Znaczenie bezpieczeństwa witryny i protokołu HTTPS dla rankingów wyszukiwania

importance of website security and HTTPS for search rankings.

Bezpieczeństwo witryny i HTTPS są kluczowymi elementami dla firm i osób prywatnych, które chcą zachować bezpieczeństwo i prywatność swoich interakcji online. Bezpieczeństwo witryny chroni przed cyberataki i złośliwych działań. Nie tylko chroni przed naruszeniem poufnych danych i utratą reputacji, ale także chroni przed stratami finansowymi. Z kolei HTTPS to protokół zapewniający bezpieczną transmisję danych przez Internet. Szyfruje komunikację między przeglądarką użytkownika a serwerem.

Zarówno bezpieczeństwo strony, jak i HTTPS to dwa najważniejsze aspekty, które chronią nas przed cyberprzestępczością. Z tego samego powodu oba komponenty mają ogromny wpływ na ranking wyszukiwania. Co więcej, czasami strony internetowe, które spełniają wszystkie kryteria rankingu i są tylko trochę znaczące pod względem bezpieczeństwa w sieci, ten sam wpływ ranking w wyszukiwarkach źle.

Dlatego w tym artykule zbadamy znaczenie bezpieczeństwa witryny i protokołu HTTPS dla rankingów wyszukiwania.

w tym artykule zbadamy znaczenie bezpieczeństwa witryny i protokołu HTTPS dla rankingów wyszukiwania.

1. Bezpieczeństwo witryny i SEO:

Wyszukiwarki takie jak Google traktują priorytetowo bezpieczeństwo witryn internetowych podczas ustalania rankingu wyników wyszukiwania. Witryny, które nie są bezpieczne i te, które nie korzystają z protokołu HTTPS, są oznaczane jako niezabezpieczone i mogą zostać ukarane przez wyszukiwarki.
Google oświadczyło, że używa protokołu HTTPS jako sygnału rankingowego, co oznacza, że ​​bezpieczne strony internetowe mogą mieć większe szanse na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.
Ponadto witryny, które zostały zhakowane lub zainfekowane złośliwym oprogramowaniem, mogą zostać całkowicie usunięte z wyników wyszukiwania. To samo może mieć druzgocący wpływ na firmy, które polegają na widoczności online, aby przyciągnąć klientów.

2. Zaufanie i doświadczenie użytkownika:

Oprócz perspektywy bezpieczeństwa użytkownika, bezpieczeństwo witryny jest również niezbędne do budowania zaufania i zapewniania pozytywnego doświadczenia użytkownika. Odwiedzający oczekują od strony internetowej swoich danych osobowych. Takie jak ich imię i nazwisko, adres e-mail i szczegóły płatności będą bezpieczne i prywatne.
Z tego samego powodu strony internetowe, które nie mają środków bezpieczeństwa lub używają przestarzałych protokołów szyfrowania, mogą wywoływać niepokój wśród użytkowników i prowadzić do utraty zaufania. Podążanie za tym samym może prowadzić do obniżenia zaręczynowy, zmniejszoną liczbę konwersji i negatywne recenzje. I odwrotnie, strony internetowe, które priorytetowo traktują bezpieczeństwo i prywatność użytkowników, mogą zbudować bazę lojalnych klientów i zyskać przewagę konkurencyjną w swojej branży.
Ponadto w Knowband, z ponad 12-letnim doświadczeniem, zapewniamy kompletne rozwiązania w zakresie instalacji i bezpieczeństwa witryn internetowych. Jeśli masz pomysł na eCommerce, możesz nas znaleźć pod adresem support@knowband.com.

3. HTTPS i szyfrowanie danych:

HTTPS i szyfrowanie danych:

HTTPS to protokół, który szyfruje dane przesyłane między przeglądarką użytkownika a serwerem. Szyfrowanie zapewnia, że ​​dane nie mogą zostać przechwycone ani udostępnione osobom nieupoważnionym. HTTPS wykorzystuje kombinację Szyfrowanie SSL/TLS oraz certyfikaty cyfrowe w celu weryfikacji tożsamości serwera. Celem HTTPS jest zapewnienie bezpieczeństwa połączenia.
Na przykład witryny korzystające z protokołu HTTPS wyświetlają ikonę zielonej kłódki na pasku adresu przeglądarki. Wskazuje, że połączenie jest bezpieczne, a witryna jest weryfikowana przez zaufaną stronę trzecią.

4. Zgodność z przepisami:

Wiele branż podlega standardom zgodności z przepisami, które wymagają stosowania protokołu HTTPS i innych środków bezpieczeństwa. Na przykład standard Payment Card Industry Data Security Standard wymaga, aby wszystkie strony internetowe przetwarzające transakcje kartą kredytową używały protokołu HTTPS do szyfrowania poufnych danych. Podobnie organizacje opieki zdrowotnej, które przechowują i przesyłają informacje o pacjentach, są zobowiązane do przestrzegania ustawy Health Insurance Portability and Accountability Act (HIPAA). Zawiera surowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa i prywatności. Dlatego podczas uruchamiania witryny eCommerce ważne jest sprawdzenie wszystkich parametrów bezpieczeństwa, aby uniknąć jakichkolwiek przyszłych strat.

5. Przyszłościowe:

Wraz z rozwojem technologii i cyberzagrożeń. Bezpieczeństwo witryny i HTTPS prawdopodobnie staną się jeszcze ważniejsze dla rankingów wyszukiwania. Na przykład Google ogłosił plany oznaczenia wszystkich witryn HTTP jako „Niezabezpieczone” w swojej przeglądarce Chrome. To samo może mieć znaczący wpływ na postrzeganie przez użytkowników i rankingi wyszukiwania. Ponadto nowe technologie, takie jak np sztuczna inteligencja stwarzają nowe wyzwania w zakresie bezpieczeństwa, które będą wymagały innowacyjnych rozwiązań. Nadając priorytet bezpieczeństwu witryny i HTTPS już teraz, firmy i osoby prywatne mogą zabezpieczyć swoją obecność online w przyszłości i wyprzedzić konkurencję.

Na końcu

Podsumowując, bezpieczeństwo witryny i HTTPS są kluczowymi elementami rankingów wyszukiwania. Co więcej, wpływa to bezpośrednio na zaufanie użytkowników, zgodność z przepisami i zabezpieczenie na przyszłość w biznesie internetowym. Nadając priorytet tym aspektom bezpieczeństwa online, firmy i osoby prywatne mogą chronić siebie i swoich klientów przed cyberzagrożeniami. Ponadto pomaga budować pozytywną reputację. Podobnie jest to jeden z najprostszych kroków do uzyskania przewagi konkurencyjnej w branży eCommerce. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem małej firmy e-commerce, twórcą witryny internetowej czy indywidualnym użytkownikiem, ważne jest, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami w zakresie bezpieczeństwa. Ponadto, jeśli masz pytania dotyczące rankingu Twojej witryny w wyszukiwarkach lub bezpiecznego tworzenia stron internetowych i aplikacji mobilnych. Skontaktuj się z nami pod naszym oficjalnym adresem e-mail support@knowband.com.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *