Model biznesowy dostarczania hiperlokalnego online | Kompletny przewodnik po rynku żywności i artykułów spożywczych

online-hyperlocal-delivery-business-start-food-grocery-delivery

Hiperlokalny model biznesowy dostaw rozwija skrzydła na rynku spożywczym. Eksperci zakładają, że w nadchodzącej przyszłości branża zakupów spożywczych do domu znacznie się rozwinie, a włączenie hiperlokalnego modelu biznesowego dostawy jest korzystne dla wszystkich zainteresowanych podmiotów. Jeśli szukasz rozwiązania dla uruchomić rynek spożywczy lub firma dostarczająca jedzenie KnowBand ma dokładnie to, czego szukasz. Moduły opracowane do tworzenia hiperlokalnego rynku są bardzo dobrze wyselekcjonowane przez ekspertów technicznych i analizowane przez specjalistów z branży, aby umożliwić lokalnym firmom prowadzenie internetowego sklepu spożywczego lub rynku dostaw żywności. Internetowe sklepy spożywcze charakteryzują się wysoką rentownością, a większość ludzi woli robić zakupy przez Internet niż odwiedzać sklepy. Przenieś swój sklep na platformę cyfrową i rozpocznij działalność w zakresie dostaw do domu dzięki modułowi Hyperlocal Marketplace. Przewodnik dla początkujących można znaleźć w tym artykule na temat rynek spożywczy na żądanie. Aby dostarczać artykuły spożywcze, żywność, produkty do higieny osobistej lub jakiekolwiek usługi, których potrzebujesz, aby sporządzić plan, ten artykuł będzie krok po kroku, jak uruchomić sklep internetowy z dostawą do domu lub rynek online. Hiperlokalny model biznesowy dostarczania usług stanowi platformę dla małych firm; mogą zostać sprzedawcą na rynku i natychmiast rozpocząć sprzedaż. Firmy takie jak Amazon, Flipkart, Alibaba, Airbnb itp. Ugruntowały swoje marki w branży rynkowej i nie jest łatwo konkurować z tymi hotshotami. Mimo to masz szansę na rozwój, ponieważ ludzie wspierają małe firmy lokalnie.

Przewodnik krok po kroku dla hiperlokalnej firmy kurierskiej

Znajdujesz trudności w wyborze odpowiedniej branży? Nie martw się! Mamy plan.

Krok 1 – Wybierz branżę, w której chcesz pracować:

Aby sfinalizować branżę dla Twojej hiperlokalnej firmy dostarczającej przesyłki do domu, przeprowadź badania rynku. E-commerce ma duży potencjał, jeśli zrobisz to dobrze. Przed założeniem hiperlokalnego rynku biznesowego porozmawiaj z ekspertami branżowymi, skorzystaj z pomocy konsultantów lub przeprowadź ankiety w pobliżu. Przygotuj dobre formularze ankiet, zawierające wszystkie niezbędne pytania dla sprzedawców i klientów. Zrób listę Korzyści będziesz mieć, a sprzedawcy mogą się cieszyć. Pomoże Ci to w sfinalizowaniu domeny dla firmy dostarczającej do domu.

Krok 2 – Wybierz swoją niszę:

Kiedyś zdecydowałeś się na branżę, teraz czas na określenie niszy. Konkretny obszar, na którym chcesz się skupić. Hiperlokalny model dostaw dla przemysłu spożywczego zaczyna się, gdy zaczynasz myśleć o produkcie i usłudze, którą będziesz dostarczać. Możesz wybrać produkty podstawowe, takie jak produkty mleczne i piekarnicze, pakowane jedzenie z restauracji, dostawa w pudełku na lunch, podstawowe artykuły spożywcze lub dostawa świeżych warzyw w lokalnych obszarach. Oto lista plików 10 najlepszych hiperlokalnych pomysłów biznesowych w przystępnej cenie. Jestem pewien, że to pomoże!

Krok 3 – Przeanalizuj, co mieści się w kieszeni:

Pieniądze są następne! Nie kusz pomysł i pozbądź się oszczędności. Sprawdź swój budżet i zobacz, co masz i ile musisz wydać? Badanie rynku jest ważne, jeśli stawiasz swój krok w hiperlokalnym biznesie dostawczym. Moim zdaniem firmy zajmujące się dostawą żywności i artykułów spożywczych są najlepszym wyborem, ponieważ chodzi o to, co najważniejsze, a to, co najważniejsze, nigdy nie wychodzi z rynku. Widzieliśmy już scenariusz kryzysowy COVID 19 i boom na hiperlokalnym rynku spożywczym.

Krok 4 – Czas na stworzenie strony internetowej

Ponieważ musisz założyć sklep online, będziesz potrzebować witryny internetowej, aby zarejestrować swoje produkty i usługi. Możesz albo założyć własną firmę zajmującą się dostarczaniem artykułów spożywczych, żywności lub środków higieny osobistej, albo możesz utworzyć sklep internetowy na platformie handlowej i udostępnić platformę innym małym firmom. Stronę internetową można stworzyć w kilku prostych krokach:

 • Kup domenę i hosting w chmurze dla swojej firmy oferującej dostawy do domu online.
 • Wybierz platformę eCommerce, na której chcesz stworzyć swój sklep.
 • Jeśli chcesz stworzyć rynek, musisz wybrać wtyczkę marketplace, której możesz użyć.
 • Moduł hiperlokalnego rynku wielu dostawców
 • Stwórz swoją Rynek wielu dostawców

Krok 5 – Przyciągnij sprzedawców na swój rynek

przyciągnąć sprzedawców do hiperlokalnych dostaw żywności

Sprzedawcy są najważniejszą częścią rynku. Jeśli planujesz uruchomić rynek dostaw żywności podobny do UberEats, musisz skontaktować się z wieloma restauracjami i pokazać im korzyści, jakie mogą przynieść, jeśli sprzedają na Twoim rynku. Rynki dostaw żywności działają zgodnie z hiperlokalnym modelem biznesowym dostaw i wiemy, jak kwitną one na całym świecie. Przeczytaj: Jak przyciągnąć sprzedawców na OpenCart Marketplace

Krok 6 – Zbuduj silną bazę klientów

Na rynku klienci i sprzedawcy są współzależni. Jeśli uda Ci się przyciągnąć sprzedawców, automatycznie zaprosisz dużą bazę klientów. Dostawa artykułów spożywczych do domu i dostawa z ulubionego stoiska z jedzeniem to preferencje każdej osoby, ponieważ zapewnia to wygodę i oszczędność czasu. Możesz użyć mediów społecznościowych, aby przyciągnąć odbiorców, tworząc strony na różnych platformach. Przeczytaj te artykuły, aby poznać najlepsze sposoby przyciągnięcia większej liczby klientów na hiperlokalny rynek. Zalecane lektury:

Krok 7 – Skonfiguruj dostawę i połącz ją z usługami kurierskimi

Sukces internetowej firmy spożywczej zależy w dużej mierze od tego, jak łatwo możesz dostarczyć towar do domu / biura swojego klienta. To sprawia, że ​​stworzenie skutecznego systemu dystrybucji jest istotnym czynnikiem w całym procesie rozruchu. Większość konsumentów w Indiach preferuje dostawę tego samego dnia, zwłaszcza w przypadku żywności i produktów spożywczych, a wszelkie nieuzasadnione opóźnienia w tym segmencie są generalnie mile widziane. Jest to jednak również niewykonalne wyłącznie z powodu braku kapitału ludzkiego lub niedostępności pojazdów do transportu towarów. Wydaje się, że dostawy często wiążą się z dużym kosztem dla firmy, stanowiąc prawie 30-40% całkowitych kosztów firmy. Możesz obniżyć koszty wysyłki z niektórymi profesjonalnymi wskazówkami sugerowanymi w tym artykule.

Krok 8 – Opracuj strategię marketingową

Strategie marketingowe dla firm zajmujących się dostawami do domu mogą zmienić zasady gry. Możesz korzystać z różnych platform mediów społecznościowych, korzystać z marketingu e-mailowego, prowadzić kampanie; oferują rabaty i można zrobić o wiele więcej. Możesz przyciągać sprzedawców i klientów, pisząc blogi i dzieląc się historiami sukcesu.

opracować-strategię-marketingową-dla-hiperlokalnego-dostarczania-biznesu

Chociaż główni gracze spożywczy online, tacy jak Big Basket i Amazon, mają budżety na wielu mediach, aby pozwolić sobie na głośne kampanie celebrytów, nie musisz podążać tą samą ścieżką. Zamiast tego możesz sprzedawać swój sklep spożywczy online korzystanie z lokalnych dróg, które są równie skuteczne, takich jak;

 • Umieszczenie reklamy w lokalnej gazecie
 • Prowadzenie kampanii w mediach społecznościowych.
 • Masowe wysyłanie wiadomości SMS.
 • Rozwieszanie billboardów w znanych miejscach w Twojej okolicy
 • Poczta pantoflowa to najlepsze, co możesz zrobić
 • Możesz także zatrudniać blogerów kulinarnych

Krok 9 – Zezwól na zakup online Odbiór w sklepie

To nowy trend do naśladowania. Skonfiguruj swój sklep spożywczy online za pomocą funkcji odbioru w sklepie. Może to uchronić Cię przed dodatkowymi opłatami za wysyłkę, a ludzie czasami wolą to, aby zachować bezpieczeństwo i higienę. Epidemia COVID 19 rozszerzyła rynek BOPIS. Przeczytaj: Rozpocznij swój internetowy sklep spożywczy z funkcją kupowania online i wybierania w sklepie.

Krok 10 – Dokumentacja i wymagania prawne

Przed rozpoczęciem hiperlokalnego modelu dostaw dla firmy spożywczej należy zadbać o niektóre wymogi prawne i prace dokumentacyjne.

 • Musisz utworzyć osobowość prawną
 • Zarejestruj firmę lub firmę do celów podatkowych
 • Otwórz konto firmowe, aby obsługiwać transakcje biznesowe
 • Uzyskaj licencje i pozwolenia zgodnie z polityką swojego kraju i weź licencje zgodnie z wymaganiami stanowymi i lokalnymi biznesowymi
 • Ponieważ sprzedajesz produkty spożywcze, przestrzegaj wszystkich środków i przepisów dotyczących bezpieczeństwa żywności
 • Dokonaj rejestracji pojazdu i zatrudnij licencjonowanego kierowcę do transportu

Utwórz aplikację mobilną:

Biorąc pod uwagę liczby, baza konsumentów smartfonów jest szeroka i około 80% użytkowników smartfonów dokonało zakupów online za pomocą telefonów komórkowych w roku 2020.

stwórz-aplikację-mobilną

Po udanym uruchomieniu witryny internetowej z dostawami do domu możesz utworzyć aplikację mobilną, ponieważ liczba użytkowników smartfonów jest większa niż liczba użytkowników komputerów stacjonarnych. Zbudowany aplikacja mobilna sklepu spożywczego dla eCommerce i możesz odnieść się do tego artykułu, aby przeczytać historię sukcesu naszych zadowolonych klientów. Przeczytaj: [Historia sukcesu Złoty sklep] Mobilna aplikacja spożywcza dla e-commerce

Podsumowanie:

Ten artykuł i załączone lektury wystarczą, aby pomóc Ci rozpocząć hiperlokalną firmę dostarczającą dostawy do domu i rynek z dostawami żywności. Udane aplikacje do dostarczania jedzenia, takie jak DoorDash, UberEats, Zomato itp., Stworzyły rynek dla małych i dużych restauracji oraz zwiększyły bazę klientów i sprzedaż. Przygotuj się na nowe przedsięwzięcie! Powiedz nam, czego chcesz i pozwól nam pomyśleć. Możesz do nas napisać na adres support@knowband.com lub odwiedź naszą stronę internetową o dalszą pomoc. Nasi eksperci techniczni poprowadzą Cię i pomogą Ci przez całą podróż.

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *