Prestashop Marketplace Low Stock Alert Addon – instrukcja obsługi

Wstęp do Prestashop Marketplace Low Stock Alert Dodatek

Ten moduł jest w zasadzie dla sprzedawców, aby dać im znać o malejącym zapasie swoich produktów. W tym module sprzedawca może ustawić określoną ilość produktów, a jeśli którykolwiek z jego produktów dostanie się poniżej tego znaku, sprzedawca otrzyma wiadomość ostrzegawczą dotyczącą obniżenia ceny produktu. Administrator może również ustawić crona, który wyśle ​​pocztę do sprzedawcy, gdy tylko zapasy któregokolwiek z produktów zostaną obniżone lub zaraz po złożeniu zamówienia, co spowoduje zmniejszenie zapasów tego produktu z podanej niskiej ilości zapasów.

Kroki do instalacji

Aby zainstalować tę reklamę, wykonaj następujące czynności:

1. Dodaj folder ad-don w folderze modules twojego systemu.

2. Po dodaniu tego folderu ad-don, system wyświetli listę ad-don na stronie modułu w kategorii funkcji front office, jak podano poniżej:

Instalacja Prestashop Marketplace Low Stock Alert addon | knowband

3. Kliknij Zainstaluj, aby zainstalować to Prestashop Admin Tool Addon.

Lokalizacja menu

Po instalacji, menu zostanie wyświetlone sprzedawcy, jak pokazano na poniższym ekranie:

Menu Lokalizacja interfejsów kont sprzedających | knowband

Po kliknięciu podświetlonego linku system przekieruje sprzedawcę na stronę konfiguracji alertów o niskim stanie zapasów.

Konfiguracja alertu niskiego stanu zapasów

Tutaj wymienione są wszystkie ustawienia modułów. Zostały one wyjaśnione poniżej:

Konfiguracja alertu niskiego stanu zapasów | knowband

Opis ustawień

1. Włącz powiadomienia o niskiej zapłodni: Moduł działa tylko wtedy, gdy to pole jest włączone. Jeśli moduł zostanie wyłączony, moduł nie będzie działał.

2. Niski stan magazynowy: W tym polu sprzedawca ustawi niską ilość zapasów. Jeśli ilość któregokolwiek z produktów sprzedającego spadnie poniżej tej wartości, sprzedawca otrzyma wiadomość e-mail po złożeniu zamówienia lub gdy cron będzie działał.

3. Włącz alert Cron: Jeśli to pole jest włączone, działa cron skonfigurowany przez administratora i jeśli to pole jest wyłączone, sprzedawca nie otrzyma żadnych wiadomości e-mail generowanych przez cron.

4. E-mail z powiadomieniem: Oto e-mail od sprzedawcy, w którym sprzedawca otrzyma e-mail z powiadomieniami o niskim stanie zapasów.

Przepływ pracy modułu

Kiedy sprzedawca włączy moduł i ustawi niską ilość zapasów, a następnie po każdym zamówieniu zostanie złożony na produkty sprzedającego, sprzedawca otrzyma wiadomość e-mail z ostrzeżeniem, jeśli ilość produktu jest teraz niższa niż niewielka ilość zapasów ustalona przez producenta. sprzedawca. Sprzedawca może również otrzymywać pocztę e-mail według crona skonfigurowanego przez administratora na swoim serwerze, ale jeśli sprzedawca wyłączył ustawienia crona z jego interfejsu, to nie otrzyma żadnego z e-maili, które zostaną wygenerowane z crona.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify. We also provide custom module development and customization services for the website and modules.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *