Jak stworzyć sklep internetowy za pomocą PrestaShop?

how-to-create-an-online-store-with-prestashop

Ponieważ coraz więcej firm wchodzi do Internetu, konkurencja między firmami eCommerce stale rośnie. Aby wyróżnić się wśród nich, zapewniając jednocześnie najbardziej efektywne zakupy online kupującym online, niezbędna jest profesjonalnie działająca strona internetowa eCommerce. Platforma eCommerce PrestaShop idealnie pasuje do tego wymagania. Stworzenie strony internetowej eCommerce nie jest łatwe dla wszystkich. Właściwie funkcjonujący sklep o atrakcyjnym wyglądzie podwaja widownię i liczbę konwersji dla firmy. PrestaShop to otwarte rozwiązanie eCommerce ze wszystkimi możliwymi funkcjami, których potrzebuje firma eCommerce (Start-up lub Enterprise). Nie ma potrzeby kodowania ani zatrudniania programisty. Trzymaj się końca pisania, a będziesz świadomy najlepszego możliwego sposobu na osiągnięcie tego. Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl osobie, która chce zbudować / zaprojektować stronę internetową PrestaShop, jest przestrzeń hostingowa lub platforma localhost, na której można zainstalować stronę internetową PrestaShop. Reszta to tylko projektowanie i konfiguracja witryny. Opcje w PrestaShop są nieograniczone.

Gdzie można zainstalować i hostować witrynę PrestaShop?

Możesz albo kupić domenę i wybrać plan hostingowy (udostępniony / VPS / dedykowany / hosting w chmurze itp.). Alternatywnie możesz zainstalować swoją witrynę PrestaShop na pakiecie stosów rozwiązań serwera WWW (np. XAMPP, WAMP, MAMP), aby zaprojektować swoją witrynę PrestaShop offline na komputerze lokalnym. Można go później przenieść i hostować do wybranej domeny i serwera.

Typy stron internetowych do zbudowania za pomocą platformy PrestaShop:

Możesz zdecydować się na zbudowanie strony internetowej PrestaShop eCommerce (z ustawionymi wszystkimi konfiguracjami płatności i wysyłki) lub możesz stworzyć stronę katalogową, aby po prostu wyświetlić sklep z cegiełkami (bez opcji płatności i wysyłki). Będąc właścicielem sklepu z cegły i zaprawy, jeśli sprzedajesz również na stronach takich jak Amazon, możesz również wyposażyć swoją stronę katalogu w linki partnerskie do swoich produktów. Ten artykuł zapewni Ci wgląd w efektywne tworzenie strony internetowej PrestaShop eCommerce. Postępuj zgodnie z instrukcjami do końca tego artykułu, aby uzyskać wskazówki krok po kroku.

Główne etapy budowy witryny e-commerce PrestaShop:

Krok 1: Pobierz PrestaShop z oficjalnej strony PrestaShop.
Krok 2: Nazwij swój sklep i wybierz z istniejącego szablonu motywu lub utwórz własny.
Krok 3: Prześlij logo swojej witryny lub przykładowy obraz swojego logo.
Krok 4: Dodaj produkty do katalogu i dodaj odpowiedni opis produktu.
Krok 5: Dla swojej witryny e-commerce PrestaShop skonfiguruj wybrane metody płatności.
Krok 6: Skonfiguruj konfigurację przesyłki.
Krok 7: Aktywuj swoją stronę PrestaShop, a będzie ona dostępna w Twojej domenie.
Krok 8: Zacznij sprzedawać online. Możesz zarządzać zamówieniami, danymi klientów, a nawet później edytować swoją witrynę w razie potrzeby.

Jak zaprojektować stronę internetową PrestaShop eCommerce?

1. Wybierz konfigurowalny motyw:

wybierz motyw z możliwością dostosowania

Możesz wybrać szablon PrestaShop, który odpowiada Twoim potrzebom, ale upewnij się, że można go również w dużym stopniu dostosować. Zaprojektuj elegancką i profesjonalnie wyglądającą stronę PrestaShop, dopasowaną do modelu biznesowego i potrzeb klientów. Możesz dostosować kolory motywu, zmieniać czcionki, układy i typografię. Jeśli planujesz zaprojektować motyw, upewnij się, że reaguje on również na urządzenia mobilne.

2. Skonfiguruj katalog produktów:

skonfiguruj swój katalog produktów

Na zapleczu witryny, w sekcji katalogu dodaj i wyświetl produkty na swojej stronie. Jeśli masz trochę doświadczenia w branży eCommerce, musisz mieć świadomość, że produkty można łatwo przesyłać zbiorczo za pomocą mediów takich jak pliki „.csv”. PrestaShop pozwala na to i sprawia, że ​​katalogowanie jest wygodne. Pamiętaj, aby dla każdego produktu użyć unikalnego identyfikatora produktu, ponieważ w przypadku napotkania tych samych identyfikatorów starsze produkty zostaną zastąpione.

3. Skonfiguruj metody płatności:

metody konfiguracji płatności
Najłatwiejszą opcją płatności do skonfigurowania w PrestaShop jest PayPal. Możesz dodać więcej, takich jak karty debetowe / kredytowe, portfele elektroniczne, bankowość netto / bankowość mobilna, płatność przy odbiorze itp., Aby ułatwić odwiedzającym witrynę korzystanie z preferowanej metody płatności. Możesz także skonfigurować wiele walut, jeśli obsługujesz wiele krajów. Upewnij się, że masz bezpieczne bramki płatnicze. Dbaj o bezpieczeństwo całej witryny PrestaShop, instalując certyfikat SSL.

4. Wysyłka i dostawa zamówienia:

wysyłka-zamówienie-dostawa

Na podstawie lokalizacji firmy i potencjalnych klientów, których obsługujesz, wybierz odpowiednią firmę przewozową. Niektóre z popularnych na całym świecie to FedEx, DHL itp. Są to podstawowe rzeczy, dzięki którym Twoja strona PrestaShop może zostać uruchomiona. Później możesz dodać więcej opcji dostosowywania, dodać administratorów i redaktorów z selektywnymi uprawnieniami, dodać obsługę wielu języków, dodać strony CMS zawierające informacje, takie jak strona „o nas”, strona „skontaktuj się z nami” itp. Zainstaluj moduły innych firm w dodaj więcej funkcji do swojej witryny, przekształć ją w aplikację mobilną i wiele więcej.

szukam-prestashop-rozwoju-sklepu

Jeśli potrzebujesz pomocy eksperta podczas opracowywania i projektowania PrestaShop, skontaktuj się z nami pod adresem support@knowband.com. Nasi eksperci z KnowBand, wiodącej firmy zajmującej się rozwiązaniami eCommerce, chętnie Ci pomogą. My, w KnowBand, oferujemy wszystko dla sklepów PrestaShop wraz z usługami programistycznymi. Sprawdź nasze najlepsze w swojej klasie rozszerzenia i dodaj więcej funkcji na swojej stronie:

To nie wszystko. Oto ponad 500 takich niesamowitych wtyczek. Sprawdź je wszystkie z tutaj.


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *