Jaka jest różnica między Prestashop a Opencart?

What is the difference between Prestashop and Opencart?

E-commerce zrewolucjonizował się w ciągu ostatnich kilku lat w tempie wykładniczym. Wraz z rozwojem sprzedaży internetowej otwarcie sklepu internetowego jest dobrym pomysłem na osiąganie zysków.�

W dzisiejszych czasach obecność firmy w Internecie ma kluczowe znaczenie dla jej sukcesu. Taka jest logika większości małych, średnich, a nawet dużych sklepów detalicznych poruszających się online. Aby wspomóc sklepy eCommerce, dostępne są różne platformy, ale wybór idealnego sklepu eCommerce może być trudny.

Każdy sklep internetowy ma swój własny zestaw unikalnych wymagań. Aby uzyskać idealną platformę, powinieneś zdawać sobie sprawę z podstawowych różnic. Wiedza o tym pomoże w doborze odpowiednich platform zgodnie z Twoimi potrzebami biznesowymi.�

Przeczytaj ten wpis na blogu, aby zrozumieć usługi oferowane przez dwie popularne platformy eCommerce, tj. Prestashop i Opencart. Porównam różne aspekty tych dwóch odnoszących sukcesy platform handlu cyfrowego. Po przeczytaniu tego bloga dowiesz się, jak wybrać odpowiednią platformę do swoich potrzeb biznesowych.

Jaka jest różnica między Prestashop a Opencart?

Podstawowe różnice między Opencart a Prestashop to:

Na podstawie kosztów/cen

Zarówno Opencart, jak i Prestashop można pobrać i zainstalować za darmo, ponieważ obie są platformami typu open source. Właściciele sklepów muszą jednak uwzględnić wszystkie niezbędne koszty przed uruchomieniem sklepu. Czynniki, o których należy pamiętać, to hosting, domena, certyfikat SSL, moduły i rozszerzenia.

Przejrzysta, rozsądna cena hostingu Opencart daje mu przewagę nad Prestashop.

Interfejs użytkownika

PrestaShop to bardzo przyjazna dla użytkownika platforma eCommerce. Posiada front office, który można dostosować, oraz back office, który jest prosty w użyciu. Dodatkowo udostępnia kilka modułów dodatkowych, które usprawniają jego wewnętrzne operacje. Oferuje użytkownikom stylowy pulpit nawigacyjny, w którym można szybko uzyskać dostęp do wydajności swojego sklepu.

Ze względu na estetyczny interfejs Opencart jest dość przyjazny dla użytkownika. Dodatkowo ta platforma oferuje współczesny panel administracyjny, który przypomina panele innych konstruktorów eCommerce. W ten sposób nauka obsługi i projektowania sklepu Opencart nie zajmie Ci dużo czasu.

Szablony i motywy

Duży wybór profesjonalnie zaprojektowanych responsywnych motywów eCommerce jest dostępny w Opencart. Na oficjalnym Marketplace można znaleźć zarówno darmowe, jak i płatne szablony. Co więcej, jeśli masz praktyczną wiedzę na temat HTML, CSS i JavaScript, możesz szybko zastosować ją w swoim sklepie. Dla nowicjuszy może to być trochę trudne. Ale dostępnych jest wiele zasobów innych firm, w tym TemplateToaster, ThemeForest itp.

Dodatkowo PrestaShop ma oficjalny sklep z ponad 3,000 układów stron internetowych. Co więcej, oferuje proste zakupy i szeroką gamę wysokiej jakości, konfigurowalnych motywów eCommerce.

Funkcje SEO

OpenCart nie zapewnia niczego szczególnie godnego uwagi pod względem SEO. Jednak nie jest też najgorsze. Zasadniczo zapewnia wszystkie kluczowe funkcje, których można oczekiwać od wysokiej klasy systemu eCommerce. Dodatkowo umożliwia szybkie przeniesienie sklepu na szczyt SERPów. Właściciele sklepów mogą również dodawać tagi nagłówka i tytułu, meta-słowa kluczowe i opisy do każdego produktu i strony kategorii. Co więcej, dobrze radzi sobie z budowaniem doskonałych adresów URL SEO od razu po wyjęciu z pudełka. Aby poprawić SEO, zawsze możesz zainstalować wtyczki.

Z drugiej strony PrestaShop posiada obszerny zestaw wbudowanych funkcji SEO. Pozwala właścicielom firm zmieniać każdą stronę, tworzyć przyjazne dla SEO adresy URL oraz dodawać potężne metatagi i fragmenty rozszerzone. Posiada wiele funkcji zwiększających ruch na stronie.

Moduły Prestashop i wtyczki Opencart

Co zaskakujące, PrestaShop ma ponad 3700 Moduły które wspierają wiele aspektów. Obejmuje to projektowanie i nawigację, wysyłkę i logistykę, administrację, promocję i marketing, płatności itp.

Warto zauważyć, że różni programiści tworzą te moduły. W rezultacie trudno jest ocenić, czy dobrze ze sobą współpracują. W najgorszym przypadku integracja tych modułów może spowodować nieznane błędy w Twoim sklepie. Ma to wpływ na to, jak Twoja firma działa jako całość.

Podobnie jak PrestaShop, Opencart umożliwia właścicielom sklepów włączenie ponad 13,000 XNUMX wstępnie zainstalowanych rozszerzenia i wtyczki. Programiści i partnerzy Opencart oferują wszystkie dodatki. Większość z nich jest bezpłatna lub płatna.

Kryteria szybkości

Opencart nieznacznie przewyższa Prestashop pod względem szybkości. Jednak na szybkość ładowania sklepu internetowego wpływa wiele zmiennych. Obejmuje to liczbę oferowanych produktów, całkowitą liczbę odwiedzających witrynę, firmę hostingową i ogólny projekt witryny. Z tego powodu żadna platforma nie jest szybsza od innych.

Płatność i wysyłka

Jeśli chodzi o integrację z bramą wysyłkową i płatniczą, Opencart oferuje szeroki zakres opcji. PayPal, MYOB AccountRight, authorize.Net, Skrill, SagePay, WFDS, UPS, Next Logistics, MailChimp, PayZippy, ShipWire, Eurostop, Visual 2000 i inne dobrze znane integracje to tylko niektóre z ważnych, które zapewnia.

Prestashop zapewnia nieco mniej łączników wysyłkowych i bramek płatności niż Opencart. PayPal, eBay, authorize.Net, Google Analytics, Simplify by Mastercard, WordPress, SEO Expert, Amazon Marketplace, Advanced Search 4 i inne to tylko niektóre z wyróżniających się integracji.

Wnioski

Jeśli chodzi o argument Prestashop vs. Opencart, dość trudno jest stworzyć świadomy pogląd. Obie te platformy eCommerce są dość lubiane przez sklepy eCommerce. Systemy eCommerce mogą być dość skomplikowane. Jednak motywy eCommerce PrestaShop są lepsze niż te z Opencart. Chociaż daje nieco bardziej nowoczesny klimat, ostatnie słowo zawsze należy do ciebie.

Trudno powiedzieć, czy Opencart czy Prestashop są lepsze. Prestashop przewyższa Opencart pod względem obsługi klienta, SEO i funkcji marketingowych, a także wszystkich innych wymienionych czynników. Prestashop pozostaje znacznie w tyle za Opencart pod względem cen oraz projektu sklepu i motywów. Oznacza to, że wybór platformy, która opiera się na potrzebach i budżecie Twojej firmy, jest mądrą decyzją.�

Radzimy dokładnie przestudiować każdy punkt powyżej przed wyborem platformy, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Możesz skontaktować się z nami pod adresem support@knowband.com z wszelkimi pytaniami lub wątpliwościami. Mam szczerą nadzieję, że te informacje pomogą Ci wybrać najlepszą platformę.

W knowband możemy również pomóc w skonfigurowaniu sklepu na Prestashop lub Opencart. Jeśli masz już sklep, możemy pomóc Ci go dalej rozwijać dzięki naszym różnym modułom. Na przykład nasz Kreator aplikacji mobilnych bez kodu:

 

Akash Goyal

An enthusiast of everything digital. Still processing how e-Commerce has taken the world by storm in the last decade. Gradually improving day by day in bringing you the most helpful content to grow your own brand.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *