how-important-is-ecommerce

Jak ważny jest program lojalnościowy eCommerce dla sklepu eCommerce?

Chcesz zachęcić klientów do zakupów w Twoim sklepie? Program lojalnościowy eCommerce robi to za Ciebie. Program lojalnościowy eCommerce pomaga w motywowaniu klientów do wielokrotnych zakupów w Twoim sklepie internetowym poprzez nagradzanie ich. Gratisy, rabaty, kupony lub zwrot pieniędzy, wszystkie te rzeczy mogą być wykorzystane jako nagrody. Jednym z najlepszych przykładów programu lojalnościowego eCommerce jest program Starbucks Rewards, który pozwala klientom zdobywać gwiazdki, a za każdego wydanego dolara kupujący może zdobyć jedną gwiazdkę. Po 60 gwiazdkach klienci otrzymają darmowy napój lub kawałek ciasta.

Na tym blogu postaramy się zrozumieć – co sprawia, że ​​ten program jest ważny i jakie korzyści z niego płyną.

Lojalność klienta – co sprawia, że ​​jest tak ważna?

Czy mniejsze firmy powinny skupić się na pozyskiwaniu nowych klientów? czy raczej powinni skupić się na już istniejących i upewnić się, że będą wracać raz za razem? Oto niektóre z pytań, które mogą zdezorientować początkujących właścicieli firm. Jeśli jesteś jednym z tych obiecujących właścicieli eCommerce i nie masz pewności, czy powinieneś skupić się na pozyskiwaniu, czy utrzymaniu, oto dlaczego liczą się oba typy kupujących – istniejący i lojalny kupujący.�

Program lojalnościowy dla klientów eCommerce

Utrzymanie to skuteczny sposób na rozwój firmy, a lojalność klientów jest jego główną częścią. Jak wynika z badań, 75% klientów zmieniło marki w celu uzyskania lepszego programu lojalnościowego, podczas gdy 52% klientów będzie traktować priorytetowo i robić zakupy u marek, które mają na koncie punkty i nagrody.

Jak korzystny jest program lojalnościowy eCommerce?

Program lojalnościowy eCommerce pochodzi z znaczące zalety, które pomogą Twojemu sklepowi eCommerce się rozwijać. Oto zalety programu.

  • Wyniki Programu lojalnościowego eCommerce zwiększają retencję klientów

Jednym z głównych powodów korzystania z programu lojalnościowego eCommerce jest to, że zwiększa on retencję klientów. Obecni klienci uwielbiają być nagradzani za więcej zakupów. Co więcej, wśród firm, które prowadzą programy lojalnościowe w sklepach eCommerce, według badań 81% kupujących pozostaje lojalnych wobec takich towarzyszy. Z drugiej strony 69% kupujących twierdzi, że wybiera sprzedawców na podstawie lojalności klientów i zdobytych nagród.

Dlatego takie badania dowiodły, że programy lojalnościowe uwielbiają możliwość otrzymywania nagród, a także mogą osiągać częste konwersje. Co więcej, jest bardziej prawdopodobne, że pozostaną w Twojej firmie i unikną przejścia na konkurencję, gdy klienci zdobędą punkty i awansują.

  • Wybierz program lojalnościowy eCommerce, jeśli szukasz wyższej sprzedaży

Program lojalnościowy eCommerce jest zalecany dla handlowców, którzy szukają wyższej sprzedaży. Zwiększenie lojalności klientów jest bardzo proste. Co więcej, program ten pozwala nawet właścicielom sklepów nagradzać swoich klientów przez całe życie, pozostając lojalnymi wobec ich firmy. Im więcej klientów zatrzymasz, tym bardziej rozwinie się Twoja firma.

Według interesującego badania 5% wzrost retencji klientów może zwiększyć zyski firmy od 25% do 125%. Co więcej, 81% kupujących uważa, że ​​program lojalnościowy jest bardziej skłonny do kontynuowania zakupów pod marką. 62% klientów mobilnych w USA twierdzi, że program lojalnościowy zwiększy liczbę wizyt w sklepach stacjonarnych.

  • Programy lojalnościowe eCommerce oferują przyjazną dla budżetu strategię sprzedaży i marketingu

Programy lojalnościowe eCommerce oferują przyjazną dla budżetu sprzedaż, a także skuteczną strategię marketingową. Co więcej, jeśli porównamy pozyskiwanie klientów i utrzymanie obecnych klientów, pozyskiwanie klientów jest około pięć razy droższe niż utrzymanie dotychczasowych klientów. Aby więc natychmiast przyciągnąć obecnych klientów, korzystaj z programów lojalnościowych. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu do nagradzania lojalnościowego i zoptymalizowanej zawartości jest również bardzo łatwe w zarządzaniu.

6-rabat-740x740

  • Pomaga utrzymać obecnych klientów

Lojalni konsumenci wydają średnio o 67% więcej niż nowi konsumenci. To jest statystyka nie do pominięcia. Jednocześnie pozyskiwanie klientów może kosztować co najmniej pięć razy więcej niż utrzymanie dotychczasowych klientów. Aby więc mieć pozytywny wpływ na swój biznes, możesz zastosować ten pomysł. Co więcej, członkowie programu lojalnościowego mogą wnieść większą wartość do Twojej firmy w trudnych czasach.

Dlaczego warto wybrać moduły Knowband?

Knowband słynie z oferowania jednych z najlepszych wtyczek do systemów eCommerce. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu z witrynami eCommerce Knowband wie, co działa najlepiej dla sprzedawców, a co nie. Wraz z wydajnymi wtyczkami dla różnych platform eCommerce, takich jak Opencart, Prestashop, Magento i Magento 2, Knowband oferuje najbardziej wydajne wsparcie posprzedażowe.

Moduł punktów lojalnościowych PrestaShop�

Moduł jest korzystny dla właścicieli sklepów Prestashop, ponieważ umożliwia administratorowi udzielanie klientom kredytu sklepowego za określone działania. Niektóre działania obejmują: Nowe zamówienie, Zarejestruj się w sklepie itp.

2 punkty lojalnościowe-historia-740x740

Rozszerzenie punktów lojalnościowych Opencart

Pozwalając administratorowi na zapewnianie swoim klientom punktów lojalnościowych lub kredytów sklepowych, Knowband oferuje rozszerzenie punktów lojalnościowych Opencart. Ponadto rozszerzenie to umożliwia klientom skorzystanie z kolejnego zakupu w sklepie w formie rabatu.

zasady-punktów lojalnościowych-740x740

Rozszerzenie punktów lojalnościowych Magento

Rozszerzenie punktów lojalnościowych Magento umożliwia sprzedawcom internetowym zapewnianie punktów lojalnościowych w określonych wydarzeniach. Zdarzenia szczególne obejmują nową rejestrację, pierwsze zamówienie, zamówienie określonego produktu lub produktów o określonej ilości.

3-sekcja-konta-interfejsu-frontowego-740x740

Rozszerzenie punktów lojalnościowych Magento 2

Rozszerzenie punktów lojalnościowych Magento 2 umożliwia administratorowi online zapewnianie punktów lojalnościowych kupującym online. Punkty lojalnościowe można oferować kupującym online podczas różnych wydarzeń. Na przykład nowa rejestracja, pierwsze zamówienie, zakup określonego produktu, zamówienie produktu z określonej kategorii i złożenie zamówienia na określoną kwotę lub więcej.

1-punkty lojalnościowe-interfejs-front-end-740x740

Ostatnia uwaga:

Kiedy programy lojalnościowe niosą ze sobą tak wiele korzyści, byłoby wspaniale rozpocząć je dla swojej firmy już dziś. Z pomocą modułów Knowband możesz ułatwić ten proces i przenieść swoją firmę na wyższy poziom.

Ponieważ Knowband oferuje klientom skuteczne wsparcie posprzedażowe, zachęcamy do napisania do nas na adres support@knowband.com.

Ayushi Sharma

Ayushi Sharma

Ayushi Sharma as a writer likes to cater to different genres. She even enjoys doing fashion illustrations and reading books with a cup of coffee.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *