Moduł integracji Prestashop eBay – instrukcja obsługi

 

1.0 Wprowadzenie

Dodatek do integracji Prestashop eBay by Knowband to rozwiązanie, jeśli planujesz zintegrować swój sklep Prestashop z eBay Marketplace. eBay to międzynarodowa korporacja e-commerce z siedzibą w San Jose w Kalifornii, popularna jako internetowa witryna aukcji i zakupów. Ułatwia sprzedaż między konsumentami i przedsiębiorstwami oraz oferuje łatwe. Ponadto konfigurowalny interfejs dla sprzedawców na całym świecie umożliwiający bezproblemowe wystawianie i sprzedawanie swoich produktów. Co więcej, eBay działa w ponad 30 krajach. Lista produktów w serwisie eBay obejmuje ponad 800 milionów ofert, które są nie tylko wyjątkowe, ale także powiązane ze świetnymi ofertami. eBay to rynek, na którym ludzie z całego świata łączą się, aby sprzedawać i kupować produkty różnych sprzedawców, co pomoże właścicielom sklepów zwiększyć sprzedaż i rozszerzyć zasięg sklepu. Właściciele sklepów Prestashop mogą teraz sprzedawać swoje produkty na rynku eBay za pomocą integratora eBay firmy Knowband. Moduł łącznika Prestashop eBay Marketplace integruje sklep Prestashop z eBay Marketplace. Administrator sklepu może teraz wykonywać różne operacje na rynku, w tym listy produktów, mapowanie kategorii, listę zamówień itp. Za pomocą rozszerzenia integracji Prestashop eBay Marketplace.

1.1 Funkcje oferowane przez integratora Knowband Prestashop eBay:

 • Dodatek do integracji eBay Prestashop ułatwia sprzedawcom sprzedaż swoich produktów na popularnym rynku.
 • Moduł złącza eBay Prestashop oferuje listę opartą na profilach, która umożliwia administratorowi sklepu zbiorcze wystawienie produktu na rynku.
 • Sprzedawca może dodawać, usuwać lub ponownie wystawiać produkty z zaplecza integratora eBay Prestashop.
 • Zautomatyzowane podejście wtyczki integracyjnej eBay Prestashop sprawia, że zarządzanie zapasami nie wymaga wysiłku.
 • Administrator ma opcję oferowania żądanych metod wysyłki klientom na rynku z zaplecza modułu integratora eBay Prestashop.
 • Administrator może zsynchronizować zamówienia otrzymane z rynku ze swoją witryną Prestashop. Zmiana statusu zamówienia może zostać zsynchronizowana z witryną ebay.com.
 • Dzięki łatwemu zarządzaniu zapasami i zamówieniami integratora eBay Prestashop sprzedawcy internetowi mogą przy najmniejszym wysiłku dotrzeć do większej bazy odbiorców.
 • Dodatek integratora eBay Prestashop wyświetla listę błędów występujących podczas wystawiania produktów.
 • Najnowsza funkcja modułu eBay Connector umożliwi administratorowi sklepu wybór kraju produktu podczas tworzenia swojego profilu.
 • Teraz właściciel sklepu internetowego z funkcją sprawdzania poprawności zamówienia może zsynchronizować dane dotyczące zapasów produktów zarówno w serwisie eBay, jak i w sklepie Prestashop po złożeniu zamówienia w sklepie Prestashop.

Co nowego w ostatnich ulepszeniach!

Synchronizacja produktów na poziomie profilu:

Knowband’s Dodatek do łącznika rynku eBay Prestashop obsługuje teraz synchronizację produktów na poziomie profilu. Ta funkcja umożliwia sprzedawcom skuteczniejsze zarządzanie listami produktów i synchronizację ich poprzez kategoryzację ich w profilach. Co więcej, każdy profil można dostosować za pomocą określonych ustawień synchronizacji, usprawniając zarządzanie zapasami i zapewniając spójność na różnych platformach.

Lista produktów z niestandardowym tytułem i opisem produktu:

Ulepszony dodatek łącznika eBay Prestashop umożliwia wyświetlanie list produktów z niestandardowymi tytułami i opisami w serwisie eBay. Co więcej, sprzedawcy mogą teraz dostosowywać tytuły i opisy swoich produktów, aby lepiej odpowiadały kryteriom wyszukiwania w serwisie eBay i preferencjom kupujących. To dostosowanie pomaga poprawić widoczność, przyciągnąć więcej potencjalnych nabywców i ostatecznie zwiększyć sprzedaż.

Import zasad biznesowych eBay:

Najnowsza aktualizacja łącznika rynkowego Prestashop eBay firmy Knowband obejmuje import zasad biznesowych eBay. Ta funkcja upraszcza proces importowania zasad biznesowych serwisu eBay do Prestashop, zapewniając zgodność zasad dotyczących wysyłki, zwrotów i płatności. Poprawia zgodność, zmniejsza liczbę błędów ręcznych i oszczędza czas sprzedawców zarządzających wieloma platformami.

Moduł integracji eBay PrestaShop Marketplace firmy Knowband

Moduł integracji PrestaShop eBay Marketplace

Dodatek do integracji Knowband Prestashop eBay Marketplace umożliwia bezproblemową synchronizację produktów, zarządzanie zamówieniami i automatyczne aktualizacje między Twoim sklepem Prestashop a eBay.

ZOBACZ WIĘCEJ

Możesz obejrzeć nasz film na temat „Nowych funkcji modułu integracji rynku eBay firmy Knowband v2.1.6 dla Prestashop” tutaj:

Instalacja 2.0

Po zakupie modułu Prestashop eBay Connector otrzymasz następujące pliki: 1. Spakowany plik z kodem źródłowym modułu integracji eBay Prestashop. 2. Instrukcja obsługi Moduł możesz wgrać na dwa sposoby:

 • Ręcznie, przesyłając pliki z FTP
 • Automatycznie poprzez przesłanie pliku zip od administratora

Instrukcja obsługi

Aby zainstalować rozszerzenie, wykonaj następujące kroki: 1. Rozpakuj plik zip. Zawierałby pliki i foldery, jak pokazano poniżej –

instalacja-prestashop-ebay

2. Skopiuj wszystkie pliki i foldery z rozpakowanego folderu do swojego sklepu “Moduły” na ścieżce – Katalog główny/moduły/. Teraz Prestashop eBay Connector jest gotowy do zainstalowania w Twoim sklepie. Co więcej, możesz go znaleźć w Administracja sklepu -> Moduły i usługi.

automatycznie

 • Zaloguj się na konto administratora i kliknij Moduł i usługi w kolumnie po lewej stronie. Przejdź do Administratora sklepu -> Moduły i usługi

Prestashop-eBay-instalacja-złącza

 • Kliknij na „Prześlij moduł”. Przeciągnij plik lub po prostu wybierz plik z systemu.

moduł-przesyłania-złącza-prestashop-ebay

 • Teraz moduł jest gotowy do instalacji w Twoim sklepie i znajdziesz go w Sklepie Administrator -> Moduły i usługi.
 • Po całkowitym przesłaniu pliku wyświetli się powiadomienie o pomyślnej instalacji modułów.

Zainstalowany moduł złącza prestashop-ebay

Po prawidłowym zainstalowaniu modułu łącznika eBay, Prestashop, przycisk Instaluj automatycznie zmieni się na Konfiguruj.

prestashop-ebay-złącze-instalacja

W przypadku, gdy nie możesz znaleźć eBay Prestashop Connector na liście modułów administracyjnych, spróbuj wyszukać moduł z następującymi szczegółami

Hasło –Integracja z rynkiem eBay
Autor –Poznaj pasmo
Kategoria – Rynek
Filtruj według – Zainstalowane i niezainstalowane / Włączone i wyłączone Po instalacji administrator sklepu może znaleźć menu o nazwie „Integracja z rynkiem eBay” w lewym panelu administratora, jak pokazano poniżej –

Ogólne ustawienie integracji eBay Marketplace firmy Knowband

Konfiguracja systemu 3.0

Zanim przejdziemy dalej, ważne jest, aby wiedzieć, jaki jest prawidłowy przebieg działań w celu skonfigurowania tego systemu, ponieważ kilka rzeczy zależy od innych rzeczy i jeśli się nimi nie zajmiemy, wówczas ich sprawne przetwarzanie stanie się trudne lub może wystąpić błąd -skłonny.

konfiguracja-prestashop-ebay

4.0 eBay Marketplace — konfiguracja konta sprzedawcy

Aby rozpocząć sprzedaż w serwisie eBay Marketplace, musisz mieć konto sprzedającego w serwisie eBay. W tej sekcji wymieniliśmy wszystkie kroki potrzebne do utworzenia konta sprzedającego w serwisie eBay. Poniżej znajdziesz je –

złącze prestashop-ebay

 • Kliknij przycisk „Zarejestruj się”, aby się zarejestrować.

rejestr-złącza-prestashop-ebay

 • Po uzupełnieniu prawidłowych danych kliknij przycisk „dołącz”. Przejdziesz do strony tworzenia aplikacji.

klucz-aplikacji-złącza-prestashop-ebay

 • Wprowadź nazwę aplikacji i kliknij opcję Utwórz zestaw kluczy w sekcji Produkcja. Zostanie otwarty nowy formularz.

Klucz do złącza prestashop-ebay

 • Wprowadź szczegóły i kliknij Kontynuuj, aby utworzyć klucze.
 • Klucze aplikacji będą wyłączone do czasu zasubskrybowania powiadomień o usunięciu/zamknięciu konta eBay Marketplace.
 • Zgodne z Powiadomienia o usunięciu/zamknięciu konta eBay Marketplace wykonują czynności opisane w ogólnych etapach konfiguracji modułu Prestashop eBay Marketplace Integrator.

 • Gdy Twoja rejestracja w serwisie eBay zostanie pomyślnie usunięta/zamknięta. Możesz łatwo uzyskać dostęp do kluczy API serwisu eBay.
 • Wyświetlone zostaną klawisze aplikacji.

produkcja złączy prestashop-ebay

 

 • Nazwa RU:

Aby utworzyć nazwę RU, kliknij przycisk „Dodaj adres URL przekierowania eBay”, jak pokazano na poniższym obrazku.


 • Proszę skopiować przekierowany adres URL z ogólnych ustawień modułu i umieścić go w polach „Twoja autoryzacja zaakceptowana URL1” i „Twoja autoryzacja odrzucona URL1”.

nienazwany-1

 

 

 • Kliknij Zapisz i przetestuj logowanie.

Założenia 5.0

1. Wszystkie produkty posiadające kategorie domyślne jako wybrane w profilu zostaną wystawione w serwisie eBay. 2. Domyślnie bezpłatna wysyłka zostanie dodana do produktów, szczegóły wysyłki będą widoczne w aukcji

 • Usługa wysyłkowa:- UPSGround
 • Rodzaj wysyłki:- Płaskie
 • Można to zmienić na koncie eBay.

3. Domyślnie dodane zostaną zasady zwrotów. Szczegóły zasad to: –

 • Opcja zwrotu pieniędzy — zwrot pieniędzy
 • Dni – 30 dni
 • Opis-Jeśli nie jesteś usatysfakcjonowany, zwróć przedmiot, aby otrzymać zwrot pieniędzy
 • Koszt wysyłkiopłacany przez — kupującego
 • Można go również zmienić na koncie eBay.

4. Konto administratora w serwisie eBay jest połączone z kontem PayPal.

Interfejs administratora 6.0

Menu Prestashop eBay Integrator zawiera następujące opcje:

 1. Ustawienia ogólne
 2. Zarządzanie profilami
 3. Zarządzanie zamówieniami
 4. Stan zamówień
 5. Lista produktów
 6. Synchronizacja zapasów
 7. Zarządzanie szablonami wysyłkowymi
 8. Synchronizacja

Każda zakładka modułu integratora Prestashop eBay została szczegółowo wyjaśniona poniżej.

Ustawienia ogólne 6.1

Już te kroki obejmują połączenie Twojego sklepu z rynkiem eBay. Przejdź do Moduł i Ustawienia interfejsu administracyjnego modułu integracji Prestashop eBay API. Znajdziesz swój moduł, jak pokazano poniżej:

konfiguracja-prestashop-ebay

Każde pole panelu konfiguracyjnego integratora eBay Prestashop zostało wyjaśnione poniżej: –

 • Aktywuj

To jest włącznik/wyłącznik. Administrator ma możliwość aktywacji/dezaktywacji modułu. Jeśli jest włączona, będzie działał tylko ten moduł i wszystkie jego ustawienia, w przeciwnym razie nie będzie żadnego wpływu tego modułu na sklep.

 • Rodzaj konta

Wybór tego pola pozwala administratorowi wybrać typ konta. Właściciel sklepu może wybrać piaskownicę lub aktywną witrynę z listy rozwijanej.

 • Rozmiar obrazu produktu

W tej rozwijanej opcji właściciele sklepów mogą wybrać typ obrazu, który zostanie wysłany do serwisu eBay.

 • Identyfikator dewelopera

To jest pole tekstowe. W tym polu będziesz musiał wprowadzić identyfikator dewelopera konta eBay. Identyfikator dewelopera można znaleźć, logując się na konto programisty w serwisie eBay.

produkcja złączy prestashop-ebay

 • Identyfikator aplikacji

To jest pole tekstowe. W tym polu musisz wprowadzić identyfikator aplikacji swojego konta eBay. Identyfikator aplikacji można znaleźć, jak pokazano na powyższym obrazku.

 • Identyfikator certyfikatu

To jest pole tekstowe. W tym polu będziesz musiał wprowadzić identyfikator certyfikatu konta eBay. Identyfikator certyfikatu można znaleźć, jak pokazano na powyższym obrazku.

 • Nazwa RU

To jest pole tekstowe. W tym polu musisz wprowadzić nazwę RU swojego konta w serwisie eBay. Nazwę RU można znaleźć w zakładce Uzyskanie tokenu z serwisu eBay za pośrednictwem aplikacji po dodaniu adresu URL przekierowania.

aplikacja-token-prestashop-ebays-token

 

 • Paypal email

To jest pole tekstowe. Aby wszystkie aukcje się odbyły, musisz wprowadzić prawidłowy identyfikator pocztowy PayPal.

 1. Zaloguj się na swoje konto sprzedającego w serwisie eBay.
 2. Kliknij ustawienia konta w lewym górnym menu i kliknij konto PayPal.

ustawienia-prestashop-ebay-paypal

3. Teraz zarejestruj się lub połącz już utworzone konto PayPal z kontem sprzedawcy w serwisie eBay.

konta-prestashop-ebay-paypal

Po kliknięciu „Zarejestruj się” zostaniesz przekierowany na stronę tworzenia konta PayPal. Po prostu utwórz profil, podając szczegółowe informacje i łącząc go ze swoim kontem sprzedawcy.

prestashop-ebay-utwórz-konto-paypal

 

 • Link do listy tokenów
 1. Kliknij „Kliknij tutaj, aby dodać tokeny dla wszystkich krajów eBay” w ogólnych ustawieniach modułu.

nienazwany-3

2. Na następnej stronie kliknij przycisk Edytuj przy kraju, dla którego chcesz wygenerować token.

nienazwany-4

3. Na następnej stronie kliknij „Kliknij tutaj”, aby wygenerować token.

nienazwany-5

6.2 Zarządzanie profilami

Karta Zarządzanie profilami integratora Prestashop eBay udostępnia opcje tworzenia profilu dla listy produktów. W tej sekcji administrator będzie mógł zmapować kategorię eBay z kategorią sklepu Prestashop i można zapisać inne szczegóły listy produktów.

6.2.1 Jak dodać Profil do systemu?

Poniżej przedstawiono kroki dodawania profilu do systemu:

Krok 1:Przejdź do integracji z rynkiem eBay-> Zarządzanie profilami (opcja menu)

Krok 2: Przekieruje to administratora na stronę, na której zostaną wyświetlone już dostępne profile (jeśli istnieją). Kliknij na “+” (plus ikona pokazana na zrzucie ekranu poniżej) i przekieruje administratora na nową stronę, na której zostanie wyświetlony formularz z niektórymi polami wejściowymi.

prestashop-ebay-add-profile

Krok 3: Będą dwie zakładki: Ogólne i szczegółowe. Przed dodaniem Ogólne i szczegółowe informacje musimy kliknąć opcję Synchronizuj kategorie.

Kategorie synchronizacji-prestashop-ebay

Synchronizuj kategorie spowoduje zsynchronizowanie kategorii eBay. Co więcej, będzie to przydatne przy mapowaniu kategorii sklepu Prestashop w Zarządzanie profilami >Ogólne sekcja.

Teraz musimy dodać ustawienia Ogólne i szczegółowe do zarządzania profilami.

ustawienia-ogólne-prestashop-ebay

Wybierz witrynę eBay: Integrator Prestashop eBay API umożliwia połączenie Twojej witryny z różnymi platformami eBay na całym świecie. Wybierz witrynę z podanej listy.

Wybierz walutę: Połączenia Rozszerzenie łącznika Prestashop eBay Marketplace oferuje obsługę wielu walut. W tej sekcji wybierz walutę odpowiadającą wybranej witrynie eBay.

Wybierz Język: Integrator Prestashop eBay oferuje wsparcie wielojęzyczne. Wybierz żądany język z menu rozwijanego.

Wybierz profil wysyłki: Profile wysyłki utworzone na karcie Wysyłka zostaną wyświetlone w tej sekcji Integratora API eBay Prestashop. Wybierz opcję, która odpowiada Twoim wymaganiom.

Nazwa profilu: Wprowadź unikalną nazwę profilu.

Wybierz kategorię eBay:Rozwijane menu zawiera listę kategorii eBay, w których mają być wystawione produkty. Administrator sklepu Prestashop może wybrać kategorię eBay. Dodatkowo produkty będą można mapować w wybranym za pomocą integracji z Prestashop eBay Marketplace.

Kategoria sklepu: Wybierz kategorie sklepów, które chcesz zmapować z kategorią eBay. Wszystkie produkty tej kategorii będą następnie można mapować w wybranej kategorii eBay za pomocą modułu Prestashop eBay Marketplace Integrator.

Trwanie: Wybierz czas trwania listy produktów.

Stan produktu:Menu rozwijane umożliwiające wybór stanu produktu, np. Nowy lub Używany itp.

Szablon opisu produktu: Wprowadź opis produktu, aby utworzyć szablon.

Zmień ilość: Wprowadź liczbę produktów wystawionych w serwisie eBay.

Zarządzanie cenami: Wtyczka integrująca Prestashop eBay umożliwia administratorowi sprzedaż produktów na eBay Marketplace po różnych cenach.

Zwiększ lub obniż cenę: Dzięki integratorowi API eBay Prestashop sprzedawca internetowy może zwiększyć lub zmniejszyć wartość ceny z poziomu zaplecza swojego sklepu Prestashop.

Wartość ceny: Właściciel sklepu może wprowadzić kwotę, o jaką chce zwiększyć lub zmniejszyć wartość cen produktów w Marketplace.

Procentowe lub stałe: Moduł integracji API Prestashop eBay umożliwia administratorowi zmianę wartości ceny produktu na rynku o stałą kwotę lub wartość procentową.

Maks. Czas wysyłki produktu: Wprowadź maksymalny oczekiwany czas wysyłki produktów, które mapuje administrator.

Powrót: Włącz przycisk, jeśli chcesz udostępnić swoim klientom opcję zwrotu produktów. W poniższej sekcji masz możliwość wyboru spośród istniejących zasad biznesowych serwisu eBay lub możesz także utworzyć własne zasady zwrotów w ustawieniach administratora modułu.

Opis zwrotu: Wprowadź opis zwrotu.

Powrót w ciągu: Wpisz dni, w których zwrot może nastąpić.

Zwrot zostanie przyznany w następujący sposób: Podaj tryb zwrotu.

Koszt przesyłki zwrotnej zostanie opłacony przez: Wybierz z listy osobę, która zapłaci za przesyłkę zwrotną.

Wybierz metody płatności: Wybierz metody płatności spośród różnych opcji dostępnych w tej sekcji.

Wybierz kraj produktu: Wybierz kraj produktu z listy dostępnych krajów.

Podaj lokalizację produktu: Prześlij lokalizację produktu podczas tworzenia profilu administratora w panelu administracyjnym. Po wypełnieniu formularza i zapisaniu ustawień ogólnych należy dodać specyfikacje związane z wybraną w zakładce kategorią specyfika patka. Wprowadź atrybuty takie same, jak pokazano na obrazku poniżej i zapisz zmiany.

specyfikacja prestashop-ebay

Krok 4: Kliknij Zapisz, wszystkie dane zostaną sprawdzone i zapisane, jeśli są prawidłowe, a profil zostanie utworzony w stanie ukończonym.

6.2.2 Jak edytować istniejący profil?

Oto kroki, aby edytować profil – 1. Przejdź do łącznika eBay Marketplace-> Zarządzanie profilami (opcja menu) 2. Spowoduje to przekierowanie administratora na stronę, na której zostaną wyświetlone już dostępne profile (jeśli istnieją, pokazano na zrzucie ekranu poniżej) .

profile-prestashop-ebay

3. Kliknij na „Edytuj” przycisk odpowiadający każdemu profilowi, jak pokazano na powyższym zrzucie ekranu. 4. Przekieruje administratora na nową stronę, na której zostanie wyświetlony formularz z niektórymi już wypełnionymi polami wejściowymi. Administrator może po prostu zaktualizować wartości i zapisać szczegóły, klikając przycisk “Zapisz“.

6.2.3 Jak włączyć/wyłączyć profil?

Poniżej przedstawiono kroki włączania/wyłączania profilu utworzonego w rozszerzeniu integracji Prestashop eBay: 1. Przejdź do łącznika eBay Marketplace-> Profile (opcja menu) 2. Spowoduje to przekierowanie administratora na stronę Prestashop eBay Marketplace Złącze, na którym już Dostępne profile zostaną wyświetlone.

profile-prestashop-ebay

3. Aby wyłączyć profil, administrator musi kliknąć opcję zaznaczenia pod aktywną kolumną tabeli. 4. Zielony znak wyboru wskazuje, że profil jest aktywny. Aby ją dezaktywować, kliknij przycisk Dezaktywować przycisk, jak pokazano poniżej.

Uwaga: – Wyłączenie profilu spowoduje zakończenie wszystkich produktów wystawionych na aukcji w serwisie eBay, a administrator będzie musiał wystawić je ponownie po ponownym włączeniu profilu.

6.3 Zarządzanie zamówieniami

Wtyczka integracyjna Prestashop eBay umożliwia administratorowi sklepu synchronizację zamówień otrzymanych z rynku. Po zaimportowaniu zamówień można je przetwarzać z poziomu zaplecza modułu złącza Prestashop eBay. 1. Przejdź do Integracja z eBay-> Zarządzanie zamówieniami (opcja menu) 2. Wszystkie zamówienia z serwisu eBay będą dostępne tutaj.

Prestashop-ebay-zarządzanie-zamówieniami

Aby zsynchronizować zamówienia z rynku eBay ze sklepem Prestashop, wykonaj polecenie Synchronizuj zamówienia w serwisie eBay, znajdujące się w prawym górnym rogu. 3. Kliknij widok, aby zobaczyć szczegóły zamówienia i zaktualizować status zamówienia.

6.4 Status zamówienia

Zakładka Status zamówienia w Wtyczka integrująca Prestashop eBay może zmapować statusy zamówień zaktualizowane przez administratora sklepu ze statusami zamówień w serwisie eBay Marketplace.

6.4.1 Jak mapować status zamówienia?

Poniżej przedstawiono kroki mapowania statusu zamówienia – 1. Przejdź do modułu integracji eBay Marketplace-> Status zamówienia (Opcja menu)

stan-zamówienia prestashop-ebay

Po zmianie statusu wykonaj Zaktualizuj status zamówienia cron w zakładce „Zarządzanie zamówieniami”. Zmiany zostaną zsynchronizowane również na platformie Marketplace. (Patrz sekcja 6.3)

Uwaga –

1. Status domyślny oznacza pierwszy status zamówienia w momencie jego złożenia w Sklepie. 2. Status opłacone oznacza, że płatność za zamówienie została dokonana i przyjęta. 3. Status Wysłane oznacza, że zamówione produkty zostały wysłane.

6.5 Lista produktów

Ta sekcja dodatku integratora Prestashop eBay pokazuje listę wszystkich produktów wybranych do wystawienia lub wystawionych na rynku eBay wraz z ich statusem i wartościami, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej

produkty-prestashop-ebay

Dostępne są następujące opcje odpowiadające każdej liście produktów:

 • Wyłącz produkt

Ta zakładka umożliwia administratorowi wyłączyć produkt z zaplecza modułu. Po wyłączeniu produktu nie będzie on wyświetlany w interfejsie Marketplace. Może być widoczny dopiero po włączeniu produktu z backendu.

 • Ponowne wystawienie listy produktów

Ta opcja oferowana przez integratora eBay Prestashop umożliwia administratorowi ponowne wystawienie produktów w przypadku wygaśnięcia aukcji w serwisie eBay Marketplace. Aby ponownie wystawić produkt, administrator musi kliknąć „Ponownie” akcja podana w akcjach zbiorczych.

 • Wersja listy produktów

Jeśli w szczegółach produktu pojawi się jakakolwiek aktualizacja, domyślnie zostanie ona oznaczona jako zaktualizowana i jeśli cron jest ustawiony na tę akcję, zostanie ona wysłana do sprawdzenia. Jeśli administrator chce ręcznie wysłać produkty do sprawdzenia, może oznaczyć produkt i kliknąć „zrewidować” z akcji zbiorczych.

 • Indywidualna synchronizacja produktów

Ta funkcja umożliwia administratorowi synchronizować produkty jeden po drugim (Wraz z opcją synchronizacji zbiorczej w prawym górnym rogu). W ten sposób administrator może odfiltrować produkty, które nie muszą być wyświetlane w interfejsie Marketplace eBay.

 • Wyświetl błędy

Ta funkcja umożliwia administratorowi przeglądanie błędów w produkcie. Administrator może po prostu kliknąć Wyświetl błąd przycisk, a błąd zostanie wyświetlony na ekranie.

 • Odwiedź stronę produktu eBay z poziomu zaplecza

Ta funkcja umożliwia bezpośrednie przejście do strony produktu eBay ze strony produktu modułu. W tym celu administrator musi kliknąć identyfikator eBay, a zrobi to na stronie produktu eBay, jak pokazano poniżej

rejestracja-rejestracji-prestashop-ebay-login

 • Dodawanie produktów z zakładki Listy produktów

Jeśli chcesz dodać produkt do zakładki z listą produktów, administrator musi utworzyć profil produktu w zakładce Profil część modułu. (przeczytaj sekcję 6.2.1).Tam znajdziesz krok po kroku procedurę tworzenia profilu i dodawania produktu w zakładce z listą produktów.

Różne posągi w filtrze listy produktów

Oto kilka różnych statusów w filtrze listy produktów.

filtr-produktów prestashop-ebay

 • Nowość: Po zastosowaniu tego filtra administrator może przeglądać nowe produkty w Marketplace.
 • Katalogowany: Po zastosowaniu tego filtra administrator może przeglądać produkty w Marketplace.
 • Aktualizacja:Po zastosowaniu tego filtra administrator może wyświetlić zaktualizowane produkty w Marketplace.
 • Wystaw ponownie: Po zastosowaniu tego filtra administrator może wyświetlić ponownie listę produktów w Marketplace.
 • Niestandardowy tytuł produktu: Dzięki tej opcji administrator sklepu Prestashop może wystawiać te same produkty pod różnymi tytułami w serwisie eBay.
 • Niestandardowy opis produktu: Ta opcja pozwala administratorowi wystawiać produkty z różnymi opisami produktów na rynku eBay.

Niestandardowe ustawienie szczegółów produktu w module integracji Knowband Prestashop eBay

6.6 Zarządzanie szablonami wysyłkowymi

Integrator Prestashop eBay umożliwia administratorowi Prestashop utworzenie N metod wysyłki krajowej i międzynarodowej.

6.6.1 Jak tworzyć nowe metody wysyłki?

Kliknij na ‘+‘ zaloguj się w prawej górnej części rozszerzenia łącznika Prestashop eBay, aby utworzyć nową metodę wysyłki.

profile wysyłkowe prestashop-ebay

Po kliknięciu tutaj przejdziesz do interfejsu. Po raz pierwszy musisz kliknąć opcję „Importuj metody wysyłki z serwisu eBay”, aby zaimportować metody wysyłki z serwisu eBay do tego modułu. Teraz wypełnij formularz w sposób opisany poniżej:

prestashop-ebay-profile-wysyłki-add

Wybierz witrynę eBay: Wybierz stronę eBay , w której chcesz uwzględnić opcję wysyłki.

Rodzaj usługi: Wybierz rodzaj usługi dla wysyłki.

Wysyłka Profil Nazwa: Wprowadź niepowtarzalną nazwę dla profilu wysyłki.

Międzynarodowa Wysyłka Dozwolona:Włącz przycisk jeśli chcesz zezwolić na wysyłkę międzynarodową za pomocą tej metody wysyłki.

Wyklucz Lokalizacja: Wybierz lokalizację, którą chcesz wykluczyć z możliwości korzystania z opcji wysyłki.

prestashop-ebay-add-profile-wysyłki

6.6.2 Jak Edytuj/Usuń Metody wysyłki utworzone na zapleczu modułu integracji API Prestashop eBay?

Administratorzy sklepu mogą nawet edytować lub usuwać wysyłkę zgodnie z wymaganiami z zaplecza integratora Prestashop eBay. Aby to zrobić, kliknij odpowiednio przyciski Edytuj i Usuń, jak pokazano na obrazku poniżej.

profil-wysyłki prestashop-ebay

Po utworzeniu metod wysyłki administrator może zaimportować lub wyeksportować metody wysyłki do serwisu eBay Marketplace.

6.7 Synchronizacja

Ta zakładka dodaje następujące CRONS do Panelu sterowania/SSH, aby automatycznie synchronizować dane pomiędzy Twoim sklepem a eBay Marketplace. Wszystkie crony znajdziesz na poniższej karcie, jednak należy zauważyć, że będą one działać dla wszystkich list produktów za jednym razem. Jeśli chcesz zaktualizować tylko konkretny profil, możesz znaleźć taką opcję na samej karcie zarządzania profilami.

zakładka zarządzania profilami we wtyczce zarządzania integracją Knowband eBay

Lokalna synchronizacja: Ten cron pozwala administratorowi sklepu wyświetlać produkty lokalnie tylko dla jednego profilu.

SynchronizujEbay: Jeśli chcesz wystawić produkty/wprowadzić zmiany w ramach jednego profilu eBay, możesz kliknąć cron SyncEbay pokazany na powyższym zrzucie ekranu.

synchronizacja-produktów-synchronizacja prestashop-ebay

6.7.1 Synchronizacja lokalna

synchronizacja-lokalna-synchronizacja prestashop-ebay

Ta czynność przygotuje produkty PrestaShop do synchronizacji w serwisie eBay, czyli zsynchronizuje produkty ze sklepu PrestaShop z modułem eBay.

6.7.2 Synchronizuj produkty z eBay

produkty-synchronizacja-synchronizacja prestashop-ebay

Ta czynność zsynchronizuje produkty PrestaShop z eBay. Produkty tylko tych kategorii będą synchronizowane w serwisie eBay, co jest mapowane w sekcji profilu modułu.

6.7.3 Popraw produkty

produkty-synchronizacja-relist-prestashop-ebay-relist

Ta czynność zaktualizuje informacje o produkcie (w tym ilość, cenę itp.) w serwisie eBay, które zostaną zaktualizowane w PrestaShop.

6.7.4 Wystaw ponownie produkty

produkty-synchronizacja-relist-prestashop-ebay-relist

Ta czynność spowoduje ponowne wystawienie w serwisie eBay tych produktów, które zostały zakończone w serwisie eBay i oznaczone do ponownego wystawienia na stronie z listą produktów w module eBay.

6.7.5 Raport z aukcji

prestashop-ebay-synchronizacja-aktualizacja-stan-produktu

Ta czynność spowoduje pobranie najnowszego raportu z listą produktów z serwisu eBay i zaktualizowanie statusu aukcji produktów w module.

6.7.6 Synchronizuj zamówienia w serwisie eBay

prestashop-ebay-synchronizacja-synchronizacja-zamówień-eBay

Ta czynność spowoduje pobranie zamówień z serwisu eBay i dodanie ich do PrestaShop.

6.7.7 Aktualizuj status zamówienia

prestashop-ebay-synchronizacja-update-orders

Jeśli zamówienia eBay zostaną oznaczone jako wysłane w PrestaShop, to zamówienie zostanie oznaczone jako wysłane w serwisie eBay. Ponadto „dostępne”.Akcja Potwierdź zamówieniefunkcja — automatycznie zsynchronizuje asortyment produktów w serwisie eBay i sklepie Prestashop po złożeniu zamówienia.

6.7.8 Synchronizuj ekwipunek

prestashop-ebay-sync-inventory

Ta czynność zaktualizuje inwentarz listy produktów.

6.7.9 Aktualizuj stan zapasów

knowband-prestashop-ebay-connector-update-stan-inwentarza

Ten Cron zaktualizuje status zadania inwentaryzacyjnego z serwisu eBay do Prestashop.

6.8 Synchronizacja zapasów

W tej sekcji w prawym górnym rogu znajduje się przycisk „Synchronizuj zapasy wystawionych produktów”, umożliwiający synchronizację zapasów wszystkich „dostępnych kodów kreskowych” z serwisem eBay. Pokazuje także listę identyfikatorów stanowisk odpowiadających profilowi z datą ostatniej synchronizacji zapasów wszystkich produktów.

synchronizacja zapasów prestashop-ebay

Po kliknięciu przycisku Edytuj otworzy się dziennik synchronizacji zapasów dla tego „Identyfikatora zadania”, w którym możemy zobaczyć kody kreskowe aktualizacji zapasów ze statusem eBay.

presatshop-ebay-inventory-sync-picture2

6.9 Profil biznesowy:

Dodatek eBay Connector firmy Knowband dla Prestashop umożliwia administratorowi sklepu importowanie profili biznesowych eBay w module. Profile te obejmowały niezbędne konfiguracje, takie jak zasady zwrotów, szablony wysyłki w serwisie eBay i zasady płatności w serwisie eBay. Po zaimportowaniu profili biznesowych możesz ich używać podczas tworzenia szablonów wysyłki i profili w serwisie eBay.

Business Profile section in Knowband’s eBay Connector addon for Prestashop

 

Prestashop — Moduł łącznika eBay — Link

Prestashop eBay Marketplace Integrator Extension Demo Link

Kup Integrator Prestashop eBay w sklepie Addon

Obejrzyj wideo dotyczące wtyczki Prestashop eBay Connector:

Skontaktuj się z nami support@knowband.com „w przypadku” dowolnego „zapytania” lub „niestandardowej” prośby o zmianę zgodnie z wymaganiami „Twojej” firmy.

Znajdź więcej powiązanych blogów:

 

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify. We also provide custom module development and customization services for the website and modules.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *