Jak założyć sklep spożywczy online z funkcją odbioru w sklepie?

How to set up your online grocery store business with store pickup facility?

Pandemia COVID-19 wywołała przerażającą sytuację na całym świecie. Przedsiębiorstwa doświadczają poważnego załamania, a globalna gospodarka spadła z powodu obecnego kryzysu. Podczas gdy kraje pozostają zamknięte, prawie wszystko jest zamknięte, sklepy z podstawowymi artykułami, takimi jak sklep spożywczy i apteka, są nadal dostępne, aby ludzie mogli zaspokoić swoje podstawowe potrzeby. To czas, w którym właściciele sklepów spożywczych mogą podjąć działalność online i dać jej ogromny impuls. Poza tym możesz skonfigurować opcję odbioru w sklepie na swojej stronie internetowej, używając Znajdź sklep i moduł odbioru i wydajnie zarządzaj swoimi zamówieniami.

Jak pomaga moduł odbioru w sklepie internetowym?

Moduł pozwala dodawać sklepy detaliczne na stronie internetowej i pozwala klientom bezpiecznie odebrać zamówienie w żądanym czasie. Pomoże Ci to uniknąć ogromnego tłumu w pobliżu sklepów i pozwoli zaoszczędzić klientom dużo czasu.

Znajdź lokalizator i odbierz

Możesz skonfigurować czas odbioru, przesłać swoje sklepy za pośrednictwem CSV i zrobić wiele więcej. Więcej szczegółów znajduje się na końcu tego postu na blogu. Handel spożywczy jest obecnie najbardziej korzystny w eCommerce wśród epidemii Coronavirus. Z powodu dużego popytu wiele fizycznych sklepów spożywczych przeniosło się na platformę internetową. Jeśli chcesz dokonać zmiany i założyć internetowy sklep spożywczy, ten artykuł jest specjalnie dla Ciebie.

Czy wiesz, że sprzedaż artykułów spożywczych w sklepach internetowych osiągnęła w USA blisko 29 miliardów dolarów w 2019 roku? Oczekuje się, że do 60 r. Ma osiągnąć 2023 mld USD Statista.

Jak stworzyć swój internetowy sklep spożywczy?

Aby założyć internetowy sklep spożywczy, wykonaj poniższe czynności.

1. Zarejestruj swoją firmę

Pierwszą rzeczą do zrobienia, gdy planujesz założyć firmę online, jest zarejestrowanie nazwy firmy. Pomyśl o chwytliwej nazwie marki. Kup domenę o tej nazwie wraz z planem hostingowym. Następnie musisz wybrać żądaną platformę eCommerce, na której chcesz założyć sklep spożywczy, na przykład PrestaShop, Magento, OpenCart, Shopify itp. Musisz legalnie zarejestrować swoją firmę, aby uniknąć problemów, ponieważ byłbyś zaangażowany w zakup i sprzedaż towarów.

2. Dostosuj swoją stronę internetową

Dostosuj swoją stronę

Możesz dostosować projekt strony internetowej do swoich upodobań i preferencji. Zaczynając od zera, możesz wybrać żądany motyw, czcionkę, dodać banery itp. Przechodząc dalej, możesz utworzyć pasek nawigacji, wyróżniający kategorie produktów i podkategorie oraz inne ważne linki. Będziesz miał możliwość dostosowania strony produktu, strony koszyka, strony kasy itp. Mówiąc prosto, będziesz mieć wszystkie opcje, aby zaprojektować stronę na swój sposób.

3. Dodaj produkty

Po przygotowaniu platformy możesz rozpocząć dodawanie produktów lub, konkretniej, produktów spożywczych. Ustaw dla nich kategorię, określ cenę, opis, użyj zdjęć lub cokolwiek innego. Upewnij się, że korzystasz z wysokiej jakości zdjęć produktów, aby Twoje strony produktów zrobiły dobre wrażenie i mówiły o jakości produktu.

4. Ustaw metody płatności

Teraz pojawia się główna część strony eCommerce, czyli konfiguracja metod płatności. Podobnie jak w przypadku fizycznej sprzedaży detalicznej, potrzebujesz portalu płatniczego, z którego użytkownik może zapłacić kwotę. Różne platformy eCommerce pomagają łączyć się z różnymi opcje płatności.

5. Ustawienia wysyłki i dostawy

Po połączeniu opcji płatności następną rzeczą jest wysyłka i dostawa produktów. Podobnie jak opcje płatności, znajdziesz również różne opcje wysyłki na różnych platformach eCommerce. Określ strefy wysyłki, w których możesz wysyłać produkty. Wybierz rodzaj opcji wysyłki, które chcesz zapewnić swoim klientom, np Darmowa dostawa, Stawka ryczałtowa, odbiór w sklepie itp. Musisz także wybrać partnerów kurierskich, aby dostarczyć swoje produkty.

Otóż ​​to. Twój internetowy sklep spożywczy jest gotowy.

ALE! Zanim zaczniesz sprzedawać,

– ?Study your Target Audience

Określenie grupy docelowej jest pierwszym krokiem do założenia firmy online. Powinieneś bardzo szczegółowo określić grupę wiekową, na którą chcesz kierować, a także rodzaj płci, lokalizację, zawód, stan cywilny i poziom dochodów. Poza tym powinieneś przeprowadzić badania rynku, zrozumieć swoich obecnych konkurentów i przygotować strategie marketingowe. Chociaż internetowy sklep spożywczy nie wymagałby zawężenia grona odbiorców, ponieważ każdy potrzebuje artykułów spożywczych, posiadanie określonej grupy odbiorców pomaga dotrzeć do odpowiednich i potencjalnych klientów.

– Zoptymalizuj swoją witrynę pod kątem SEO

Nie ma sensu korzystać z Internetu, jeśli ludzie nie mogą cię odkryć. Dlatego SEO jest ważne. Zatrudnij ekspertów SEO, aby Twoja witryna była widoczna przed grupą docelową. Gdy Twoja witryna zostanie zoptymalizowana pod kątem SEO, po pewnym czasie zaczniesz otrzymywać ruch organiczny.

Jak skonfigurować internetowy sklep spożywczy za pomocą PrestaShop?

PrestaShop należy do najlepszych platform eCommerce typu open source i ma intuicyjny interfejs. Obecnie istnieje ponad 270,000 XNUMX sklepów na całym świecie obsługiwanych przez PrestaShop.

Dlaczego PrestaShop?

PrestaShop zapewnia wiele bogatych funkcji. Przede wszystkim jest to darmowa platforma typu open source i jest łatwa w użyciu. Po drugie, pozwala dodać niestandardowe funkcje do witryny, takie jak oferty specjalne, bezpłatna wysyłka, tryb rabatów itp. Po trzecie, obsługuje wiele bram płatniczych, takich jak First Data, PayPal i Amazon Pay. Przeczytaj więcej o PrestaShop tutaj. Teraz, jeśli myślisz o prowadzeniu sklepu spożywczego online na platformie PrestaShop, wykonaj poniższe czynności.

Step-1: Uzyskaj nazwę domeny i serwer hostingowy.

Step-2: Zainstaluj PrestaShop i dodaj swoją domenę Po pomyślnym zainstalowaniu PrestaShop, zostaną wyświetlone domyślne konfiguracje zaplecza PrestaShop, które możesz modyfikować zgodnie z własnymi wymaganiami. Najpierw wyłącz swój sklep.

Step-3: Usuń wcześniej istniejące produkty.

Step-4: Dostosuj swoją witrynę, dodając nazwę marki, logo, strony, linki w mediach społecznościowych, pasek menu itp.

Step-5: Skonfiguruj swoje metody płatności i przesyłki

Step-6: Wybierz motyw i moduły PrestaShop

Krok 7: Dodaj swoje produkty

Step-8: Aktywuj swój sklep, włączając opcję Sklep Aby uzyskać szczegółowy przewodnik, Kliknij tutaj. Po skonfigurowaniu internetowego sklepu spożywczego możesz rozpocząć. Ale ponieważ w obecnym scenariuszu dostarczanie produktów staje się bardzo trudne, możesz zachęcić do odbioru produktów spożywczych na swojej stronie internetowej. Jest to możliwe dzięki Lokalizator sklepów PrestaShop i moduł odbioru.

Lokalizator i odbiór sklepu PrestaShop

Moduł pozwala zmapować twoje sklepy na twojej stronie internetowej i zapewnia kupującym opcję wyboru opcji „odbiór ze sklepu”. Mogą wybrać pobliski sklep; podaj datę i godzinę odbioru, a następnie podnieś przedmiot według własnego uznania.

Lokalizator i odbiór sklepu PrestaShop

Tak jak w przypadku sklepu spożywczego, możesz wymienić sklepy, w których ludzie mogą zdobyć niezbędne artykuły spożywcze. Mogą wybrać przedmioty oraz datę i godzinę, w której chcą odebrać swoje przedmioty.

Korzyści

1. Klienci nie muszą spędzać godzin stojąc poza sklepem, aby odebrać zamówienie. 2. Bezpieczny odbiór, ponieważ w sklepie nie będzie wielu spotkań. 3. Odbierz w dogodnym czasie. 4. Klienci mogą znaleźć sklepy, określając lokalizację lub filtrując sklepy według odległości; znaleźć najbliższe sklepy. 5. Zmniejsza koszty wysyłki i dostawy 6. Minimalna wymagana interakcja

Ustaw swój biznes spożywczy online już dziś!

Do tej pory prawdopodobnie zdecydowałbyś się na prowadzenie sklepu spożywczego online. Chcesz założyć witrynę z artykułami spożywczymi? Poproś o wycenę od tutaj lub możesz skontaktować się z nami za pomocą swoich zapytań i wymagań pod adresem support@knowband.com

Knowband jest jednym z wiodących dostawców rozwiązań eCommerce. Świadczymy usługi rozwoju eCommerce dla wielu platform eCommerce, takich jak PrestaShop, OpenCart, Magento, Magento 2 i Shopify. Knowband jest również wiodącym dostawcą rozwiązań handlu mobilnego. Zapewniamy tworzenie aplikacji mobilnych usługi dla wielu platform. Moduł PrestaShop Store Locator i Pickup jest również kompatybilny z naszym narzędziem do budowania aplikacji mobilnych, umożliwiając klientom dokonywanie zakupów za pomocą aplikacji mobilnej dla sklepów spożywczych.


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *