Najlepsze wskazówki, jak dostosować stronę internetową PrestaShop

best-tips-to-customize-a-prestashop-website

Sprzedaż produktów na stronie eCommerce polega na prezentacji i personalizacji produktów. Krótko mówiąc, funkcjonalności, produkty, funkcje itp. Powinny być zgodne z wymaganiami klienta front-end. Dostosowywanie sklepu internetowego PrestaShop polega na dodawaniu nowych funkcji i funkcjonalności. Czyniąc to, musisz podjąć pewne środki ostrożności, które pomogą w brandowaniu unikalnego obrazu na stronie internetowej, bez zaśmiecania w jakikolwiek możliwy sposób. Większość sklepów internetowych PrestaShop zdarza się dokonać co najmniej jakiejś niestandardowej zmiany w swoim sklepie internetowym. W rzeczywistości jest to konieczne, aby e-firmy miały charakterystyczny i niepowtarzalny charakter na swojej stronie eCommerce. Większość firm decyduje się na to, aby zachować wygląd swojej witryny zgodnie z własnym, unikalnym motywem działalności. Te dostosowania nie tylko poprawiają grafikę witryny, ale także przyczyniają się do dodawania kolejnych funkcjonalności i poprawy zakupów. Oto kilka takich czynników omówionych poniżej, które mogą pomóc w dostosowaniu witryny eCommerce PrestaShop.

# 1. Personalizacja za pomocą haczyków:

Haki to w zasadzie obrazy, które można wykorzystać do wyświetlania obrazów informacyjnych, a także działają jak źródła CTA. Możemy podzielić je na dwie podstawowe opcje:

A) Haczyki akcji:

Te zaczepy są klikalne i dlatego można ich użyć do przekierowania osoby odwiedzającej witrynę na odpowiednią stronę. Tego rodzaju haki wymagają strategicznej konfiguracji, ponieważ ich CTR wpłynie na większe zaangażowanie i sprzedaż.

B) Haczyki wyświetlacza:

Te haki są zwykłymi obrazami służącymi do wyświetlania różnych rzeczy. Niektóre typowe obszary, w których umieszczane są haczyki: a) Wiele pozycji na stronie głównej. c) Haki wyrównane do lewej / prawej. d) Dolna część stopki.

# 2. Dostosowywanie strony głównej PrestaShop:

prestashop-homepage-customization

Ogólnie rzecz biorąc, na stronie głównej obszar „powyżej zakładki” jest pierwszym wyświetleniem na stronie internetowej. Podobnie jak w przypadku gazet, strony internetowe mają również najważniejsze nowości w górnej części strony głównej, takie podejście do projektowania i dostosowywania strony głównej PrestaShop pomaga angażować klientów w bardziej produktywny sposób. Niektóre projekty stron głównych, które można dostosować, obejmują:? Przyklejone menu / pasek nawigacji z logo firmy, linkiem do rejestracji, polem wyszukiwania itp.? Suwak Obrazy z hiperłączami do odpowiednich tematów. ? Baner Obrazy wybranych kategorii produktów sprzedawanych w sklepie internetowym. ? Hiperłącza Infografika na sprzedaż, loterie, oferty, kupony, wyprzedaże flash oparte na czasie, nowości, premiery marki. ? Widżety / dodatki do kont społecznościowych, takich jak blok Facebooka, z przyciskami Lubię to / Udostępnij / Śledź. ? Statyczne / dynamiczne chatboty. ? Gamified CTA (Call to Action), takie jak koła rabatowe typu „spin & win” lub hazardowe subskrypcje biuletynów / powiadomień. ? Banery dla bestsellerów / najlepszych marek. Do tej pory zapewne zdajesz sobie sprawę, w jaki sposób te dodatki nie tylko wyróżniają taki sklep internetowy pod względem wyglądu i funkcjonalności, ale także służą zwiększeniu liczby konwersji. Wiele z tych modyfikacji można wykonać za pomocą modułów PrestaShop. A ponieważ PrestaShop jest platformą eCommerce typu open source, można wprowadzać jeszcze więcej zmian, ręcznie kodując wymagane funkcje. Tak więc firmy eCommerce w PrestaShop automatycznie uzyskują dodatkową przewagę, aby zbudować swoją witrynę zgodnie z własnymi unikalnymi potrzebami biznesowymi.

# 3. Personalizacja stopki PrestaShop:

personalizacja prestashop-footer

Stopka strony PrestaShop umożliwia administratorom sklepu internetowego prezentowanie różnych widżetów i funkcji. Niektóre można dodać za pomocą modułów dodatkowych PrestaShop, a niektóre są wstępnie zainstalowane. Co więcej, można dodać kodowanie lub dostosowanie. Stopka, dla wszystkich stron internetowych, jest w większości wspólna. Dlatego ważne jest, aby mieć w nim wszystkie ważne rzeczy. Zapewnia natychmiastowy dostęp do Twoich klientów dla wszystkich niezbędnych linków i informacji bez względu na to, gdzie są wyświetlane na stronie Prestashop. Kilka typowych dostosowań stopek znajduje się poniżej:? Segment rejestracji biuletynu? Ikony kanału społecznościowego? Mapa witryny (mapa witryny HTML)? Certyfikaty firmy i metody płatności? Szybkie łącza nawigacyjne? Sekcja logowania / rejestracji / sekcja „Moje konto”? Dane kontaktowe firmy

# 4. Inne dostosowania:

A) Ikony CMS:

Aby wyświetlić dodatkowe informacje o twoim sklepie PrestaShop, takie jak opcje płatności, zasady zwrotu pieniędzy itp., Administrator może użyć ikon CMS. Kliknięcie ich powoduje przejście do odpowiedniej strony.

B) Baner u góry:

Jest to domyślna funkcja, którą administratorzy mogą włączać / wyłączać. Dodaje to cienki baner na skrajnej górze strony w celu pokazania ofert specjalnych, rabatów, wysyłki w ograniczonym czasie itp.

C) Ikony / linki do udostępniania społecznościowego:

Dzięki tym ikonom Twoi e-klienci mogą udostępnić link do wybranego przez siebie produktu znajomym, rodzinie i znajomym. Wolisz dodać linki do Facebooka, Pinteresta, Whatsapp itp.

Wnioski:

usługi personalizacji prestashop

Jak mówią, często małe rzeczy mają największy wpływ. Dodawanie support@knowband.com i uzyskaj wycenę wymaganych dostosowań. Odwiedzić Wtyczki KnowBand aby uzyskać wtyczki eCommerce na wszystkie platformy.


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *