Uwaga sprzedawcy: eBay, aby zablokować aktywną zawartość od czerwca 2017

Attention sellers: eBay to ban active content from June 2017

Teraz stała się starą wiadomością. Wszyscy wiemy Decyzja eBay aby usunąć całą aktywną zawartość ze strony. Jest to jedna z wad sprzedaży w serwisie eBay, w której musisz być gotów na częste wprowadzanie największych zmian. Nieważne, nawet przy tych minusach wiemy, że sprzedaż w serwisie eBay jest ważna.

Jak wpłynie to na sprzedawców w serwisie eBay?

Wielu sprzedawców w serwisie eBay korzysta z szablonów aukcji, dzięki czemu ich lista produktów wygląda ładnie i wyróżnia się. Tak więc prawie wszystkie te szablony korzystały z aktywnej zawartości. Sprzedający w serwisie eBay, którzy również mają własne witryny eCommerce Moduły integracyjne eBay zarządzać aukcją w serwisie eBay ze swojej witryny. Wiele z tych rozwiązań integracyjnych również wykorzystuje aktywne treści.

Przez aktywną treść rozumiemy ten fragment kodu, który uruchamia skrypt na stronie. Według serwisu eBay aktywna treść, którą zakazują, obejmuje "JavaScript, Flash, wtyczki i działania formularzy, które mogą tworzyć funkcje, takie jak międzyplatformowa promocja lub osadzanie wideo"

Gdy eBay zakazuje tych aktywnych treści, szablony wykorzystujące takie treści przestaną działać. W najgorszym przypadku sprzedawca korzystający z aktywnej zawartości po czerwcu 2017 utraciłby aukcje po usunięciu aukcji przez serwis eBay.

Ostrzeżenie dotyczące aktywnych szablonów zawartości

Musisz więc upewnić się, że wszyscy jesteście gotowi i zgodni z nowymi przepisami, zanim czerwiec zwinie się i zabije wasz wpis.

Skąd możesz wiedzieć, czy podporządkowujesz się, czy nie?

eBay odnosi się do tego narzędzie do testowania dla sprzedawców, aby sprawdzić, czy ich aukcje są przyjazne dla urządzeń mobilnych.

Co więcej, serwis eBay udostępnia również tryb podglądu, aby zobaczyć, jak wyglądałaby Twoja aukcja bez aktywnej zawartości.

Aby użyć tego narzędzia, wyświetl stronę przedmiotu i kliknij opcję podglądu na karcie opisu przedmiotu. Ten link podglądu jest widoczny tylko dla Ciebie, sprzedawcy. Kupujący nie widzą tej opcji, a wyświetlenie podglądu przedmiotu w żaden sposób nie zmienia opisu.”

Dlaczego serwis eBay dokonuje tej ogromnej zmiany?

Według eBay "Używanie aktywnych treści w aukcjach, w tym JavaScript, Flash, wtyczek i akcji formularzy, może negatywnie wpłynąć na wygodę użytkownika, hamując zakupy mobilne, wydłużając czas ładowania strony i zwiększając luki w zabezpieczeniach

eBay zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest mobilność i wie, że największym problemem jest mobilna obsługa. Ponieważ większość sprzedaży w serwisie eBay obejmuje co najmniej jedną wizytę z urządzenia mobilnego, ignorowanie tego, co oferuje serwis mobilny, jest tym, czego szuka serwis eBay.

Podczas gdy aktywne treści, takie jak Flash, nie ładują się prawidłowo lub nawet wcale na urządzeniach mobilnych, obniżają jakość obsługi klienta ostatecznie pogarszając nazwę witryny, a serwis eBay nie wydaje się być w nastroju, aby to tolerować.

Nie zapomnij wpływu na szybkość ładowania strony, jaką będzie mieć po usunięciu aktywnej zawartości. Prędkość ładowania strony może zostać zwiększona wykładniczo poprzez usunięcie takiej zawartości.

Najważniejszą kwestią związaną z aktywnymi treściami ujawnionymi przez serwis eBay były zagrożenia dla bezpieczeństwa. Aktywne treści mogą prowadzić do problemów z bezpieczeństwem, takich jak wtargnięcie złośliwego oprogramowania na strony, które mogłyby również zainfekować urządzenia użytkowników serwisu eBay.

Najbardziej interesującą rzeczą, która pojawiła się w serwisie eBay, jest poinformowanie sprzedawców, że mogą cieszyć się lepszym dostępem do wyszukiwarek, jeśli usuwają aktywną zawartość. W jaki sposób? Serwis eBay tego nie wyjaśnił, ale wydaje mi się, że bez aktywnej zawartości aukcja byłaby przyjazna dla urządzeń mobilnych, a ponieważ Google wykorzystuje przyjazność dla urządzeń mobilnych jako jeden z sygnałów rankingowych, poprawiłaby widoczność i pozycję w wyszukiwarce Google.

Jak przyjąć nowe wytyczne serwisu eBay?

Wraz z powiadomieniem dotyczącym aktywnej zawartości eBay wydał także wskazówki dotyczące tego, co należy zrobić, aby przyjąć nowe zmiany. Wyraźnie powiadomili, że użytkownicy muszą usunąć całą ich aktywną zawartość i wykorzystywać alternatywy wszędzie tam, gdzie ma to zastosowanie. Jeśli używasz szablonu, narzędzia integracyjnego i innych podobnych narzędzi od stron trzecich, musisz z nimi porozmawiać i uzyskać informacje o tym, co robią, aby ich rozwiązanie było zgodne z wytycznymi dotyczącymi aktywnych treści.

Warto zauważyć, że oświadczenie serwisu eBay:

Jeśli jesteś nowym subskrybentem Sklepu, zdecydowanie nie inwestuj w żadne niestandardowe funkcje przechowywania html, ponieważ nie będzie to obsługiwane przez dłuższy czas

eBay sugeruje alternatywny sposób – trzymaj się rodzime doświadczenie w serwisie eBay. Wynika z tego jasno, że serwis eBay planuje całkowicie dezaktywować niestandardowe użycie szablonu w najbliższej przyszłości. Na razie nie stanowi to problemu, ponieważ zajmie to trochę czasu. Jednak w przypadku korzystania z szablonów ważne jest przestrzeganie wytycznych.

Czy moduł integracji PrestaShop eBay jest bezpieczny?

Jeśli korzystasz z naszej Moduł integracji z PrestaShop eBay Marketplace lub myśląc o jej użyciu, nie musisz się martwić o zgodność z aktywną treścią. Są na to dwa powody:

  • To nie jest szablon sklepu, to rozwiązanie do zarządzania aukcjami w serwisie eBay, które umożliwia właścicielowi sklepu PrestaShop zarządzanie swoimi aukcjami w serwisie eBay w samym sklepie PrestaShop. Dlatego nie jest kierowany na strony główne produktów, ale jest kierowany na listę produktów.
  • Korzysta on z prostych instrukcji dotyczących aukcji Native eBay w celu odwzorowania listy PrestaShop na aukcję w serwisie eBay zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi aukcji w serwisie eBay. Nie ma więc szans, aby używał aktywnej treści.

Lubiłem to? Spodoba ci się to

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *