowany czas dostawy

preferowany czas dostawy

Preferowany czas dostawy OpenCart rozszerzenie pozwala klientom wybrać żądaną datę i godzinę dostawy zamówienia. Często zdarza się, że klienci chcą otrzymać produkt w ustalonym terminie i przedziale czasowym; głównie wtedy, gdy chcą komuś podarować lub gdy nie chcą przegapić produktu z powodu jego niedostępności. Za pomocą tego modułu możesz zachęcić użytkowników do wybrania preferowanej daty i godziny dostawy zgodnie z ich wygodą i dostępnością. Korzystając z konfiguracji zaplecza, można dostosować przedziały czasowe, określić dni niedostarczenia, a także pozwolić konsumentom na aktualizację daty i godziny dostawy nawet po złożeniu zamówienia.

2. Zaawansowane jednostronicowe zamówienie

Jeśli nie chcesz, aby Twoi klienci przechodzili przez wieloetapowy proces płatności i chcesz zaoferować krótkie i bezproblemowe zakupy, OpenCart Advanced One Page Checkout to rozszerzenie, którego potrzebujesz. Rozszerzenie dodaje responsywne wyskakujące okienko do kasy w Twojej witrynie i umożliwia klientom przełączanie się między polami kasy bez konieczności ładowania wielu stron lub zmiany adresu URL. Oferuje kasę dla gości, logowanie społecznościowe, możliwość dostosowania pól kasy itp. I zachęca do szybkiej płatności.

3. Lokalizator sklepów i odbiór

lokalizator-sklepu-i-odbiór

Lokalizator i odbiór sklepu OpenCart rozszerzenie zachęca do odbioru w sklepie i umożliwia klientom samodzielne odbieranie produktów ze sklepów w wybranym przez nich dniu i czasie. Mogą zlokalizować pobliskie sklepy i odpowiednio wybrać datę i godzinę odbioru. Możesz dodać (ręcznie lub za pomocą przesyłania CSV) wiele sklepów, dostosować czasy odbioru i wykonywać różne inne zadania z zaplecza.

4. Blokowanie spamu

Na forum wielu sprzedawców OpenCart skarży się na otrzymywanie ruchu spamowego na ich stronie internetowej. Można tego uniknąć dzięki Blokowanie spamu OpenCart. OpenCart Blocker pozwala ograniczyć boty przychodzące do Twojej witryny z różnych adresów IP. Możesz określić te adresy IP i zablokować je. Podobnie możesz zapobiegać spamerom z różnych krajów lub agentom użytkownika (Mozilla, Chrome itp.). W przypadku, gdy zablokujesz prawdziwego klienta, może on zgłosić żądanie odblokowania, które możesz sprawdzić z zaplecza. Rozszerzenie pomaga chronić Twoją witrynę internetową dla prawdziwych użytkowników.

5. Menedżer bezpłatnej wysyłki

free-shipping-manager

Konsumenci pragną bezpłatnej wysyłki. Są zachwyceni, jeśli nie muszą płacić ceny wysyłki, ale oferowanie bezpłatnej wysyłki nie jest łatwe, szczególnie dla małych i średnich firm. Z Menedżer bezpłatnej wysyłki OpenCart, możesz utworzyć określone reguły bezpłatnej dostawy, takie jak Bezpłatna dostawa określonej kwoty i określonej wagi. Możesz określić kwotę i wagę zamówienia, które musi zostać dopasowane, aby klient mógł otrzymać bezpłatną wysyłkę swojego zamówienia. Możesz również określić kraje, w których zasady bezpłatnej wysyłki będą ograniczone. Rozszerzenie pomaga zwiększyć średnią wartość zamówienia w Twoim sklepie.

6. Prywatny sklep

Prywatny sklep OpenCart Rozszerzenie umożliwia sprzedawcom oznaczenie ich sklepu lub sklepu jako prywatnego. Mogą ograniczyć dostęp do swojego sklepu i pozwolić na jego przeglądanie tylko wybranym klientom lub hurtownikom. Możesz sprywatyzować cały sklep lub ograniczyć dostęp tylko do niektórych określonych stron. Użytkownicy muszą zarejestrować się na początku i dopiero po zatwierdzeniu przez administratora z zaplecza będą mogli uzyskać dostęp do sklepu.

7. Dostępność produktu Sprawdź według kodu pocztowego

Walidator kodów pocztowych OpenCart Rozszerzenie dodaje zakładkę „Sprawdź dostępność” na stronach produktów, za pomocą której kupujący mogą sprawdzić, czy produkt jest dostępny do dostawy w ich lokalizacji, podając swój regionalny kod pocztowy. Oszczędza to czas klienta, ponieważ nie musi przechodzić do strony kasy, podawać swojego adresu, a następnie potwierdzać, czy kwalifikuje się on do dostawy w Twojej lokalizacji. Klient nie może przejść do strony kasy bez sprawdzenia dostępności produktu.

8. Faktura PDF

faktura pdf

Faktura PDF OpenCart Rozszerzenie umożliwia handlowcom wysyłanie klientom faktury za zamówienie w formacie PDF w wiadomości e-mail z potwierdzeniem zamówienia. Mogą również pobrać je z historii zamówień. Rozszerzenie zawiera wiele opcji dostosowywania faktury.

9. Płatność za pobraniem wraz z opłatą

Płatność gotówką za pobraniem OpenCart Rozszerzenie umożliwia naliczenie dodatkowej opłaty od klientów za ich zamówienie za pobraniem. Jest to pomocne dla tych kupujących, którzy nie chcą udostępniać danych swojej karty stronie internetowej i są gotowi zapłacić dodatkową kwotę w trybie płatności przy odbiorze. Możesz obciążać klientów stałą lub procentową opłatą.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub pomocy dotyczących tych rozszerzeń OpenCart prosimy o kontakt pod adresem support@knowband.com

Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *