how-to-create-an-online-store-with-opencart

Jak stworzyć sklep internetowy z OpenCart?

Jest już rok 2020 i większość firm chce wprowadzić swoje sklepy i usługi online. Wraz z rosnącym wykorzystaniem i popularnością zakupów online, biznes stał się koniecznością, aby prosperować online. Najskuteczniejszym sposobem na to jest uruchomienie własnego sklepu internetowego OpenCart eCommerce. Chociaż wiele start-upów już utrzymuje swoją obecność na platformach społecznościowych, takich jak Facebook marketplace i na innych rynkach, takich jak Amazon itp., Platformy te mają wiele ograniczeń, a rynki nawet w końcu biorą udział w zyskach.

jak-użyć-opencart-do-tworzenia

Najbardziej wydajnym sposobem jest strona internetowa eCommerce (do sprzedaży online) lub strona katalogowa zbudowana przy użyciu znanych rozwiązań eCommerce, takich jak OpenCart, PrestaShop itp. Dla startupów te dwie są najlepszymi platformami, ponieważ są rozwiązaniami typu open source, ale niezwykle funkcjonalnymi. bogaty i konfigurowalny. W tym artykule omówię różne czynniki, które mogą pomóc w stworzeniu sklepu internetowego z OpenCart. Oto kroki, aby zbudować i zaprojektować witrynę OpenCart:

1. Uzyskaj domenę i hosting:

hosting-domeny

Zaletą posiadania witryny jest możliwość posiadania unikalnego adresu internetowego. Na przykład Facebook ma swój adres internetowy, tj. facebook.com. Wybór nazwy domeny pomaga budować lepszą reputację marki. Zapewnia również wszystkie możliwe możliwości marketingowe. Uzyskujesz także lepszy wgląd w swoich odbiorców i klientów. Pozwala to ulepszyć swoje usługi, stosując podejście zorientowane na klienta, a wszystko to ostatecznie zwiększa Twoje przychody i pomaga Twojej firmie prosperować. Pierwszym krokiem, który musisz wykonać, jest zakup nazwy domeny i odpowiedniego hostingu (współdzielonego/VPS, dedykowanego, hostingu w chmurze itp.) zgodnie z Twoimi potrzebami. Po uzyskaniu przestrzeni hostingowej możesz zainstalować i zaprojektować na niej swoją witrynę OpenCart. Alternatywnie możesz zaprojektować swoją witrynę OpenCart na komputerze lokalnym (za pomocą Xampp / Wamp / Mamp), a następnie przesłać dobrze zaprojektowaną witrynę OpenCart do swojej domeny i przestrzeni hostingowej.

Zalecane przeczytanie: Top 10 ważnych elementów witryny, które musisz mieć na oku

2. Pobierz i zainstaluj OpenCart:

pobierz-zainstaluj-opencart

Pobierz najnowszą wersję OpenCart z oficjalnej strony OpenCart. Prześlij pobrany plik do swojej przestrzeni hostingowej (zwykle do folderu public_html cPanel twojego hostingu Linux). Następnie po prostu skonfiguruj bazę danych (MySQL dla OpenCart), połącz ją ze swoją witryną OpenCart i uruchom instalację. Altówka! Teraz możesz łatwo zalogować się do zaplecza swojej witryny i zaprojektować ją. OpenCart ma bardzo elastyczny, ale łatwy w użyciu backend z funkcjami, z których może korzystać nawet osoba, która nie zna się na technologii.

3. Zainstaluj motyw:

zainstaluj motyw

OpenCart ma kilka szablonów motywów, które już reagują na urządzenia mobilne i można je dostosowywać w każdym zakresie. Wybierz ten, który odpowiada Twoim potrzebom biznesowym. Możesz także zaprojektować swój motyw od podstaw lub mocno dostosować istniejący motyw zgodnie ze swoimi potrzebami i budżetem. Możesz nawet zlecić zadanie tworzenia i hostingu OpenCart profesjonalnej firmie eCommerce.

4. Prześlij produkty:

wgraj-produkty

Żadna witryna eCommerce nie może działać bez wymienionych na niej produktów. Po prostu dodaj produkty i wprowadź odpowiedni opis, cenę, przepisy podatkowe, opłaty za dostawę itp. Możesz również przesłać produkty zbiorczo, korzystając z metody przesyłania pliku „.csv”.

Zalecana lektura: 6 niezbędnych rozszerzeń OpenCart dla Twojego sklepu eCommerce

5. Dodatkowe funkcjonalności za pomocą rozszerzeń:

Aby dodać więcej projektów i funkcji innych niż te, które oferuje Twój motyw, możesz zainstalować rozszerzenia innych firm w swojej witrynie OpenCart. Niektóre z popularnych rozszerzeń OpenCart to rozszerzenie „One-Page Checkout”, rozszerzenie „Sprawdzanie dostępności produktu z kodem pocztowym”, rozszerzenie „Konstruktor aplikacji mobilnych” itp.

6. Konfiguracja płatności i wysyłki:

konfiguracja-płatności-wysyłki

Skonfiguruj metody płatności zgodnie z popularnością potencjalnych odbiorców. Najłatwiejszym do skonfigurowania jest PayPal. Możesz również dodać opcje płatności za pomocą kart kredytowych/debetowych, e-portfeli, bankowości internetowej, płatności przy odbiorze itp. Następnie musisz skonfigurować przesyłkę. Najpopularniejszymi firmami wysyłkowymi są FedEx, DHL itp. Wybierz odpowiednie firmy wysyłkowe na podstawie lokalizacji Twojej firmy i lokalizacji docelowych odbiorców.

dostępne-opcje-płatności

To są wszystkie minimalne kroki potrzebne do uruchomienia i uruchomienia witryny OpenCart eCommerce. Później możesz wprowadzić dowolne modyfikacje w swojej witrynie OpenCart, kiedy tylko ich potrzebujesz. Z zaplecza swojej witryny OpenCart możesz zarządzać zamówieniami, dodawać menedżerów/redaktorów witryn z uprawnieniami selektywnymi, dodawać strony CMS, takie jak „o nas”, „polityka prywatności itp.

poszukuje-opencart-sklepu-rozwoju

OpenCart może być również używany przez sklepy stacjonarne, aby po prostu wyświetlać swoje produkty, takie jak strona katalogu (bez ustawiania opcji płatności i wysyłki). Może to pomóc im w budowaniu lepszej obecności w Internecie dzięki lepszemu brandingowi. Ci, którzy sprzedają produkty za pośrednictwem linków afiliacyjnych, mogą również zbudować stronę z katalogiem za pomocą OpenCart. Opcje z OpenCart są po prostu nieskończone.

Zalecane przeczytanie: Prawdziwy przykład aplikacji mobilnej Opencart firmy Knowband

Zamotać

Wspaniała wiadomość dla właścicieli sklepów OpenCart !!!

Knowband postanowił radykalnie zmienić działalność Twojej firmy w wyniku wyjątkowych rozszerzeń OpenCart, które są wyjątkowe pod wieloma względami. Moduły te można łatwo zainstalować i skonfigurować ze względu na ich responsywną konstrukcję, kompatybilność z urządzeniami i łatwość instalacji. W KnowBand oferujemy wtyczki OpenCart wraz z usługami tworzenia i projektowania stron internetowych. Sprawdź następujące, ponieważ mogą one zostać wykorzystane do zaoferowania więcej dla Twojej firmy:

zaoferuj-więcej-swojej-firmie

Mogą pomóc w uratowaniu sklepów internetowych przed cierpieniem spadającej sprzedaży produktów i współczynników konwersji. Nie czekaj; odwiedź nasz sklep Knowband od razu i dokonaj pośpiesznego wyboru biznesowego w tym zakresie. Sprawdź inne przydatne wtyczki od tutaj lub napisz do nas maila na support@knowband.com w przypadku szybkiej pomocy.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *