how-to-create-an-online-store-with-opencart

Jak stworzyć sklep internetowy z OpenCart?

Jest już 2020 rok i większość firm chce udostępnić swoje sklepy i usługi online. Wraz z rosnącym wykorzystaniem i popularnością zakupów online, w rzeczywistości firmy muszą stać się online, aby dobrze się rozwijać. Najskuteczniejszym sposobem na to jest uruchomienie własnego sklepu internetowego OpenCart eCommerce. Chociaż wiele startupów już utrzymuje swoją obecność na platformach społecznościowych, takich jak Facebook Marketplace i na innych platformach handlowych, takich jak Amazon itp., Platformy te mają wiele ograniczeń, a rynki nawet biorą udział w zyskach. Najbardziej wydajnym sposobem jest strona internetowa eCommerce (do sprzedaży online) lub strona katalogowa zbudowana przy użyciu renomowanych rozwiązań eCommerce, takich jak OpenCart, PrestaShop itp. Dla startupów te dwie są najlepszymi platformami, ponieważ są to rozwiązania open source, a jednocześnie niezwykle funkcjonalne – bogaty i konfigurowalny. W tym artykule omówię różne czynniki, które mogą pomóc w stworzeniu sklepu internetowego z OpenCart. Oto kroki, aby zbudować i zaprojektować stronę internetową OpenCart:

1. Uzyskaj domenę i hosting:

get-a-domain-hosting

Zaletą posiadania własnej strony internetowej jest możliwość posiadania własnego unikalnego adresu internetowego. Na przykład Facebook ma swój adres internetowy, tj. Facebook.com. Wybór nazwy domeny pomaga zbudować lepszą reputację marki. Zapewnia również wszelkie możliwe możliwości marketingowe. Uzyskujesz także lepszą kontrolę nad swoimi odbiorcami i klientami. Pozwala to ulepszyć swoje usługi, kierując się podejściem zorientowanym na klienta, a to ostatecznie zwiększa przychody i pomaga rozwijać się Twojej firmie. Pierwszym krokiem, który musisz zrobić, jest zakup nazwy domeny i odpowiedniego hostingu (współdzielony / VPS, dedykowany, hosting w chmurze itp.) Zgodnie z Twoimi potrzebami. Po uzyskaniu przestrzeni hostingowej możesz zainstalować i zaprojektować na niej swoją witrynę OpenCart. Alternatywnie możesz zaprojektować witrynę OpenCart na komputerze lokalnym (za pomocą Xampp / Wamp / Mamp), a następnie przesłać dobrze zaprojektowaną stronę OpenCart do domeny i przestrzeni hostingowej.

2. Pobierz i zainstaluj OpenCart:

pobierz-zainstaluj-otwórz koszyk

Pobierz najnowszą wersję OpenCart z oficjalnej strony OpenCart. Załaduj pobrany plik na swoje miejsce hostingowe (zwykle folder public_html cPanel Twojego Linux Hosting). Następnie wystarczy skonfigurować bazę danych (MySQL dla OpenCart), połączyć ją ze stroną internetową OpenCart i uruchomić instalację. Altówka! Teraz możesz łatwo zalogować się do zaplecza swojej witryny i zaprojektować ją. OpenCart ma bardzo elastyczny, ale łatwy w użyciu backend z funkcjami, z których może korzystać nawet osoba nie znająca się na technologii.

3. Zainstaluj motyw:

zainstaluj motyw

OpenCart ma wiele szablonów szablonów, które są już dostosowane do urządzeń mobilnych i można je dostosowywać w każdym zakresie. Wybierz ten, który odpowiada Twoim potrzebom biznesowym. Możesz także zaprojektować własny motyw od zera lub w dużym stopniu dostosować istniejący motyw do swoich potrzeb i budżetu. Możesz nawet zlecić zadanie rozwoju i hostingu OpenCart profesjonalnej firmie eCommerce.

4. Prześlij produkty:

wgrać produkty

Żadna strona internetowa eCommerce nie może funkcjonować bez wymienionych na niej produktów. Po prostu dodaj produkty i wprowadź odpowiedni opis, cenę, przepisy podatkowe, opłaty za dostawę itp. Możesz także przesłać produkty zbiorczo, korzystając z metody przesyłania plików „.csv”.

5. Dodatkowe funkcje przy użyciu rozszerzeń:

Aby dodać więcej projektów i funkcji innych niż to, co oferuje Twój motyw, możesz zainstalować rozszerzenia zewnętrzne w swojej witrynie OpenCart. Niektóre z popularnych rozszerzeń OpenCart to rozszerzenie „One-Page Checkout”, rozszerzenie „sprawdzanie dostępności produktu w kodzie pocztowym”, rozszerzenie „Mobile App Builder” itp.

6. Konfiguracja płatności i wysyłki:

konfiguracja płatności-przesyłki

Skonfiguruj metody płatności zgodnie z popularnością wśród potencjalnych odbiorców. Najłatwiejszym do skonfigurowania jest PayPal. Możesz także dodać opcje płatności za pomocą kart kredytowych / debetowych, portfeli elektronicznych, bankowości internetowej, płatności przy odbiorze itp. Następnie musisz skonfigurować przesyłkę. Najpopularniejszymi firmami kurierskimi są FedEx, DHL itp. W zależności od lokalizacji firmy i lokalizacji docelowych odbiorców, upewnij się, że wybierasz odpowiednie firmy spedycyjne. Są to wszystkie minimalne kroki potrzebne do uruchomienia i uruchomienia witryny OpenCart eCommerce. Później możesz wprowadzić dowolne zmiany w witrynie OpenCart, kiedy tylko są potrzebne. Z zaplecza witryny OpenCart możesz zarządzać zamówieniami, dodawać kierowników / redaktorów witryn z selektywnymi uprawnieniami, dodawać strony CMS, takie jak „o nas”, „polityka prywatności” itp. OpenCart może być również wykorzystywany przez sklepy stacjonarne do po prostu wyświetlaj swoje produkty jak stronę katalogu (bez ustawiania opcji płatności i wysyłki). Pomoże im to zbudować lepszą obecność w Internecie dzięki ulepszonemu brandingowi. Ci, którzy sprzedają produkty za pośrednictwem linków partnerskich, mogą również zbudować stronę katalogową za pomocą OpenCart. Opcje z OpenCart są po prostu nieograniczone.

szukasz-opencart-sklep-rozwój

My, w KnowBand, oferujemy wtyczki OpenCart wraz z usługami tworzenia i projektowania stron internetowych.

Sprawdź inne przydatne wtyczki z tutaj lub napisz do nas maila na support@knowband.com w przypadku natychmiastowej pomocy.


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *