Różne rodzaje metod płatności w eCommerce

Different types of Payment Methods in eCommerce

Każdy rodzaj płatności dokonywanej online za pomocą nośnika elektronicznego nazywamy systemem płatności eCommerce lub systemem płatności online. Rozpoczynając działalność online, ważne jest, aby wiedzieć, jakie opcje płatności zamierzasz skonfigurować w swojej witrynie / sklepie. Będziesz miał do wyboru wiele opcji, ale to, co najlepiej pasuje do Twojej firmy, Twojego regionu, jakie są popularne opcje płatności, jest miejscem, w którym musisz mądrze rozważyć swój wybór. Dzisiaj klienci również wymagają wiele opcji płatności na stronie eCommerce, aby mogli wybrać żądany tryb płatności. Rzućmy okiem na różne rodzaje metod płatności w eCommerce. Lista uwzględni niektóre popularne systemy płatności e-commerce (oprócz COD) i pomoże w określeniu, co byłoby idealne dla Twojej firmy.

1. Karty kredytowe

Płatność kartą kredytową

Karta kredytowa jest najpopularniejszą formą transakcji internetowych i jest uważana za globalne rozwiązanie płatnicze. Jest to domyślna opcja płatności w większości witryn eCommerce. Poza tym jest to bardzo wygodne. Klient musi jedynie podać niektóre dane karty, takie jak numer karty, data ważności karty i wartość weryfikacji karty; w skrócie CVV. Ta opcja płatności jest obsługiwana przez każdą platformę eCommerce.

2. Karty debetowe

Podobnie jak karta kredytowa, karta debetowa jest również powszechnie akceptowaną metodą płatności online i bardzo popularną w Indiach. Ten tryb płatności jest idealny dla tych klientów, którzy wolą wydawać w ramach swoich limitów finansowych. Karta debetowa pozwala klientom płacić zaoszczędzonymi pieniędzmi na koncie bankowym, w przeciwieństwie do karty kredytowej, na której kwota jest rozliczana i należy ją uregulować na końcu cyklu rozliczeniowego.

3. Bankowość internetowa

Bankowość internetowa, zwana także bankowością internetową i bankowością elektroniczną, jest również jedną z powszechnie stosowanych metod płatności w eCommerce. Proces płatności jest podobny do karty debetowej, w której kwota jest pobierana natychmiast z konta bankowego klienta. Jedyną różnicą jest to, że klienci nie wymagają podawania danych karty. Muszą tylko zarejestrować się w banku bankowym. Po rejestracji mogą wybrać opcję bankowości internetowej na stronie płatności i dokonać płatności, podając identyfikator bankowości / identyfikator klienta i kod PIN.

4. Portfele cyfrowe

Cyfrowy portfel

Cyfrowe portfele lub portfele elektroniczne pozwalają klientom płacić bez konieczności noszenia karty. Klient musi tylko raz połączyć swoje konto bankowe z portfelem elektronicznym, po czym dane są przechowywane i pozostają bezpieczne w tym portfelu. Eliminuje to potrzebę wprowadzania danych karty za każdym razem, zachęcając w ten sposób do szybkiej realizacji transakcji. Niektóre z popularnych portfeli cyfrowych to-

A. PayPal

Posiadając prawie 325 milionów aktywnych kont na całym świecie od pierwszego kwartału 2020 roku, PayPal jest jednym z największych portfeli cyfrowych. Podobno ponad 17 milionów firm zintegrowało PayPal ze swoją stroną płatności i ma ponad 80% wyższy współczynnik konwersji niż inne cyfrowe portfele.

B. Amazon Pay

Amazon uruchomił własną usługę płatności online o nazwie Amazon Pay, aby konkurować z innymi portfelami cyfrowymi. Dzięki temu klienci Amazon mogą płacić na platformie za pomocą płatnego portfela Amazon. Wielu sprzedawców offline i online połączyło swoją działalność z Amazon Pay.

C. Apple Pay

Podobnie jak Amazon Pay, Apple ma również własny portal płatniczy o nazwie Apple Pay, który pozwala użytkownikom iOS przeprowadzać transakcje na stronach eCommerce akceptujących Apple Pay. Według raportów we wrześniu 441 r. Na całym świecie było około 2019 milionów użytkowników Apple Pay Statista.

D. Google Pay

Kolejną płatnością online i portfelem cyfrowym w wyścigu jest Google Pay. Oczekuje się, że w 100 r. Przekroczy 2020 milionów użytkowników. Google Pay to wysoce bezpieczna i wygodna platforma płatności online, oferująca atrakcyjne nagrody zarówno dla handlowców, jak i klientów za transakcje.

5. Płatność mobilna

Płatności mobilne

Płatności mobilne oferują klientom łatwe i szybkie rozwiązanie do dokonywania płatności za pomocą smartfonów. Wszystko, czego potrzebuje klient, to mobilna aplikacja do płatności, taka jak Paytm, którą można pobrać ze sklepu Play. Następnie muszą połączyć swoje konto bankowe z tą aplikacją, a następnie dodać pieniądze do portfela i zapłacić lub dokonać płatności bezpośrednio z konta bankowego. Gdy klient zdecyduje się zapłacić za pomocą tej aplikacji na stronie eCommerce, do tej aplikacji wysyłane jest żądanie płatności, po zatwierdzeniu której płatność jest dokonywana.

Bramki płatności e-commerce

Aby te metody płatności działały, musisz skonfigurować w swojej witrynie niektóre bramki płatności eCommerce. Bramka płatności jest wymagana do przetwarzania transakcji online, tj. Umożliwiając akceptantom akceptowanie płatności na ich platformie. Niektóre z najlepszych bramek płatności eCommerce to-

1. naszywka

2. PayPal

3. Authorize.net

4. kwadrat

5. 2 Sprawdź

6. Braintree

7. Płatności Amazon

Im więcej opcji płatności masz w swojej witrynie, tym wygodniej czują się klienci podczas sprawdzania. Poza tym wskaźnik porzucania koszyków również spada o znaczną marżę. A wraz z popularnością aplikacji mobilnych, płatności mobilne i rola portfeli cyfrowych stają się niezbędne. My, w Knowband, oferujemy Moduł kasowania jednej strony oraz Kreator aplikacji mobilnych które pozwalają zintegrować wiele metod płatności eCommerce na stronie internetowej, a także aplikację mobilną. Lista obsługiwanych metod płatności obejmujePayPal, Advanced Paypal, Authorize.net, Boleto, PayU, Stripe, Sage Pay, Mobilpay, Ogone, Pago Facil, ePay, ccAvenue, Quickpay, Firstdata, Paysera, Braintree, Moneybookers, Mercado Pago, Redsys, 2 Checkout.

Final Thoughts

Lista metod płatności eCommerce jest długa. Dowiedz się, które są korzystne dla Twojej firmy, a następnie zintegruj je na swojej stronie internetowej. Posiadanie wielu opcji płatności na stronie kasy to świetny sposób na zwiększenie sprzedaży eCommerce. Aby uzyskać pomoc dotyczącą modułu, możesz skontaktować się z nami pod adresem support@knowband.com


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *