Optymalizacja strony docelowej: jak zoptymalizować stronę docelową?

Landing Page Optimization: How to Optimize Your Landing Page

Jak zoptymalizować stronę docelową? Jakie są najlepsze sposoby na to? Czym dokładnie jest optymalizacja strony docelowej? Jeśli masz te pytania w głowie, wylądowałeś we właściwym miejscu, aby uzyskać odpowiedzi na te pytania.

Co to jest strona docelowa?

Marketerzy definiują stronę docelową na wiele sposobów. Niektórzy twierdzą, że jest to strona konwersji, która ma na celu przekształcenie użytkowników w potencjalnych klientów, a niektórzy nazywają ją stroną docelową, na której odwiedzający lądują po kliknięciu promowanego linku, czy to poprzez e-mail, wyniki wyszukiwania Google, czy Media społecznościowe. Mówiąc prościej, strona docelowa to strona internetowa, która ma na celu skłonienie odwiedzających do podjęcia określonych działań. Może to polegać na pobraniu eBooka, zapisaniu ich na kurs lub na zwykłej stronie rejestracji. Strona docelowa zwykle zawiera pola formularza, takie jak imię i nazwisko oraz adres e-mail, wraz z komunikatem informującym o celu strony docelowej. Strony docelowe są wolne od innych elementów witryny, dzięki czemu użytkownicy nie odwracają uwagi od celu, a ich uwaga pozostaje na stronie docelowej. Większość stron docelowych to zwykłe proste strony z ładnym, solidnym tłem; ukrywanie rozproszenia, takie jak pasek nawigacji, stopka itp.

Co to jest optymalizacja strony docelowej?

Jak wskazują słowa, Optymalizacja strony docelowej oznacza optymalizację elementów strony docelowej w celu uzyskania większej liczby konwersji / potencjalnych klientów. Jest to potrzebne, gdy często odwiedzasz stronę docelową, ale konwersje się nie odbywają. Więc skupiasz się na elementach i projektujesz je lub mówisz, że ulepszysz je nie tylko zmaksymalizować współczynnik konwersji ale także w celu poprawy komfortu użytkowania.

6 wskazówek, jak zoptymalizować stronę docelową

Projektując stronę docelową, pamiętaj o następujących kwestiach:

1. Nie komplikuj

Nie zaśmiecaj strony docelowej niepotrzebnymi elementami. Gdy wypełnisz go zbyt dużą ilością tekstu i kolorów, nie będzie to wcale przyjemne, a może to zmusić odwiedzających do natychmiastowego odrzucenia strony docelowej. Uprość to tak prosto, jak to możliwe, i postaraj się skupić uwagę użytkowników na wezwaniu do działania.

2. Mniej tekstu, większy wpływ

Musisz być bardzo kreatywny ze słowami, których używasz, aby zwrócić ich uwagę. Powinny być wystarczająco przekonujące, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. Prosta linijka może być mocniejsza niż długie teksty. To zależy tylko od tego, jak silna jest twoja przekonująca moc. Używaj mniej tekstu, ale upewnij się, że pozostawia znaczący wpływ. Podkreśl korzyści / oferty. Gdy projektujesz stronę docelową, pierwszą rzeczą do przemyślenia jest to, jak sprawić, by klienci poczuli, że może to dla nich zwiększyć wartość. Musisz budować emocje, a jednocześnie być swego rodzaju wpływowym, aby zmusić ich do skorzystania z tego, co oferujesz.

3. Użyj wyzwalającego wezwania do działania

Twoje wezwanie do działania odgrywa najważniejszą rolę na stronie docelowej. Powinien być wyraźnie widoczny i uderzać w oczy odwiedzającego, gdy tylko wejdzie on na stronę docelową. Korzystanie z wezwań do działania, takich jak „Pobierz mój eBook teraz”, „Pobierz teraz”, Zgłoś swoją ofertę ”może być bardziej skuteczne niż inne zwykłe wezwania do działania, takie jak„ Zarejestruj się ”,„ Dowiedz się więcej ”itp. Kolor wezwania do działania jest czymś, czego po prostu nie można przeoczyć. Używaj kolorów, które są przyjemne dla oczu i wyświetlaj tekst wezwania do działania w krystalicznie czysty sposób. Nie tylko wezwanie do działania, ale także kolor strony docelowej ma również do odegrania istotną rolę w konwersjach. Używaj kontrastujących kolorów, które dobrze pasują do tekstu, a ponadto zachowaj wszystko.

4. Rozwijaj ciekawość

Często zdarza się, że marketerzy używają wyrażeń takich jak „Oferta ograniczona czasowo” lub „Dostępne ograniczone oferty” lub „Ważne tylko dla pierwszych klientów XXX”. Istnieje powód, dla którego te warunki są tak skuteczne w dostarczaniu pozytywnych rezultatów. Gdy korzystasz z takich terminów, odwiedzający działają szybko, ponieważ wiedzą, że mogą przegapić tę okazję później. Chcą go złapać, zanim wygaśnie. Możesz także spróbować dodać licznik czasu i poinformować odwiedzających, ile czasu mają do zakończenia oferty.

5. Użyj Exit Popups

Do naszej listy praktyk optymalizacji strony docelowej używa się wyskakujących okienek. Wyskakujące okienko wyjścia na stronie docelowej zapewnia jeszcze jedną możliwość konwersji użytkownika. Możesz więc powiedzieć, że jest to plan B Twojej strategii konwersji strony docelowej. Jeśli plan A nie działa, plan B może. Na wyskakujące okienko pojawia się, gdy użytkownik witryny zamierza opuścić stronę internetową, na której jest obecny. Są bardziej skuteczne i mniej denerwujące niż inne wyskakujące okienka, które mogą pojawiać się w dowolnym momencie i zakłócać przepływ odwiedzających. Knowband zapewnia również moduł Exit Popup dla PrestaShop, OpenCart, Magento i Magento 2 co pozwala dostosować wyskakujące okienko i dostosować jego funkcjonalność do własnych wymagań.

6. Kontynuuj testowanie A / B

Ważne jest, aby nadal przeprowadzać testy A / B stron docelowych, ponieważ pomogłyby one zrozumieć, do jakiego rodzaju strony docelowej użytkownicy są bardziej skłonni i jakie zmiany można wprowadzić w celu dalszej optymalizacji w celu uzyskania lepszych wyników. Jeśli nie wykonasz testów A / B, nie będziesz w stanie jednoznacznie zidentyfikować braków na stronie docelowej, nawet jeśli doprowadzisz do perfekcji od samego początku.

Słowo końcowe

Optymalizacja strony docelowej nie nastąpiłaby za godzinę lub dzień i nie może przynieść rezultatów z dnia na dzień. Będziesz musiał spojrzeć z punktu widzenia użytkownika i zrozumieć, czy jest wystarczająco dobry, aby przynieść Ci konwersje. Zapoznaj się z 5 wskazówkami dotyczącymi optymalizacji strony docelowej i daj mi znać, czy to zadziałało. Jaka jest Twoja strategia optymalizacji strony docelowej?


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *