Przewodnik po zdobywaniu większej liczby obserwujących i zwiększaniu zaangażowania na Instagramie

A Guide to getting more Followers and Increasing Engagement on Instagram

Instagram to druga najczęściej używana strona społecznościowa po Facebooku. Obecnie ma prawie 900 milionów użytkowników na całym świecie i cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Przy tak ogromnej bazie użytkowników firmy nie tracą okazji do zaznaczenia swojej obecności na platformie i zwiększenia widoczności marki. Instagram to świetna platforma dla firm do promowania swojej marki, produktów i usług przed ogromną publicznością. To jest ich kluczowa część strategia marketingowa w mediach społecznościowych. Jeśli jesteś dyrektorem ds. Mediów społecznościowych w firmie, w której pracujesz, zostaniesz poproszony o rozwój marki na platformach mediów społecznościowych. I dlatego tu jesteście; aby dowiedzieć się, jak zwiększyć liczbę obserwujących na koncie firmowym firmy na Instagramie i zwiększyć liczbę wyświetleń zaangażowanie użytkownika. Jest bardzo prawdopodobne, że masz własną markę i chcesz promować swój biznes na platformie Instagram. Cokolwiek to jest, pomogę ci w tym. W tym piśmie omówiłem 7 skutecznych sposobów na zdobycie większej liczby obserwujących na Instagramie i zwiększenie zaangażowania w Twoje posty. Dowiedzmy Się.

Jak zwiększyć liczbę obserwujących na Instagramie? Jak zwiększyć zaangażowanie?

Jeśli właśnie założyłeś konto firmowe na Instagramie i chcesz zbudować listę obserwujących, oto jak możesz to zrobić. Wymienione punkty są łączone dla obu, tj. Zdobywania większej liczby obserwujących na Instagramie i zwiększania zaangażowania.

1. Zoptymalizuj swój profil marki

Najpierw najważniejsze! Zanim zaczniesz myśleć o powiększaniu liczby obserwujących na Instagramie, Twój profil na Instagramie musi być doskonale skonfigurowany. Powinien istnieć wizerunek marki, adres e-mail, informacje o marce, link do strony w biografii itp. Wzmianka o linku jest bardzo konieczna, ponieważ jest to najlepszy sposób, aby ludzie mogli sprawdzić Twoją witrynę i poznać Twoją markę (jeśli nie jest popularny). Zoptymalizuj profil w najlepszy możliwy sposób, aby każdy, kto wejdzie na twoją stronę, nadał jej profesjonalny wygląd. Spróbuj mieć to samo zdjęcie profilowe na wszystkich platformach społecznościowych. Dzięki temu ludzie mogą łatwo rozpoznać Twoją markę bez względu na to, z jakiej platformy korzystają.

2. Zacznij regularnie publikować posty

Spójność jest kluczem do sukcesu i ma zastosowanie również tutaj, gdy mówimy o tym, jak zdobyć obserwujących na Instagramie. Liczba obserwujących nie wzrośnie, jeśli nie będziesz spójny ze swoimi postami. Musisz pisać regularnie. W postach nie powinno być zbyt dużej luki. Konieczny jest co najmniej jeden post dziennie. Im więcej publikujesz, tym większe zaangażowanie. Gdy pojawią się nieprawidłowości w twoich postach, zaczniesz tracić tych kilku obserwujących, które zyskałeś, kiedy byłeś aktywny.

3. Skoncentruj się na wysokiej jakości treści

Kiedy powiedziałem w powyższym punkcie, że musisz często publikować, w żaden sposób nie miałem na myśli, że powinieneś publikować cokolwiek tylko ze względu na publikowanie. Najlepszym sposobem na zdobycie większej liczby obserwujących i zwiększenie zaangażowania na Instagramie jest zapewnienie wysokiej jakości treści dla odbiorców. Myśl twórczo, podążaj za aktualnymi trendami, identyfikuj wirusy, a następnie spróbuj powiązać to z Twoją marką. Musisz mieć nieszablonowe myślenie. Może to być czasochłonne, ale byłoby warto. Dlatego zawsze mówiłem, że szefem mediów społecznościowych powinien być ktoś, kto ma kreatywny umysł i potrafi burzy mózgów, aby wprowadzić nowe pomysły, a nie tylko ktoś, kto publikuje posty na platformach mediów społecznościowych. Kiedy pokażesz swoją kreatywność, dodając do niej odrobinę humoru, który możemy również nazwać memami, ludzie to pokochają. Będą angażować się w Twoje posty i nie zawahaliby się kliknąć przycisku Follow.

4. Angażuj się w komentarze

angażować się w komentarze

Brak odpowiedzi na komentarze i oczekiwanie na wzrost zaangażowania jest jak oczekiwanie na ocenę bez pisania czegokolwiek na papierze egzaminacyjnym. Niemożliwe, prawda? Rozumiem, że nie jestem w stanie odpowiedzieć na zbyt wiele komentarzy, jeśli Twoja marka jest popularna i ma dobrą bazę obserwujących, ale na początku nie uzyskasz zbyt wielu komentarzy. I dlatego musisz nadać wartość każdemu komentarzowi użytkownika do twoich postów. Pokazuje życzliwość. Kiedy angażujesz się w rozmowę, nie tylko zwiększa to zaangażowanie, ale ludzie są zmotywowani do pozostawienia komentarza częściej niż nie od następnego razu. Poza tym powinieneś angażować się również w posty innych marek. Marki, które są popularne i skupiają się na tej samej niszy co Twoja, mogą pomóc zwiększyć liczbę obserwujących na Instagramie, jeśli wejdziesz w interakcję z ich postami. Niektóre osoby na pewno zauważą cię w komentarzach i prawdopodobnie podadzą.

5. Użyj Hashtagów

use-hashtags

W grze na Instagramie chodzi o hashtagi. Dodatkowo hashtagi są bardzo pomocne w pozyskiwaniu obserwujących na Instagramie za darmo.

Hashtagi na Instagramie zapewniają szeroki zasięg organiczny i mogą czynić cuda dla Twojej marki bez konieczności wydawania reklam na Instagram. Ale jest właściwy sposób na użycie hashtagów. Przede wszystkim unikaj używania nieistotnych hashtagów. Widziałem strony zawierające zbyt wiele hashtagów w podpisie posta. Nigdy tego nie rób. Nie ma sensu, aby Twoje posty docierały do ​​takich użytkowników, których nie są istotni. Znajdź więc najpopularniejsze hashtagi związane z Twoją niszą i odpowiednio ich używaj. Ustaw limit dla swoich hashtagów. Jeśli jest ich zbyt wiele, może odwrócić uwagę użytkowników od posta. Po drugie, kiedy używasz Hashtagów, wspomnij o nich po pewnym odstępie, aby ukrył się po podpisie. Napisz podpis, naciśnij kilka razy klawisz Enter, a następnie określ swoje hashtagi. W ten sposób hashtagi nie będą wyświetlane użytkownikom, dopóki nie klikną „czytaj więcej”.

6. Znajdź odpowiedni czas na opublikowanie

Czas odgrywa kluczową rolę podczas publikowania na Instagramie. Nie należy publikować, gdy tylko masz na to ochotę. Przygotuj harmonogram, kiedy będziesz publikować posty i co zamierzasz publikować; czy zwykły post, historia, wideo itp. Zaangażowanie byłoby wysokie, gdy użytkownicy są najbardziej aktywni. Ale jak znaleźć idealny czas na publikację? Chociaż nie ma określonego czasu, który mógłby zagwarantować, że jest to najlepszy czas na zaręczyny, badania wykazały, że od 8 rano do 10 rano, a od 4:7 do XNUMX:XNUMX jest prawdopodobnie najlepszym czasem na zauważenie swoich postów.

7. Dotrzyj do wpływowych

Jednym z najlepszych sposobów na zdobycie większej liczby prawdziwych obserwujących na Instagramie jest skontaktowanie się z Influencerami. Wpływowi mogą wznieść Twoją markę na nowy poziom, promując ją wśród swoich obserwujących. Skontaktuj się z dowolnym influencerem. Ich opłaty zależą od liczby obserwujących i popularności na platformie.

Final Thoughts

Niektóre inne metody zwiększenia zaangażowania i zwiększenia liczby obserwujących na Instagramie obejmują publikowanie historii na Instagramie, tworzenie Instagram na żywo, tworzenie posty nadające się do zakupów, prowadzenie kampanii informacyjnych generowanych przez użytkowników i wiele innych. Znajdziesz wiele sposobów w Internecie. Zapisz najbardziej przydatne punkty i umieść je w swoich strategiach marketingowych na Instagramie. Czy wiesz, że możesz dodać atrakcyjną sekcję galerii na Instagramie na swojej stronie internetowej i oznaczyć swoje produkty w sklepach na postach, podobnie jak posty na Instagramie do kupienia? Dowiedz się więcej, klikając tutaj.


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *