Portfel mobilny / Portfel cyfrowy a karta kredytowa / karta debetowa

Mobile Wallet/Digital Wallet vs Credit Card/Debit Card

Sprzedawcy e-commerce zawsze starają się, aby zakupy online swoich klientów wygodniej i lepiej niż kiedykolwiek. Jest to istotne, ponieważ rynek eCommerce jest bardzo zajęty, a konkurencja jest ostra. Klienci mają zbyt wiele opcji do wyboru, co sprawia, że ​​ważne jest, abyś wyprzedzał konkurencję i spełniał wymagania klientów. Kupujących online przyciąga marka lub strona internetowa, która zapewnia im płynne zakupy, co obejmuje pewne czynniki, takie jak szybsze ładowanie stron internetowych, atrakcyjny interfejs użytkownika, szybkie i uproszczona kasai przyjazność dla urządzeń mobilnych. Poza tym to, czego oczekują konsumenci, to dostępność wiele opcji płatności, w której portfele cyfrowe mają do odegrania ogromną rolę.

Co to jest portfel cyfrowy?

Portfel cyfrowy, znany również jako e-portfel, przechowuje informacje o płatnościach użytkowników (dane karty kredytowej lub debetowej) w jednym miejscu i umożliwia im dokonywanie bezproblemowych transakcji bez konieczności każdorazowego wprowadzania danych karty. Kiedy dokonujesz płatności w sklepie za pośrednictwem aplikacja mobilna, jest to również portfel cyfrowy, choć często nazywany jest portfelem mobilnym. Można powiedzieć, że portfel cyfrowy jest kategorią nadrzędną, podczas gdy portfel mobilny jest dzieckiem. Niewielka różnica między nimi polega na tym, że portfel mobilny to aplikacja do płatności online na smartfonie, podczas gdy portfel cyfrowy można znaleźć na różnych urządzeniach, w tym na komputerze stacjonarnym, laptopie i telefonie komórkowym. PayPal to jeden z najpopularniejszych portfeli cyfrowych akceptowany przez miliony sprzedawców internetowych. Niektóre inne popularne portfele cyfrowe, z których obecnie korzystają konsumenci, to Amazon Pay, Google Pay, Apple Pay, Paytm itp.

Dlaczego portfele cyfrowe są preferowane w stosunku do kart kredytowych?

Konsumenci uwielbiają portfele cyfrowe. Tak proste jak to! Jest powód, dla którego tak wiele firm przedstawia swój własny portfel cyfrowy. Klienci je uwielbiają i zyskują popularność wśród kupujących online, ponieważ sprawia to, że zakupy są wygodne i nie wymagają wysiłku. Nie muszą już wyjmować karty kredytowej lub debetowej z portfela i wprowadzać danych karty, takich jak numer karty, ważność karty i kod bezpieczeństwa, który również nazywamy CVV. Ludzie boją się publicznego wyciągnięcia karty kredytowej, co jest oczywiste, biorąc pod uwagę kradzież, która ma miejsce obecnie. Portfel cyfrowy całkowicie eliminuje ten strach. Gdziekolwiek jesteś, możesz łatwo robić zakupy online. Co więcej, płatności dokonywane za pośrednictwem portfeli cyfrowych są wysoce zabezpieczone. Nie trzeba więc martwić się o udostępnianie ich danych online. Portfele cyfrowe są nie tylko ograniczone do zakupów online, ale są akceptowane w maksymalnych sklepach stacjonarnych. Eliminuje to również potrzebę noszenia przy sobie karty kredytowej lub gotówki, gdy wychodzisz na zewnątrz, np. Do centrów handlowych lub restauracji. Przy kasie mogą po prostu zeskanować kod QR za pomocą aplikacji na smartfonie lub zapytać zainteresowaną osobę o akceptowane portfele cyfrowe. Dla większości klientów portfel cyfrowy to kompleksowe rozwiązanie do wszystkiego, niezależnie od tego, czy chodzi o zakupy offline, czy online.

Korzyści z cyfrowych portfeli dla sprzedawców

W powyższym akapicie omówiłem już zalety portfeli cyfrowych dla konsumentów i dlaczego są one lepszą opcją niż karty kredytowe. Zobaczmy teraz, w jaki sposób portfele cyfrowe mogą być korzystne również dla sprzedawców eCommerce. Dawno minęły czasy, kiedy można było rozwijać swoją firmę, mając tylko karty kredytowe i debetowe jako tryby płatności. Przetrwanie na dzisiejszym konkurencyjnym rynku eCommerce wymaga integracji wielu opcji płatności, w tym portfeli cyfrowych. Większość kupujących online, nawet tych, którzy robią zakupy offline, korzysta z portfeli cyfrowych do przeprowadzania transakcji. Większość ludzi posiada smartfon i ma dostęp do Internetu, dlatego większość ludzi woli płacić za pomocą urządzeń mobilnych.

Handel mobilny przeszedł już przez eCommerce pod względem konwersji i sprzedaży i rośnie każdego dnia. Zgodnie z statystyki zebrane przez Statista, Mobile Commerce lub m-commerce sprzedaż w Stanach Zjednoczonych wyniosła 268.78 mld USD w 2019 r., a oczekuje się, że do 340 r. osiągnie poziom 2020 mld USD.

Wnioski

Tylko dlatego, że portfele mobilne / portfele cyfrowe mają przewagę nad kartami kredytowymi i kartami debetowymi, nie oznacza, że ​​powinieneś przestać akceptować te drugie w swoim sklepie internetowym. Niektórzy ludzie nadal wolą płacić za pomocą swoich kart niż zakładać portfel cyfrowy. Karty kredytowe to stara metoda i nigdy nie należy ich porzucać. Tak więc wniosek, który wyciągamy z tego artykułu, jest taki, że akceptujemy oba, ale skupiamy się głównie na portfelach cyfrowych. W Knowband oferujemy również różne moduły do ​​integracji wielu opcji płatności w Twojej witrynie, w tym portfeli cyfrowych. Niektóre z najlepszych modułów, jakie mamy do tego celu, to Jedna strona do kasy i Kreator aplikacji mobilnych. Sprawdź je.

Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *