Niektóre najczęstsze zalety dostosowywania produktu

Some Most Common Advantages of Product Customization

Ostatnio gwałtownie wzrosło zapotrzebowanie klientów na rzeczy, które są produkowane w unikalny sposób. Kilka lat temu ograniczało się to głównie do spersonalizowanych etui i kubków na telefony komórkowe, na których ludzie drukowali swoje zdjęcia na swoich etui na telefony komórkowe lub wręczali spersonalizowane kubki swoim bliskim, i było to mniej lub bardziej widoczne w placówkach stacjonarnych .

Obecnie istnieje spory rynek internetowy do dostosowywania produktów, który jest dostępny dla szerokiej gamy towarów. Podczas gdy niektóre firmy opierają całą swoją działalność na dostosowywaniu produktów, inne wprowadzają trendy dostosowywania w całym przedsiębiorstwie, aby poprawić wrażenia klientów.

Jak działa dostosowywanie produktu?

Dostarczanie klientom spersonalizowanych produktów i usług zgodnie z ich potrzebami i preferencjami jest znane jako dostosowywanie produktu lub personalizacja produktu. Klienci mogą poprosić sprzedawcę o zmodyfikowanie produktu w określony sposób lub samodzielnie dostosować produkty dokładnie tak, jak chcą. Te ostatnie oferują sklepy internetowe, umożliwiając kupującym zmianę towaru online.

Personalizacja produktów zyskała popularność w przestrzeni eCommerce i zainteresowanie sprzedawców internetowych. Przyjrzyjmy się czynnikom, które przyczyniły się do wzrostu popularności usługi konfiguracji produktu wśród sprzedawców internetowych.

Niektóre najczęstsze zalety dostosowywania produktu

Korzyści z niestandardowych produktów

Zwiększ wartość zamówienia

Przechodząc do korzyści płynących z dostosowywania produktu, uzyskujesz dzięki temu sprzedaż.

Ostatecznie liczy się tylko wielkość sprzedaży. Jeśli pielęgnujesz wśród swoich klientów lojalność wobec marki, sprzedaż nie spadnie.

Ponieważ ludzie postrzegają spersonalizowany przedmiot jako swój własny, a nie tylko produkt, klienci są skłonni wydać na niego więcej niż zwykły produkt.

Indywidualne produkty zwiększają lojalność klientów.

Możliwość personalizacji produktów zwiększa lojalność konsumentów, co jest jedną z jej głównych zalet. Oferowanie klientom swobody dostosowywania produktu do własnych upodobań jest najlepszym sposobem na zdobycie ich lojalności. Zadowolenie klienta jest głównym czynnikiem zdobycia tej lojalności.

Personalizacja produktu poprawia lojalność wobec marki oprócz lojalności klientów. Jeśli zapewnisz swoim klientom wiele możliwości personalizacji, jest bardziej prawdopodobne, że przyciągnie ich do Twojej marki i w przyszłości wybiorą ją zamiast rywali.

Personalizacja produktu tworzy więź między marką a jej klientami i znacznie zwiększa retencję klientów.

Użytkownicy lubią to

Rozpoczęcie działalności w dużej mierze zależy od tego, jak dobrze zostanie ona odebrana przez społeczeństwo, a klienci przyjęli koncepcję personalizacji.

Personalizacja produktu nadaje mu wyjątkowy charakter. Niezależnie od tego, czy kupujący opracowują coś dla siebie, czy dla kogoś innego, gotowy produkt nie pozostaje już tylko produktem; nabiera też emocji.

Klientom podoba się pomysł personalizacji; w ten sposób daje markom dużą szansę na odniesienie sukcesu w branży eCommerce.

Zdobądź więcej wiedzy o swoich klientach

Zakup dostosowany do indywidualnych potrzeb pozwala lepiej zrozumieć preferencje, upodobania i upodobania klienta niż zwykły zakup, co dodatkowo zwiększa zalety dostosowywania produktu.

Marki mogą wykorzystywać dane, które gromadzą, gdy klienci kupują spersonalizowane produkty, aby oferować im produkty w oparciu o ich wcześniejsze wybory.

Możemy zatem stwierdzić, że personalizacja produktu daje Ci przewagę nad konkurencją i pomaga dowiedzieć się więcej o Twoich klientach.

Większy udział w rynku w branży upominków

Przemysł prezentów w Indiach zmienił się w wyniku wprowadzenia technologii. Prezenty online stały się ostatnio niezwykle popularne, a ich wartość rynkowa ma sięgnąć 84 miliardów dolarów do 2024 roku.

Ludzie lubią dawać swoim bliskim spersonalizowane prezenty. A personalizacja produktu zamienia zwykłą rzecz w przemyślany prezent!

Ponieważ coraz więcej transakcji odbywa się online, możliwość dostosowywania produktów pomaga zdominować rynek produktów upominkowych.

Przeczytaj także:�6 korzyści z dostosowywania produktu

Moduł dostosowywania produktu KnowBand

Dostosowanie produktu Knowband

Możesz oferować swoim klientom usługi dostosowywania, korzystając z modułu dostosowywania produktu oferowanego przez Knowband. Zawiera opcję dostosowywania na stronach produktów i umożliwia kupującym dodawanie własnych dostosowań.

Moduł Product Designer posiada szereg narzędzi umożliwiających klientom projektowanie produktów dokładnie tak, jak chcą, od dodawania pożądanych zdjęć po dodawanie spersonalizowanego tekstu i kodów QR.

Ponadto daje detalistom dostęp do szerokiej gamy opcji dostosowywania, w tym możliwość wyboru cen dostosowywania i zapewnienia klientom podglądu projektu. Jeśli więc chcesz zapewnić swojej firmie możliwość personalizacji, gorąco zachęcam do wypróbowania tego modułu. Masz dzięki temu fantastyczną okazję do podniesienia średniej wartości zamówienia. Możesz to przetestować, jeśli masz stronę internetową obsługiwaną przez PrestaShop lub OpenCart.

Dostosowywanie produktu PrestaShop

Dostosowywanie produktu OpenCart

Mam nadzieję, że czytanie o zaletach dostosowywania produktu było przyjemne. Jeśli chcesz coś dodać, dodaj komentarz. Możesz się z nami skontaktować pod adresem�support@knowband.comrównież.

Akash Goyal

An enthusiast of everything digital. Still processing how e-Commerce has taken the world by storm in the last decade. Gradually improving day by day in bringing you the most helpful content to grow your own brand.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *