Kluczowe różnice między Magento a Magento 2

1-blog-banner-main-2-1


Przegląd platformy Magento

W tym artykule porównamy Magento i Magento 2 w różnych aspektach. Główną różnicą między Magento a Magento 2 jest to, że nowsza wersja jest szybsza, bardziej przyjazna dla użytkownika i przyjazna dla SEO. Platforma Magento 2 obsługuje najnowsze PHP, co zwiększa szybkość działania strony.

Kluczowe różnice między Magento a Magento 2

W porównaniu do Magento, zaktualizowana wersja przetwarza więcej zamówień na godzinę i szybciej ładuje strony. Oprócz bardziej przejrzystego kodu i przyjaznego dla użytkownika interfejsu użytkownika, Magento 2 ma również funkcje metatagów poprawiające SEO. W Magento te cechy były nieobecne.

Dostępne jest nowe Magento 2, ulepszenie w stosunku do Magento. Pod względem bezpieczeństwa, użyteczności, SEO, wydajności i szybkości Magento 2 przewyższa Magento. W tym artykule dowiemy się o kluczowych różnicach między tymi dwiema platformami. Czytaj dalej ten artykuł, jeśli chcesz poznać kluczowe różnice między Magento a Magento 2.

Przeczytaj także:�Którą platformę wybrać między Magento 2 a WooCommerce

Kluczowe różnice między Magento a Magento 2

Kluczowe różnice między Magento a Magento 2

Bezpieczeństwo

Magento:

Jak wcześniej wspomniano, Magento nie jest już odpowiedzialne za Twoje bezpieczeństwo od czerwca 2020 r., daty EOL dla Magento 1. Jeśli więc zdecydujesz się kontynuować, Twoja witryna będzie poważnie zagrożona takimi rzeczami, jak ataki hakerów i awarie systemu.

Magento 2:

Magento 2 obsługuje zaawansowane wbudowane opcje bezpieczeństwa, które są obecne w ustawieniach. Jeden z nich uniemożliwia działanie ataków słownikowych za pomocą algorytmu Secure Hash Algorithm 256 (SHA-256), używanego do haseł. Ponadto Magento 2 zawiera Signify, program zapobiegania oszustwom. Za pomocą tego algorytmu platforma może identyfikować i odrzucać zamówienia, które wydają się oszustwem. Pomaga to również w zapewnieniu 100% ochrony przed obciążeniami zwrotnymi.

SEO

Magento:

Jeśli chodzi o SEO, Magento nie jest aż tak pomocne. Ta wersja nie obsługuje fragmentów rozszerzonych w Twojej witrynie ani schema.org. Dwa główne problemy z Magento SEO to wciąż słabe czasy ładowania i brak przyjazności dla urządzeń mobilnych.

Magento 2:

Magento 2 jest lepsze od Magento, jeśli chodzi o SEO. Gdy Magento brakowało podstawowych funkcji SEO, Magento 2 zawierało kilka godnych uwagi funkcji, w tym:

 

  1. Celem Schema.org jest poprawa rankingu Twojego sklepu w wyszukiwarkach.
  2. Fragmenty rozszerzone na stronach katalogu Magento 2 znacznie ułatwiają wyszukiwarkom indeksowanie danych produktów.
  3. Tagi kanoniczne, aby zapobiec problemom z duplikacją materiału.
  4. Dostępne są również meta-słowa kluczowe, metaopis i meta-tytuł.

Admin Dashboard

panel administratora w kluczowych różnicach między Magento a Magento 2

Do tej pory nasza główna uwaga była skupiona na interfejsie użytkownika i jego wpływie na to, co widzą i robią Twoi konsumenci. Ponieważ jednak spędzisz tam dużo czasu, prawdopodobnie zależy ci na tym, jak wszystko działa na zapleczu.

Magento:

W Magento panel administracyjny był dość niezgrabny i trudny w obsłudze. Dodatkowo brakowało w nim wyrafinowanego dashboardu Magento 2.

Magento 2:

Chociaż nawigacja w panelu administracyjnym jest łatwiejsza niż w Magento, nadal istnieje znaczna krzywa uczenia się. Konfigurowanie i zarządzanie wieloma obowiązkami może być nieco przytłaczające. To może być mylące, jeśli nie robisz rzeczy w sposób uporządkowany.

Oprócz poprzednich zamówień, nowych zamówień i średnich zamówień nowy pulpit nawigacyjny pokazuje również sprzedaż detaliczną w całym okresie życia. Najpopularniejsze terminy wyszukiwania, podatek dochodowy, najlepsi sprzedawcy i inne są wyświetlane na pulpicie nawigacyjnym. Klienci mogą projektować elementy i zmieniać siatki danych, aby wyświetlać tylko te informacje, których potrzebują.

Wydajność i szybkość

Na sukces Twojego sklepu e-commerce istotny wpływ ma rozwój Twojego biznesu. Powinieneś spodziewać się większego ruchu, co wymaga rozwiązania, które obsłuży zwiększone wymagania odwiedzających. Wydajność jest zatem jednym z głównych czynników ewolucji platformy.

Magento 2 ma doskonałą szybkość frontendu i jest ogólnie szybszy. Strony sklepu Magento 2 ładują się od 30 do 50% szybciej niż strony sklepu Magento 1 i mogą przetworzyć do 39% więcej zamówień w ciągu godziny. Dodatkowo Magento 2 zarządza 10 milionami stron w ciągu godziny, w przeciwieństwie do 1 Magento 200000.

Jednak pomimo ogromnych postępów w Magento 2 nadal musisz aktywnie zwiększać szybkość swojego sklepu. Należy również pamiętać, że na skuteczność całego sklepu internetowego duży wpływ ma jakość hostingu Magento. Nowe technologie nieco pomagają, ale wydajność Twojego sklepu ucierpi, jeśli nie korzystasz z najlepszego hostingu Magento.

rozszerzenia

Rozszerzenia są przydatne, ponieważ żadna platforma eCommerce nie będzie w stanie spełnić wszystkich wymagań biznesowych Twojego sklepu.

Magento:

Magento 1 spotkał się wcześniej z krytyką za wiele problemów z rozszerzeniami innych firm. Integracja wielu rozszerzeń nie zawsze była prosta.

Magento2:

Magento 2 rozwiązuje ten problem, umożliwiając nakładanie się rozszerzeń. Instalacja rozszerzenia jest również prostsza dzięki nowym technologiom, takim jak HTML5, CSS3 i REquire.js. Zarządzanie rozszerzeniami może nadal być trudne, ponieważ personalizujesz za pomocą Magento.

Bramy płatnicze

bramka płatności w kluczowych różnicach między Magento a Magento 2

Witryny e-commerce powinny umożliwiać klientom korzystanie z najbardziej wygodnej bramki płatności. Może to znacznie zwiększyć współczynniki konwersji Twojej firmy e-commerce i wzmocnić zaufanie klientów.

Magento:

Właściciele sklepów mogli zintegrować większość znanych bramek płatności do wykorzystania na swojej stronie Magento. Przez większość czasu ta platforma wymaga integracji z innymi firmami lub być może unikalnej pracy programistycznej.

Magento2:

W przeciwieństwie do Magento, Magento 2 teraz automatycznie obsługuje najczęściej używane bramki płatności bez potrzeby dodatkowych integracji. Obsługuje bramki płatności, w tym PayPal, Braintree i Authorize.net.

Wnioski:

Wreszcie, skoro już tu jesteś, musisz już teraz zdawać sobie sprawę ze wszystkich korzyści płynących z aktualizacji do Magento2. Magento wykonało fantastyczną robotę przez ostatnie 8 lat. Z pomocą tej platformy Magento zdobył solidną pozycję na rynku eCommerce i zyskał uznanie na całym świecie. Jednak Magento2 ma przewagę w tym konflikcie ze względu na ulepszenia natywnej funkcjonalności i dostępność ponad 350 rozszerzenia.

Nie martw się, jeśli zastanawiasz się, jak zainstalować Magento2. Na support@knowband.com nasze szczegółowe instrukcje szczegółowo przeprowadzą Cię przez każdy etap procedury.

Akash Goyal

An enthusiast of everything digital. Still processing how e-Commerce has taken the world by storm in the last decade. Gradually improving day by day in bringing you the most helpful content to grow your own brand.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *